Öt gólt szerezve aratott kiütéses győzelmet a Kazincbarcika Budafokon

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.08.18. 17:21
Átszakadhatott egy gát az eddig nyeretlen barcikaiaknál (Fotó: Kovács Donát/KBSC)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Budafok a Kazincbarcikát látta vendégül. A vendégek már a szünetben háromgólos előnyben voltak, majd a második félidőben sem lassítottak, és végül 5–0-s győzelmet arattak. A hazaiak vezetőedzője, Dajka László a mérkőzés után benyújtotta lemondását.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–5 (0–3)
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Szalai Balázs, Horváth Zoltán)
BUDAFOK: Auerbach – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B. (Szűcs P., 75.), Sztojka (Zuigeber, 65.) – Szerető (Rétyi, 44.), Merényi (Németh M., 44.), Kovács D. (Kun B., 44.) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Ternován (Balázsi L., 77.), Varga J., Debreceni Á., Demeter – Lucas (Ferencsik, 63.), Csatári – Pintér Á. (Szabó M., 63.), Kártik, Bódi Á. (Herjeczki, 71.) – Pethő B. (Katona I., 63.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Kártik (14.), Pethő B. (35., 39., 58.), Varga J. (74.)
Dajka László: – Én ma rövid leszek, nem fogok elemezni. Mindig is volt tartásom és büszkeségem. Ha a győztes csapatnak a tagja vagyok, akkor a vesztesnek is. Teljesen higgadt vagyok, de piszkosul csalódott. Sok sikert kívánok az utódomnak, remélem, a lemondásomat elfogadják!
Erős Gábor: – Szeretném megköszönni a budafoki szurkolók szívélyes fogadtatását. Nekünk az első pillanattól kezdve minden sikerült, aztán a mezőnyben végig nagy fölényben játszottunk. Nem szeretném túlértékelni ezt a sikert, mert a játékunk képe a korábbi mérkőzéseken is hasonló volt. A mai nap a miénk volt, ennek nagyon örülünk, végre sikerült megszereznünk az első győzelmünket!

Erős Gábor egy éve ilyenkor még a Budafok vezetőedzőjeként foglalhatott helyet a Budafoki MTE Sporttelep centerpályájának hazai kispadján, ezúttal azonban már a vendégkispadon bukkant fel a korábban élvonalban is dolgozó szakember. A nyáron kinevezett vezetőedző barcikai rajtja nem volt olyan sikeres, mint egy éve Budafokon. Míg a BMTE a 2023–2024-es bajnokságot öt veretlen mérkőzéssel kezdte, a most futó bajnokságban a borsodiak mindössze egy pontot tudtak összekaparni három mérkőzésen. A Kazincbarcika ráadásul nem is esélyesként érkezett a Promontor utcába, ahol legutóbb 2005-ben tudott győzelmet aratni, legutóbbi két itteni fellépése során pedig még gólt sem tudott szerezni.

Pethő Bence (jobbról a második) háromszor is beköszönt a Budafoknak (Fotó: Kovács Donát/KBSC)

A találkozó első tíz percében a Kazincbarcika birtokolta többet a labdát, és az addig csak meddőnek bizonyuló fölénye a 14. percben góllá is érett. Bódi Ádám remek labdát adott a védők közül jó ütemben kilépő Pethő Bencének, aki az alapvonal közeléből ívelt a hosszú sarok irányába, ott érkezett Kártik Bálint, és 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. A kapott gól után magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak, a Barcika kapusának, Fadgyas Tamásnak gyors egymásutánban kettőt is védenie kellett. A  24. percben megejtett ivószünet után majdnem megszerezte második gólját is a Kazincbarcika. Bódi Ádám ívelésére Auerbach Martin rossz ütemben mozdult ki, a hazai kapus keze elől Pethő Bence elfejelte a labdát, amely a jobb kapufán csattant. A Budafok abszolút nem volt meccsben, Pethő Bence pedig ki is használta a hazaiak rendezetlen védekezését, előbb a 35. percben egy már veszettnek hitt labdát pöckölt a jobb alsó sarokba, majd a 39. percben 12 méterről lőtt a jobb alsóba. Dajka László elégedetlenségét a 44. percben három csere jelezte, a hazaiak vezetőedzője mindhárom támadó középpályását lekapta a pályáról.

Rejtély, hogy mi történhetett a piros-fekete mezes budafokiakkal... (Fotó: Kovács Donát/KBSC)

A játék képe a második félidőben sem változott sokat. A KBSC könnyedén került helyzetbe szinte mindegyik támadása során. Az 57. percben hiába hárított kétszer is nagyot Auerbach, a második védése után szögletből Pethő Bence megszerezte harmadik gólját, ezzel klasszikus mesterhármast ért el. A találkozó utolsó találatát egy szöglet után a rutinos Varga József érte el, aki először volt eredményes barcikai színekben. A találkozó lefújása után Dajka László így zárta szavait: „…sok sikert kívánok az utódomnak, remélem, a lemondásomat elfogadják!” 0–5

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

A fiatal Balázsi Levente (balra) debütált az NB II-ben (Fotó: Kovács Donát/KBSC)