A „Magyar sport” kategóriában három jelölt volt: Cseh László, Görbicz Anita és Grosics Gyula, közülük utóbbi, az Aranycsapat legendás kapusa kapta meg a díjat.
Grosics Gyula olimpiai bajnok labdarúgó, az Aranycsapat tagja, edző, sportvezető 1926. február 4-én született Dorogon. A Dorogi AC csapatában kezdte pályafutását, 1950-ben került a Budapesti Honvédhoz.
A helsinki olimpián a győztes magyar válogatott tagja volt. Négyszeres magyar bajnok, 390 bajnoki mérkőzésen védett, 86 alkalommal volt válogatott kapus. 1999-ben beválasztották a világ valaha élt tíz legjobb kapusa közé, és minden idők legjobb magyar kapusának választották.
További sportos vonatkozás, hogy a közönségdíjat a Nemzeti Sporttanács (NST) elnöke, a jogászprofesszor Sárközy Tamás vehette át.
A további díjazottak: Fejes Endre író; Földi Péter festőművész; Ranschburg Jenő pszichológus; Horn Péter agrármérnök; Skardelli György építész; Schäffer Erzsébet újságíró; a Nemzeti Táncszínház; ifjabb Sánta Ferenc hegedűművész; Haumann Péter színművész.
A Prima Primissima-díjat és Alapítványt 2003 nyarán alapította Demján Sándor üzletember, a TriGránit Rt. elnöke a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnökségének közreműködésével. A felajánlásnak köszönhetően az alapítvány tíz éven át ítélheti oda a kitüntetést.
A primissimák, vagyis a kategóriák győztesei 50 ezer eurót kapnak.