Futsal Eb-pótselejtező: minden magyar egészséges, de Rutai és Szalmás nem játszhat

2025.09.17. 17:00
null
Fotó: mlsz.hu
A Románia elleni Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar futsalválogatott minden játékosa egészséges, de Rutai Balázs és Szalmás Zoltán eltiltás miatt nem játszhat csütörtökön, a párharc első mérkőzésén.

A magyar szövetség honlapja szerint Pál Patrik kisebb sérüléssel érkezett az edzőtáborba, Faragó Ádám pedig korábbi sérülése után még nem volt százszázalékosan terhelhető, de a keddi edzésen már mindketten teljes értékű munkát végeztek.

Bár Rutai és Szalmás két sárga lapja miatt nem léphet pályára a csütörtökön 20 órakor kezdődő meccsen a debreceni Főnix Arénában, a jövő szerdai, craiovai visszavágón rájuk is számíthat Sergio Mullor Cabrera szövetségi kapitány.

„Miután két hasonló képességű csapat áll majd szemben egymással, rengeteg múlhat az aprónak tűnő részleteken, például hogy milyen megoldást választunk egy-egy helyzet végén, kellően higgadtak leszünk-e a kulcsszituációkban” – nyilatkozta a spanyol szakvezető.

Hozzátette: alaposan elemezték a román válogatottat, tudják, mire számíthatnak, és mire kell kiemelt figyelmet fordítaniuk.

„A legfontosabb, hogy higgyünk magunkban, és a fegyelmezett játék mellett megfelelő önbizalommal álljunk a mérkőzésekhez. Ha ez meglesz, kiharcolhatjuk az Európa-bajnoki részvételt” – vélekedett a kapitány.

A magyar válogatott a pótselejtező első meccsén, szeptember 18-án Debrecenben fogadja a román csapatot, a párharc visszavágóját pedig szeptember 24-én Craiovában rendezik.

A magyar válogatott kerete
Kapusok: Alasztics Marcell (Nyíregyháza), Kinics Bálint (Újpest FC), Faragó Ádám (DEAC)
Mezőnyjátékosok: Bencsik Roland (Kecskemét), Büki Baltazár (Aramis SE), Fekete Márk (Kecskemét), Hadházi Sándor (Veszprém), Kajtár Mátyás (Sekcja Futsalu Wiara Lecha), Nagy Imre (Berettyóújfalu), Pál Patrik (Újpest FC), Rafael Henrique Da Silva (Nyíregyháza), Rábl János (Berettyóújfalu), Rutai Balázs (Kecskemét), Suscsák Máté János (Újpest FC), Szabó Lajos Mátyás (Berettyóújfalu), Szalmás Zoltán (Berettyóújfalu), Vatamaniuc-Bartha Dávid (Nyíregyháza)

FUTSAL, EURÓPA-BAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ
1. MÉRKŐZÉS
 Szeptember 18., csütörtök
20.00, Debrecen: Magyarország–Románia

2. MÉRKŐZÉS
Szeptember 24., szerda
18.30, Craiova: Románia–Magyarország

 

Legfrissebb hírek

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Legendás lengyel játékvezető: „Magyarország a második hazám”

Minden más foci
2026.06.21. 09:21

Parádés győzelmet arattak férfi röplabdázóink az Eb-résztvevő ellen

Röplabda
2026.06.20. 18:10

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

NS-infó: Szűcs Tamást a portugál élvonal 5. helyezettje szerződtetheti

Labdarúgó NB I
2026.06.14. 00:54

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06
Ezek is érdekelhetik