Utóbbit annyira fontosnak tartja a szerző, hogy a címben is ezt emeli ki: „Magyarország elveszi a játékosainkat”. Az interjút szemléző más román sportportálok is kizárólag ezt emelik ki a beszélgetésből.
Rossinak elsősorban a Brescia játékosaként volt kapcsolata a román futballal, az olasz klubnál Mircea Lucescu volt az edzője, a csapatban pedig egy egész sor román válogatott futballista (Gheorghe Hagi, Florin Raducioiu, Ioan Ovidiu Sabau, Dorin Mateut) szerepelt. Sabauval ma is jó barátságban van, Lucescu pedig Marcelo Bielsa mellett az az edző, aki leginkább befolyásolta gondolkodását. „Egy oroszlán” – jellemzi egykori mesterét, akivel a Ferencváros–Dinamo Kijev Bajnokok Ligája-mérkőzésen találkozott újra. Önmagát viszont nem tartja nagy edzőnek: „Közepes edző vagyok, aki amennyire csak lehetett, hasznosította a Lucescuval és Bielsával szerzett tapasztalatait.”
Rossi olvasta és megtisztelőnek tartja, hogy tavaly nyáron Lucescu javasolta őt román szövetségi kapitánynak, Sabauval folytatott beszélgetései során is szóba került, hogy nem vállalna-e román csapatnál munkát, de konkrét ajánlata sosem volt, és mindenképpen ki akarja tölteni az MLSZ-szel kötött szerződését.
Szövetségi kapitányi munkájáról úgy gondolja, hogy nagyon nehéz egy másik ország válogatottját edzeni, ő maga is fokozatosan ismerte meg a magyar futballt, sikerei és az ország megismerése révén. A külföldi kapitánnyal sikertelenül próbálkozó román szövetséggel vont párhuzamra Rossi úgy reagált, hogy a válogatott szakvezetőjének az adott országban kell élnie, ahogy ő is teszi, már csak tiszteletből is. „A szövetségi kapitánynak az országban kell laknia, tökéletesen ismernie a bajnokságot, az otthon és külföldön játszókat” – véli Rossi.
A Prosport riportere rákérdezett Claudiu Bumba (Kisvárda) esetleges honosítására is, aki Rossi szerint érdekes játékos, de meg kell vizsgálni, hogy lehet-e magyar válogatott, mivel korábban háromszor pályára lépett a román nemzeti együttesben is. „De nem csak róla van szó. Marius Corbu is nagyon érdekes játékos, de őt még nehezebb honosítani” – mondta Rossi, aki nem ellenzi a nyugati országokban is elterjedt honosításokat.
A román és a magyar válogatott összehasonlítását firtató kérdésre, amelyben elhagzik, hogy a román futballisták tehetségesebbek, mostanában mégis a magyar együttes eredményesebb, úgy válaszolt, hogy a balkáni régió játékosai nehezebben mozdulnak ki komfortzónájukból, hiányzik belőlük az alkalmazkodás vágya.
A magyar válogatott tavalyi Európa-bajnoki szereplését modellként ajánlja a kevésbé erős kelet-európai csapatok számára. „Az ellenfelek erősebbek, többet lesz náluk a labda. Taktikailag tökéletes meccset kell játszani ellenük, és fizikailag, valamint mentálisan is tökéletes állapotban lenni. Ha ez megvan, lehet remélni, hogy az ellenfél nem lesz a legjobb formában. És nem szabad tartani az ellenfelek neveitől” – foglalja össze Rossi, aki szerint szerencséről nem volt szó a tavaly nyári tornán. Szerencsének ő azt tartja, hogy a szenvedélye a munkája, szép családja van és elkerülték a nagy gondok. „De tíz év Magyarországon nem lehet csak szerencse” – zárja az interjút az olasz edző.