Folytatódott a Vasas rossz sorozata, a Mezőkövesd is győzelemmel távozott Angyalföldről

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.09.30. 21:58
Bravúros győzelmet aratott a Mezőkövesd (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 8. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas a Mezőkövesdet fogadta. A vendégek az első félidő végére kétgólos előnybe kerültek, a második játékrészben pedig hiába játszott óriási fölényben a Vasas, a kapuba csak egyszer tudott betalálni – 2–1-re nyert a Kövesd.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ
VASAS FC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (0–2)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1277 néző. Vezette: Káprály Mihály (Belicza Bence Péter, Aradi József)
VASAS: Jova L. (Kiss Á., a szünetben) – Lehoczky, Otigba, Ódor (Baráth B., 30.) – Girsik A. (Mamusits, a szünetben), Urblík J., Hidi M. S., Doktorics – Radó (Pintér F., 81.), Tóth M., Szánthó (Rácz B., 74.). Vezetőedző: Pintér Attila
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Horváth K. (Harsányi I., 84.), Zachán, Bora, Kállai K. – Zvekanov, Cseri, Vajda S. (Jova B., 84.), Varjas – Szalai J., Bartusz (Cibla, 74.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Urblík J. (48.), ill. Horváth K. (8.), Zachán (44.)

„Az első mérkőzésemet bajnokin nem nagyon szoktam megnyerni, utána pedig nyeregetjük a meccseket...” – ezt Pintér Attila, a Vasas nemrégiben kinevezett vezetőedzője nyilatkozta a Soroksár ellen elveszített bajnoki után.

A Vasas hétfő este hazai pályán javíthatott volna a Mezőkövesd ellen, de a meccs rögtön borsodi találattal indult. A 8. percben Girsik Attila hibája után egy hosszú átadás Horváth Kevin elé került, aki berobogott a tizenhatoson belülre, és 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Az első félidőben a Vasas nem tudott mit kezdeni ellenfelével, ötlettelen játékkal rukkoltak elő az angyalföldiek. Az egyetlen említésre méltó hazai akciót a 35. percben jegyezhettük fel, de Girsik beadása után Szánthó Regő lövése még a kapuig sem jutott el, mert a labda elakadt a blokkolni igyekvő Varjas Zoltán lábában. A hazaiak számára a hideg zuhany a 44. percben érkezett. Cseri Tamás kapu elé ívelt szabadrúgása után Jova Levente védőtársa hátára ütötte a labdát, amely Zachán Péter elé került, a kövesdi játékos köszönte a lehetőséget, és 10 méterről az üres kapuba lőtt.

Jova Leventét (labdával) a félidőben lecserélte Pintér Attila (Fotó: Árvai Károly)

A második kapott gólt Pintér Attila is kapusa hibájának könyvelhette el, hiszen ritkán látható módon a második félidőben már Kiss Ágoston védte a hazai kaput Jova helyett. A 48. percben Urblík József 18 méteres lövésével szépített a Vasas, majd a hazaiak őrült rohanásba kezdtek. A Mezőkövesd hosszú percekig a saját térfeléről sem tudott kiszabadulni. Hiába volt hatalmas fölényben a Vasas, valamiért az igazán nagy helyzetek elmaradtak, vagy ha éppen egy-egy lövőhelyzet kialakult, akkor mindig volt egy blokkoló kövesdi, akiről levágódott a labda. A 86. percben Tóth Milán egyenlíthetett volna, de lövése után nagyot védett a Mezőkövesd kapusa, Juhász István. Legutóbbi öt bajnokijából már a negyediket bukta el a Vasas, a Mezőkövesd pedig egymást követően két olyan ellenfelet is legyőzött, amely kimondottan az élvonalba vágyik. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.