A szünet után lerendezte a Szentlőrinc a Soroksárt

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.08.04. 19:25
Második meccsét is megnyerte a Szentlőrinc (Fotó: Szentlőrinc SE)
Győzelemmel folytatta az NB II-es szereplését az újonc Szentlőrinc SE labdarúgócsapata, amely a 2. fordulóban, első hazai meccsén a Soroksárt meggyőző teljesítménnyel győzte le 3–1-re.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
SZENTLŐRINC–SOROKSÁR SC 3–1 (1–1)
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 500 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
SZENTLŐRINC: Gyurján M. – Szekszárdi T., Szekszárdi M., Dinnyés, Rab – Medgyesi (Hajdú R., 61.),  Kesztyűs M. – Heles (Nagy M., 88.), Nagy R. (Hleba, 81.), Papp Cs. (Stifter, a szünetben) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert
SOROKSÁR: Mergl – Kaján N., Say, Króner, Bolla G. (Nagy O., 64.) – Vass Á. (Manner, 64.), Németh E. – Szabó Sz. (Dobos, 72.), Köböl, Halmai Á. (Korozmán, 72.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bolla G. (2. – öngól), Tóth-Gábor (65., 67. – az elsőt 11-esből), ill. Halmai Á. (24.)
Waltner Róbert: – A második félidőben látottak alapján megérdemeltük a sikert. Közös győzelem volt ez, hiszen még a pályamunkás is beletette a magáét.
Lipcsei Péter: – Rúgattunk három gólt az ellenféllel, úgy nagyon nehéz. Az első után még fel tudtunk állni.

A második félidőben jobb volt a Szentlőrinc (Fotó: Szentlőrinc SE)

Szinte még el sem foglalta minden szurkoló a helyét a lelátón, amikor a labda már a Soroksár hálójában pihent. Egy bal oldal lőrinci akció végén Nagy Richárd adta be mélységből a labdát, s a Heles elől menteni igyekvő Bolla Gergő átcsúsztatta Mergl felett a labdát.

A korán kapott gól egy rövid időre megfogta a Sorit, de szép lassan kiegyenlítődött a meccs, sőt, Köbölék komoly zavarokat tudtak okozni a hazai védelemben. Egy ilyet ki is használtak a 24. percben: a jobbról érkező labdát a hosszúnál Halmai Ádám sodorta a kapuba. Nem sokkal később aztán Lovrencsics fejelhetett teljesen üresen, de a kapu fölé ment a kísérlete.

Egyszer összejött az egyenlítés a Soroksárnak (Fotó: Szentlőrinc SE)

A fordulás után a Lőrinc kiharcolt egy büntetőt, amit Tóth-Gábor Kristóf magabiztosan értékesített is, majd az önbizalomtól duzzadó csatár két perccel később újra betalált – szinte a tizenhatos vonaláról pöccintett elegánsan Mergl mellett a bal alsóba. Ezzel pedig el is döntötte a pontok sorsát. 3–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.