A brit főváros utcáin, a fontosabb középületek, intézmények előtt és közelében fegyveresek strázsálnak, az ötkarikás központnak számító Olimpiai Parkba pedig csak szigorú és alapos átvizsgálás után lehet bejutni.
Az úgynevezett shuttle buszok, vagyis a hivatalos médiahotelek és a fő sajtóközpont (MPC) között közlekedő autóbuszok – a gyorsabb haladást megkönnyítő olimpiai sávot használva – az MPC előtti biztonsági gyűrűnél rakják ki utasaikat, de előbb még a járművek is „röntgenen″ esnek át: speciális szerkezeteikkel aknafellelésre kiképzett katonák pillantanak be a buszok alá, esetleges robbanószerkezetek után kutatva. Egy katona az emeletes buszra felszállva ellenőrzi, nem ül-e illetéktelen személy a járművön.
A bombakeresők mellett az úttestbe rejtett acélcsapdák is a járműves behatolás meghiúsítására szolgálnak, imitt-amott pedig célzatosan felhalmozott homokzsákhalmazok jelzik, adott esetben a mesterlövészek is bevetésre készek.
Az Olimpiai Park megközelítésének tilalmára hatalmas táblák hívják fel a figyelmet, így tilos a környéken a gyalogos forgalom, sem kerékpárral, sem kismotorral nem lehet túl közel hajtani a kerítéshez. Csak az akkreditált járműveket engedik át az ellenőrző pontokon. A nézők kizárólag tömegközlekedési eszközökkel juthatnak el az Olimpiai Parkba.
•
Szerdán délelőtt zenés, táncos műsorral köszöntötték a londoni olimpia szervezői a kínai delegációt.
Az ázsiai nagyhatalom a négy évvel ezelőtti pekingi játékokon száz érmet, köztük 51 aranyat nyert hazai közönség előtt, és most, Londonban sem lenne meglepő, ha 396 sportolójának jóvoltából az éremtáblázat élén zárna.
A brit szervezők az Olimpiai Faluban rendezett ünnepség alkalmával a kínai olimpiai múlttal kapcsolatban érdekes statisztikákat közöltek: az ázsiai ország képviselői csak az 1984-es, Los Angeles-i játékokon szerezték első olimpiai érmüket, azóta viszont az időközben sportnagyhatalommá váló Kínának összesen 590 versenyzője állhatott dobogóra, 385 éremszerzés alkalmával.
Egyéni számokban a legidősebb kínai olimpiai dobogós Vang Ji-fu, aki 43 évesen és 254 naposan győzött a férfi légpisztolyosok között 2004-ben, Athénban. A legfiatalabb Fu Ming-hszia, ő 13 esztendősen és 346 naposan lett bajnok női toronyugrásban, 1992-ben, Barcelonában.
A kínaiak két sportágban, asztaliteniszben és tollaslabdában vezetik az ötkarikás örökranglistát, előbbiben húsz, utóbbiban tizenegy aranyéremmel.