Aki válogatott meccsek közben szokott járni a közösségi oldalakon, biztosan tudja, hogy a találkozókat általában egy hashtaggel, és a két válogatott nevének angol, hárombetűs rövidítésével szokták „gyűjteni”.
A példa kedvéért kedden a Németország–Brazília találkozó így a #GERBRA gyűjtőt kapta, az Anglia–Olaszország meccs az #ENGITA hashtag alatt futott.
Logikusnak tűnhet, hogy a magyar válogatott Skócia elleni találkozója a #HUNSCO címkét kapja, mivel ez a Hungary–Scotland párosítás megfelelő rövidítése.
Ezt azonban a Skót Labdarúgó-szövetség egyszer sem merte leírni – s ennek egészen bizarr oka van…
Az ok, hogy a The Scottish Sun beszámolója szerint félt a szövetség, hogy ezzel megsértené az 54-szeres skót bajnok Rangers szurkolóit.
Az egész sztori még 1972-ben indult, amikor a Rangers a KEK döntőjében a Dinamo Moszkvát 3–2-re legyőzve elhódította az akkor második legrangosabb európai kupát.
A találkozón a 87. percben egygólosra csökkent a Rangers előnye (pedig az 59. percben még 3–0-ra vezetett a gárda), és mivel az akkor már nem épp józan skót drukkerek szerették volna, ha csapatuk megőrzi ezt, a hajrában több százan rohantak be a pályára.
Mire sikerült őket eltávolítani, addigra a Rangers játékosai összeszedték magukat, így kihúzták a végéig, s ezzel elhódították a serleget.
A botrányos viselkedésük miatt ráragasztották a „Hunok” becenevet a szurkolókra, mivel a médiában akkor úgy ítélték meg, leginkább a hunok barbár viselkedéséhez hasonlítható a Rangers drukkereinek időhúzása.
A skót klub drukkerei nem szívesen emlékeznek erre a balhéra, és a mai napig nagyon nehezen viselik, ha a „Hun” becenévvel illetik őket.
A szövetségnél nem akartak senkit megsérteni, így inkább sehová sem írták le Magyarország rövidítését…