A Szeged a hajrában fordított a Mezőkövesd otthonában

TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.08.26. 21:55
Cibla Flórián szerzett vezetést a Mezőkövesdnek (Fotó: Csendes Szonja)
A labdarúgó NB II 5. fordulójának hétfő esti, záró mérkőzésén a játéknapot megelőzően utolsó előtti helyen álló Mezőkövesd Zsóry FC a 13. helyezett Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta. A találkozón sokáig a Mezőkövesd vezetett, a hajrában azonban magára talált a Szeged, amely két góljával megfordította a meccset, és megszerezte a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–2 (1–0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1189 néző. Vezette: Pillók Ádám (Belicza Bence Péter, Vrbovszki Pál)
MEZŐKÖVESD: Winter – Kállai K. (Zachán, 86.), Bora, Zvekanov – Varjas, Cibla, Harsányi (Csirmaz, 68.), Cseri (Krausz, 55.), Vajda S. – Posztobányi (Kojnok, 68.), Bartusz (Bányai, 86.). Vezetőedző: Tóth Mihály
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N. (Palincsár, 88.), Szilágyi Z., Tóth B., Pejovics (Kurdics, 76.) – Haris, Varga B. (Mohos, 63.), Márkvárt – Takács-Földes (Sarr, 63.), Novák Cs., Papp Á. (Borvető, 63.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Cibla (41.), ill. Borvető (86.), Novák Cs. (90.)
Tóth Mihály: – Csalódás az eredmény és a játékunk is, jóllehet ezt a meccset így is meg lehetett volna nyerni egy nullára.
Michael Boris: – A kihagyott tizenegyest követően belelkesült a hazai csapat, de a második félidőben többet kockáztattunk, a cserejátékosaink pedig jól szálltak be a hajrában.

Két gyenge formában lévő csapat találkozott a mezőkövesdi Városi Stadionban, de ez nem látszott meg a meccs iramán, az első félidő kimondottan változatosra sikerült. A Mezőkövesd kezdett jobban, de aztán a Szeged vette át a játék irányítását. A vendégek a 22. percben ráadásul tizenegyeshez jutottak Kállai kezezése miatt, Haris középre tartó lövését azonban kivédte a mezőkövesdi kapus, Winter.

A félidő hajrájában megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: a 41. percben Kállai beadásából az üresen hagyott Cibla Flórián fejelt a Szeged kapujába.

A fordulás után a Szeged több cserével próbált meg javítani a játékán, ám jó ideig úgy nézett ki, hogy a változtatásoknak nem lesz különösebb eredménye. Egészen az utolsó percekig, amikor összejött a szegedi egyenlítés: a csereként beálló Borvető Áron talált a Mezőkövesd kapujába.

Sőt a 90. percben a győztes gólt is megszerezték a vendégek: Kurdics középre tekerte a labdát, a középen üresen hagyott Novák Csanád pedig estében, két méterről a kapuba kotorta. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.