„Rossi a szívét-lelkét beletette, a maximumot kihozta a csapatból, de valami miatt még mindig támadják, holott ő szobrot érdemelne” – nyilatkozott az M1 aktuális csatornán a sportvezető, aki korábban a Beerschotnál is dolgozott.
Hozzátette, amit a magyar válogatott véghez visz, annak Európában is van visszhangja, sokat beszélnek róla. Hangsúlyozta: két óra alatt mind a 60-62 ezer jegy elkel egy mérkőzésre, ebből is látszik, hogy a magyaroknak abszolút szükségük van a labdarúgásra.
„Látszik, hogy valami elindult, de mi lesz, ha Rossi távozik? Nem tudom, milyen polcra helyezi a magyar labdarúgás saját magát. Képző ország? Exportáló ország? Importáló ország?” – fogalmazott.
Csepregi szerint a jó eredmények ellenére vannak gondok, és bár minden feltétel biztosított, valami mégis hiányzik. Megjegyezte: a kluboknak kellene táplálniuk a válogatottat, de előbb meg kellene határozniuk a céljukat, az üzleti modelljüket.
Példaként említette, hogy Belgiumban összesen 1,2 milliárd euróért értékesítették a futballisták játékjogát a legutóbbi átigazolási időszakban, Magyarországon ez a szám mindössze 52 millió euró volt. Ebből az NB II egyetlen euróval sem vette ki a részét, noha nevelő bajnokságnak van kitalálva, hiszen szinte csak magyar fiatalok játszanak benne.
„Azt érzem, hogy 17-19 éves kor között akadnak meg a dolgok, de ez több országban is probléma” – jegyezte meg.
A sportigazgató úgy fogalmazott: amit a Paks csinál, az „csillagos ötös”, az MTK politikája is világos és a Fehérvár FC is elindult a fiatalok felé.
„Nem kell feltalálni újból a meleg vizet, de legyen egy cél, egy ötlet, egy stratégia” – vélekedett.
Hozzáfűzte, a 12 csapatos élvonal nem feltétlenül segíti a fiatalok szerepeltetését, mert nagy a rizikó, hogy két-három meccs után lejjebb csúszik és a kiesés szélére kerül egy csapat, ezen is változtatni kellene.