Dzsudzsák Balázs jó formában van!

2013.03.09. 12:40
Dzsudzsák Balázs jól játszott a Lokomotiv ellen (Fotó: archív)
Pénteken a Volga–Kubany Krasznodar (0–2) és az FK Krasznodar–Amkar Perm (2–1) mérkőzéssel vette kezdetét az orosz élvonalbeli bajnokság tavaszi szezonja, ma pedig a Dinamo–Lokomotiv moszkvai rangadóval folytatódott. A találkozót Dzsudzsák Balázs jó játékának is köszönhetően a Dinamo nyerte meg 1–0-ra. A meccs egyetlen gólja előtt a magyar szélső adta középre a labdát.

Miközben a CSZKA Moszkva, az Anzsi és a Zenit a bajnoki címért harcol, számunkra az a legfontosabb kérdés az orosz élvonalbeli bajnokság tavaszi nyitánya kapcsán, hogy Koman Vladimir (FK Krasznodar), Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva) és Priskin Tamás (Alanyija Vlagyikavkaz) mennyi lehetőséget kap, illetve milyen formába kerül a magyar válogatottra váró sorsdöntő vb-selejtezők előtt.

Koman pénteken az Amkar elleni győztes meccsen az utolsó két percre állt be, Priskin szombat délután játszhat majd a Rosztov ellen, míg Dzsudzsák Balázs ma végigjátszotta a Lokomotiv elleni moszkvai derbit, és csapata egyik legjobbjának bizonyult.

A mai meccsen a középpálya jobb oldalán játszó Dzsudzsák rögtön a találkozó elején két védő mellett is eltolta a labdát, de ekkor még nem alakult ki helyzet a megugrásából, mert átesett az egyik eléje fekvő Lokomotiv-játékoson.

A 20. percben aztán már középre is adta a labdát Dzsudzsák, miután a védők hiába üldözték, nem tudták utolérni a szélvészgyors magyart. Beadását követően megszerezte a vezetést a Dinamo: Alekszandr Kokorin lövését ugyan még védte a kapus, de a kipattanót Ivan Szolovjov a kapuba továbbította. Az első félidő nagy iramú játékot hozott, mindkét csapat kapufáig is eljutott.

A 68. percben Artur Juszupovot a második sárga lapja után kiállította a játékvezető a Dinamóból, a folytatásban az emberelőnyben játszó Lokomotiv nagy fölénybe került, ám valamennyi lehetőségét elpuskázta.

A mérkőzés második felében a Dinamo már kevesebbet támadott, így Dzsudzsák is kevesebbet volt játékban. A meccs hajrájában azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy összeszólalkozott az ellenfél egyik játékosával, majd a partjelzővel is, de megúszta az esetet sárga lap nélkül.

A meccs előtt 10. helyen álló Dinamo fontos győzelmet aratott, sorozatban hatodik bajnoki sikerével megelőzte a tabellán a Lokomotivot. Dzsudzsák biztatóan futballozott a románok elleni, 13 nap múlva esedékes vb-selejtező előtt.

Dzsudzsákékra addig még egy bajnoki vár jövő szombaton a Kubany Krasznodar vendégeként, ugyancsak szombaton Priskinék az Amkarhoz, míg Komanék jövő vasárnap a CSZKA Moszkvához látogatnak.