Olimpia: ezüstök és bronzok után orosz arany tornában

Vágólapra másolva!
2012.08.06. 16:32
Címkék
Első aranyérmét szerezte meg az orosz tornászküldöttség a londoni olimpián, Alija Musztafina parádés felemáskorlát-gyakorlattal végzett az első helyen a szerenkénti döntőben. Ez az oroszok hatodik érme a tornaversenyek során.

Musztafina győzelme némileg meglepetésnek számít, mivel a szerenkénti döntő első számú esélyese a kínai specialista, Ho Ko-hszin volt, illetve Viktorija Komovát és a hazai pályán versenyző Beth Tweddle-t is előtte emlegették az esélyesek listáján.

Ho Ko-hszin igen magas (15.933) pontszámmal nyitotta a döntőt, Komova nem tudta befogni egy hibája miatt (15.666) – az orosz klasszist előbb a másik kínai, Jao Csin-nan (15.766), aztán Tweddle (15.916) is megelőzte. Musztafina szinte tökéletesen mutatta be gyakorlatát, elsőként kapott 16 fölötti pontszámot, elsőségét ezt követően már sem a japán Curumi, sem az összetett aranyérmes amerikai Douglas nem tudta veszélyeztetni. Musztafina kiemelkedő kivitelezési pontszámának köszönheti sikerét, hiszen He gyakorlata anyagerősségben jobbnak bizonyult – a remek végrehajtás viszont az orosz tornásznőnek hozta meg az aranyat.

Musztafina az első orosz tornásznő, aki a felemás korlát valaha volt egyik legjobb specialistájának számító Szvetlana Horkina győzelmei (1996, 2000) óta győzni tudott a szeren olimpiai fináléban.

LONDON 2012, TORNA
SZERENKÉNTI DÖNTŐ, NŐI FELEMÁS KORLÁT
1. Alija Musztafina (Oroszország) 16.133
2. Ho Ko-hszin (Kína) 15.933
3. Elizabeth Tweddle (Nagy-Britannia) 15.916
4. Jao Csin-nan (Kína) 15.766
5. Viktorija Komova (Oroszország) 15.666
6. Elisabeth Seitz (Németország) 15.266
7. Curumi Koko (Japán) 14.966
8. Gabrielle Douglas (Egyesült Államok) 14.900
Legfrissebb hírek

Kevés volt a történelmi 147-es brék, Allen simán kikapott Wakelintől a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
56 perce

Áll a bál Zalaegerszegen; Szédületes eredményeket ér el Özbas Szofi

E-újság
1 órája

Szombati sportműsor: NB I, Barcelona–Real Madrid a Király-kupában, negyeddöntő a női kézi BL-ben

Minden más foci
1 órája

Nem ciki reménykedni – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
1 órája

Csapat a csapat mögött – Moncz Attila publicisztikája

Egyéb csapat
1 órája

A Real Madrid és a Barcelona is a kiesés szélén a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
1 órája

Óriási cirkusz a spanyol kupadöntő előtt, a Real Madrid bojkottal fenyegetőzött

Spanyol labdarúgás
2 órája

Kikapott otthon a PSG a BL-ért küzdő Nice-től

Francia labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik