Az angol médiában is téma Buzsáky mellőzése

Vágólapra másolva!
2011.09.30. 18:41
null
Buzsákyt hiányolják a QPR-ból (Fotó: Action Images)
Címkék
A westlondonsport.com szakírója, Rob Brennan hiányolja az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Queens Park Rangers csapatából az utóbbi időszakban mellőzött Buzsáky Ákost.

Buzsáky Ákos mostanában kevés lehetőséget kap a QPR-ban. A mellőzés nem csak nekünk magyaroknak fájó, hanem a szigetországban sem ért mindenki egyet Neil Warnock menedzser döntésével. A magyar középpályás az Aston Villa, a Wolverhampton és a Newcastle elleni bajnokit is a kispadon ülte végig. Legutóbb az augusztus végi, Wigan elleni meccsen szerepelt (akkor kezdőként a 72. percig volt a pályán) a bajnokságban.

A hétvégi, Aston Villa elleni bajnokin elsősorban a jó szabadrúgásokat hiányolta Rob Brennan szakíró, aki megemlíti, hogy az előző szezonban a másodosztályban csillogó Adel Taarabt kiváló és sokoldalú játékos, de a szabadrúgások eredményes végrehajtásához vajmi kevés köze van. Ráadásul rajta kívül több futballista „rögzített szituációs" teljesítményének is inkább a Rugby World Cupon lett volna a helye.

Éppen ezért nem érti a szakíró, hogy Buzsáky miért merült szinte a feledés homályába Warnocknál. És, hogy a rögzített szituációkban „legjobb" korábbi „klasszikus 10-es” miért a kispadról figyelheti csak az eseményeket.

„Buzsáky Ákos kiváló futballista. Mindkét lábával remekül passzol és lő. Tud szerelni a pályán és szinte a semmiből képes helyzeteket kialakítani és megvan a képessége, hogy megfelelő szabadrúgásokat hajtson végre” – írja a magyar játékosról Brennan.

Az írás megemlíti, hogy az Everton ellen Buzsáky remek gólpasszt adott, majd miután a Wigan ellen kezdett, hirtelen (érthetetlen módon...) a kispadon találta magát. Pedig miután a QPR-hez igazolt 2007-ben rengeteg kiváló szabadrúgást végzett el a mérkőzéseken.

Hogy Warnock újra megtalálja-e (egyáltalán akarja-e?) Buzsáky helyét a csapatban? Azt csak a jövő dönti el...

Legfrissebb hírek

Női kézi NB I: Gyurka János lesz a Szombathely vezetőedzője – hivatalos

Kézilabda
1 perce

Hajlékony szárnyak, monacói dupla kiállás, eltörölt pluszpont – így változnak a szabályok a 2025-ös idényre

F1
17 perce

Nicky Gooch: Jó döntéseket kell hozni a rövid pályás gyorskorcsolya-vb-n!

Egyéb egyéni
20 perce

Tizennégy magyar atléta utazik Nicosiába a téli dobó Ek-ra

Atlétika
37 perce

Gyász: elhunyt a Kecskeméti TE egykori csapatkapitánya, Virág András

Labdarúgó NB I
49 perce

Dombi Tibor: A számokkal nem nagyon lehet vitatkozni

Labdarúgó NB I
51 perce

Windecker József: Négy hét alatt felépülhetek

Labdarúgó NB I
1 órája

BL-legek: az Atléticónak mindig a Real Madrid a veszte; Asensio elképesztő formában

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik