Női NB I: hibátlan maradt az ETO és az FTC, ötödik győzelmét aratta az MTK

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.12. 20:53
Két góllal nyert Szekszárdon az MTK (Fotó: mtkhungaria.hu)
A női labdarúgó NB I 7. fordulójában idegenben nyert a Honvéd, a Szent Mihály, az MTK és az FTC, míg az ETO és a DVTK hazai pályán szerezte meg a három pontot.

A Honvéd Nádudvari Anna duplájával fordított Pécsett, míg a Szent Mihály és az MTK második félidei gólokkal nyert – a kispesti és a szegedi csapatnak ez a harmadik, a Hungária körútiaknak az ötödik győzelmük volt a jelen kiírásban. Az ETO otthon verte meg simán a Viktória FC-t, így hetedik bajnokiján is hibátlan maradt, a DVTK viszont csak egy góllal múlta felül a pont nélkül álló Astrát.

Szintén megőrizte százszázalékos mérlegét a Ferencváros, amely könnyed, háromgólos győzelemmel távozott a Puskás Akadémia otthonából. A következő fordulóban, jövő szombaton 14 órától FTC–ETO rangadót rendeznek a Kocsis Sándor Sportközpontban.

Puskás Akadémia FC–FTC-Telekom 0–3
Az állás: 1. FTC 21 pont (29–3), 2. ETO 21 (22–3), 3. MTK 15 (15–5), 4. Puskás Akadémia 15 (10–7), 5. Budapest Honvéd 10 (10–11), 6. Szent Mihály 10 (9–12), 7. PMFC 8 (11–9), 8. DVTK 8 (10–14), 9. Viktória FC 8 (4–16), 10. Szekszárd 3, 11. Soroksár 1, 12. Astra 0