Belgium: reménytelen helyzetet fordított meg Köteles csapata

2014.03.16. 20:12
Köteles László csapata, a Racing Genk kétgólos hátrányból 2–2-es döntetlent harcolt ki a Kortrijk otthonában a belga labdarúgó-bajnokság alapszakaszának vasárnap megrendezett 30., utolsó fordulójában, és ezzel kiharcolta, hogy részt vehessen a legjobb helyezésekért zajló felsőházi rájátszásban.

A Genk számára egyszerű volt a képlet: legalább olyan eredményt kellett elérnie vasárnap, mint a fordulónak vele azonos pontszámmal nekifutó rivális, a Gent.

Még negyedóra sem telt el a Racing meccséből, amikorra a sérült Köteles Lászlót helyettesítő Krisof Van Houtnak már kétszer is a hálóból kellett előkotornia a labdát. A második félidő elején Julien Gorius büntetőből szépített, majd a 64. percben Sekou Cissé – aki három perccel korábban lépett pályára csereként – befejelte az egyenlítő gólt is.

Mivel a Genk 2–2-re végzett, a Gent pedig egy hajrábeli góllal 1–0-ra kikapott a Zulte Waregemtől, Köteles csapata végzett a felsőházi rájátszást érő hatodik helyen, míg a hetedik pozícióban záró Gent a 7–14. helyért (és a bónuszként felajánlott Európa-liga-indulásért) harcolhat a folytatásban. A 15. és a 16. helyezett párbajt vív a bennmaradásért.

A Genk háza tájáról érkező hírek szerint Köteles László a playoffra már bevethető lesz.

BELGIUM, 30. FORDULÓ (AZ ALAPSZAKASZ UTOLSÓ FORDULÓJA)
FC Bruges–Cercle Bruges 2–0
Anderlecht–KV Oostende 4–0
Gent–Zulte Waregem 0–1
Kortrijk–Genk 2–2
Mechelen–Charleroi 0–3
Lierse–Lokeren 1–2
Mons–OH Leuven 3–2
Waasland-Beveren–Standard Liege 1–1