„Az örökségvédelmi szabályok alapján kívülről megmarad a régi Népstadion retro látványa, sőt az eredeti, 1953-as tervek alapján a hiányzó oldalon is megépítjük a stadion felső karéját. Belülről viszont egy high-tech aréna készül el. Az új, meredek lelátók és a futópálya hiánya miatt egy harminc-negyven méter széles gyűrű alakul ki a két stadion között, amit beépítünk kiszolgáló létesítményekkel, edzőtermekkel” – mondta a kormánybiztos.
„Hogy az MLSZ-lobbi győzött volna az atlétikai stadion ellenében? Nem éreztem soha ilyen ellentétet, hiszen a KSI-pálya átalakításával, elfordításával megépítjük az atlétikai központot is” – szögezte le Vígh László.
„A korábbi városépítészeti ötletpályázat az egész területre vonatkozott, úgyhogy nem vész el. Például hasznosítjuk azt a koncepciót, hogy a komplexumot vasúton is meg lehessen közelíteni a Keleti pályaudvar felől. Varsóban működik a dolog, ott tíz-húszezer ember érkezik a meccsekre vonattal a stadionba” – árult el egy újabb részletet a kormánybiztos.
Hozzátette: „Lipcsében és Berlinben választottak hasonló új stadiont a régibe-megoldást, viszont a két aréna közötti területgyűrű beépítése egyedülálló lesz a világon, ilyet mi próbálunk először megvalósítani. Most a tervezés folyamatát vizsgáljuk, az irányokat keressük, utána kiírjuk a pályázatot.”
„Ezen a területen tíz-tizenhárom épületet fogunk megtervezni, köztük újakat – ilyen például a vízilabdacentrum –, másokat felújítunk majd az olimpiai központ színvonalára – mondta el a Nemzeti Sportközpontok irányítója.