Többek közt a yahoo.com, a Washington Post és a Eurosport is viszonylag hamar írt a Császár haláláról. De már délelőtt megjelent anyag többek közt a wprost.pl lengyel, a sueddeutsche.de német és a nos.nl holland oldalon is. Találhattunk cikkeket vietnami vagy éppen kolumbiai internetes portálon is.
Szinte minden híradásban kiemelik, hogy Albert egész pályafutása alatt a Ferencvárosban szerepelt, amelyben 537 mérkőzésen 283 gólt szerzett. Emellett 75-ször volt magyar válogatott, a címeres mezben 31-szer talált az ellenfelek kapujába. 1960-ban olimpiai, 1964 Európa-bajnoki bronzérmes lett a nemzeti csapattal, míg 1967-ben egyedüli magyarként a France Football Aranylabdáját is elnyerte.
A dagbladet.no norvég portál a tények mellett Albert Flórián legemlékezetesebb meccsének a brazilok elleni csoportrangadót jelöli meg az 1966-os vb-n. Mint írja, azon mérkőzésen Albert „szenzációsan” futballozott.
Természetesen a Reuters is foglalkozik az egykori klasszis halálával. A hírügynökség „magas és rendkívül elegáns” játékosként jellemzi Albertet, aki „kiválóan kezelte a labdát”. Az írás arra is rávilágít, hogy a Császár fia, ifjabb Albert Flórián is a Ferencvárosban futballozott és a magyar válogatottat is erősítette.
Az Európai Labdarúgó-szövetség hivatalos oldalán is megemlékeznek a magyar játékosról. Az uefa.com írásában Albertről mint „minden idők egyik legelegánsabban játszó” futballistájáról írnak.
A honlap naprakész írást közöl, amelyben megemlíti, hogy Albertet csütörtökön műtötték meg, s elsőre pozitív hírek érkeztek a beavatkozásról, hétfő hajnalban Albert mégis távozott közülünk.
Az európaihoz hasonlóan a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség is megemlékezik az egyetlen magyar aranylabdásról. A fifa.com megemlíti, hogy az 1967-ben Aranylabdát nyerő futballista a szavazáson a szintén legendás Sir Bobby Charltont előzte meg. Albert 68, míg a Manchester United emblematikus játékosa 40 szavazatot kapott.
A külföldi portálok közül a goal.com és a worldsoccer.com elsőként írta le, hogy Albert halálát a csütörtöki műtét szövődményei okozták. Utóbbi honlap szintén megemlíti, hogy Albert Flórián és az egész ’66-os világbajnokság legjobb meccse a brazilok elleni volt, fájó azonban, hogy a negyeddöntőben – elsősorban kapushibáknak betudhatóan – búcsúztatta a magyarokat a szovjet válogatott.
|