Hollandia: Dzsudzsák két gólpassza győzelmet ért a PSV-nek

2009.08.30. 16:27
Ismét nagyszerű teljesítményt nyújtott Dzsudzsák Balázs a PSV-ben, a magyar válogatott középpályása két gólpasszával aktív szerepet vállalt az eindhoveni együttes 2–0-s győzelmében.
Dzsudzsák a második félidőben kétszer villant (Fotó: Action Images - archív)

Az eindhoveni PSV a Groningen otthonába látogatott a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában.

A vendégek Dzsudzsák Balázzsal soraikban kezdték a mérkőzést, ám a magyar válogatott középpályás az első félidőben nem sok pluszt tudott hozzátenni a PSV teljesítményéhez.

Aztán a második játékrészben eljött az ő ideje, a 66. percben a bal oldalról pontos labdát varázsolt Danny Koevermans fejére, aki nem is hibázta el a kecsegtető lehetőséget (0–1).

A KÉT GÓLPASSZ VIDEÓN

Aztán 14 perccel később szinte ugyanezt kopírozta le a magyar-holland tandem, annyi különbség volt, hogy Dzsudzsák balról a labdát pontosan Koevermans lábára varázsolta, aki szép mozdulattal a hosszú sarokba rúgta azt (0–2).

A végén a magyar légiós még egy megindulás után saját maga is kísérletezett, ám lövése elkerülte a Groningen kapuját.

A vége 2–0 lett, a PSV továbbra is veretlen, három győzelemmel és két döntetlennel a tabella élmezőnyében tartózkodik.

Dzsudzsák a bajnoki szezonban igen eredményes eddig, az Eredivisiében öt meccsen három gólnál és négy gólpassznál tart.

A NAC Breda is 2–0-ra nyert hazai pályán a Heerenveen ellen, a győztes csapatba a 84. percben jött be Tyrone Loran helyére Fehér Csaba.