Budafoki bravúrgyőzelem, két forduló után sincs pontja a Kisvárdának

PÓSFAI GYULAPÓSFAI GYULA
2024.08.04. 20:49
Camaj (7) gólja csak a szépítésre volt elég, így ismét kikapott a Kisvárda (Fotó: Móricz Csaba/Kisvárda FC)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a Kisvárda hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Budafoktól, így a tavasszal még élvonalbeli együttesnek két forduló után még nincs pontja.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD–BUDAFOKI MTE 1–2 (0–2)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1210 néző. Vezette: Takács Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KISVÁRDA: Hrabina – Stefan, Jovicic, Széles (Körmendi, a szünetben), Cipetic – N. Ponomarenko (Babják, a szünetben), Matic (Szőr, 74.) – Szpaszics (Soltész D., a szünetben), Molnár G. (Gyurkó, 74.), Camaj – Mesanovic. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BUDAFOK: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B. (Horgosi, 90.), Sztojka (Németh Márió, 76.) – Rétyi (Szerető, 75.), Merényi (Nándori, 63.), Kun B. (Szűcs P., 76.) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Camaj (80.), ill. Merényi (27.), Sztojka (43.)
Feczkó Tamás: – A Budafok az első húsz percben szinte át sem jött a térfelünkre, aztán a megpattanó lövés visszavetette a csapatot, majd saját bedobásunk után kaptunk gólt. Kevésnek bizonyult, hogy csak a hajrában kaptunk lábra, fájó vereséget szenvedtünk.
Dajka László: – Az első húsz perc nagyon nehéz volt, aztán egyre felbátorodtunk. Az ellenfélnek kockáztatnia kellett, mi pedig csúsztunk-másztunk a győzelemért.

Hat év után szerepelt újra NB II-es mérkőzésen hazai pályán a Kisvárda, amely az első fordulóban a Bp. Honvéd ellen az utolsó pillanatokban pontokat hullajtó Budafokot fogadta. A mérkőzést nem sokkal a kezdő sípszó után Jovicic lövése és Auerbach kapus védése vezette fel – ekkor azonban még nem lehetett sejteni, hogy az első félidőben ez lesz a hazaiak egyetlen kaput eltaláló próbálkozása. Bár a várdaiak birtokolták többet a labdát, az első fél óra végén Vasvári csúsztatását követően Merényi Ádám megpattanó távoli lövésével meglepetésre a vendégek szereztek vezetést. A hazaiak továbbra sem találták a rést a budafokiak védelmén, sőt, nem sokkal a félidő lefújása előtt ismét Vasvári  passzából Sztojka Dominik lövésével kétgólosra nőtt a fővárosi csapat előnye.

A kétgólos budafoki előnyból egy megmaradt (Fotó: Móricz Csaba/Kisvárda FC)

A szünetben hármas cserét határozott el Feczkó Tamás, a Kisvárda vezetőedzője, ám alighogy elkezdődött a második játékrész, a BMTE szerezhetett volna újabb gólt. Kitámadott a Kisvárda, így a vendégeknek mindig több terület állt a rendelkezésükre, és a kontráik rendre veszélyesek voltak.

A hajrában mindkét edző cserékkel frissítette csapatát, majd a 80. percben a nem sokkal korábban beállt Gyurkó beadásából Camaj közelről belőtte a Kisvárda szépítő gólját. A meccs végén a szabolcsi csapat kapujához szegezte ellenfelét, a 93. percben igen közel állt az egyenlítéshez, ám Auerbach kapus bravúros védésének köszönhetően a Budafok végül mind a három pontot elvitte.

A tavasszal még élvonalbeli, ám a nyáron jelentősen átalakult Kisvárda ezúttal sem nyújtott meggyőző játékot, így két forduló után meglepetésre még pont nélkül áll a másodosztályban. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.