UEFA: a szlovákok állásfoglalást kérnek Németh és Takács miatt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.08.30. 20:20
A Szlovák Labdarúgó-szövetség állásfoglalást kért az UEFA-tól Németh Norbert és Takács Zoltán Bősre szerződése ügyében. A szlovák negyedosztályú klub nemrég jelentette be, hogy a két magyar játékos csatlakozott hozzá.

Magyarországon az ügyészség mindkét labdarúgót meggyanúsította a fogadási csalások ügyében, ezért sokan etikátlannak találták a szerződtetésüket.

Csörgő György klubtulajdonos azonban úgy véli, amíg nem ütközik jogba a játékosok alkalmazása, marasztalja őket.

„Fontos, hogy mindketten amatőr státusban futballoznak Bősön, tehát ebbe sem lehet belekötni. Mivel sem UEFA-, sem FIFA-eltiltás nincs érvényben velük szemben, így a Szlovák Labdarúgó-szövetség sem gördített akadályt szerepeltetésük elé – mondta Csörgő György a Nemzeti Sport pénteki számának. – S tudja, mit mondok? Idehoznám én az NB I tíz legjobb játékosát Magyarországról, még akkor is, ha gyanúba keverednek, s addig foglalkoztatnám őket, amíg ki nem mondják róluk, hogy megszegték a törvényt."

Legfrissebb hírek

Dárdai Bence bakancslistája: két bátyjával játszani a válogatottban

Légiósok
15 órája

Schäfer András: Ha a következő tíz évet az Unionban tölteném, az is teljesen rendben lenne

Légiósok
2025.04.17. 14:05

Szoboszlai: Hazudnék, ha azt mondanám, nem gondoltunk a bajnoki címre

Angol labdarúgás
2025.04.16. 17:59

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

Heti légiósprogram: Loic Nego csapata a PSG vendége lesz

Légiósok
2025.04.14. 12:46

Légióskörkép: Torvund és Hegedűs gólt lőtt, Tóth Balázs újra védett

Légiósok
2025.04.14. 11:15

A sors két évet elvett tőle – most az Atlético világbajnokai ellen készül Nikitscher Tamás

Légiósok
2025.04.11. 17:41

Rangos UEFA-elismerést kapott a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 12:14
Ezek is érdekelhetik