92'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros nagy különbséggel legyőzte a Debrecent. 5–1

87'

Szevikjan lőtt lendületes megindulás után, 20 méterről, a kellemetlen, pattogós labdát Megyeri szögletre ütötte.

85'
CSERE

Cserélt a Debrecen, Vajda helyett Kocsis a pályán.

84'

Kodro indult meg a leshatárról a debreceni kapu felé, nem volt szíve leadni, a gyenge lövését szögletre paskolta Megyeri.

80'
CSERE

Abu Fani helyett Tóth Alex.

80'
CSERE

Ferencvárosi csere, Ramírez helyett Pászka.

80'
GÓL

GÓÓÓÓL! OTT AZ ÖTÖDIK! Lagator vesztett labdát a saját tizenhatosa előterében, Ben Romdan Vargához játszott, aki a tizenhatos vonala közeléből visszagurított Abu Faninak, aki 17 méterről, jobbal a jobb kapufa segítségével talált a kapuba. 5–1

79'

Ben Romdan szép lövése 18 méterről a bal alsóra tartott, Megyeri vetődve ütötte a labdát szögletre.

75'
Sárga lap

Tuboly kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.

73'
CSERE

Dzsudzsák helyett Loncsar a pályán.

73'
CSERE

Cserélt a Debrecen is, Domingues helyett Szécsi.

73'
CSERE

Katona Bálint helyett Ben Romdan.

73'
CSERE

Traoré helyett Szevikjan.

73'
CSERE

Ferencvárosi cserék. Lisztes helyett Kodro.

72'
GÓL

GÓÓÓL! EZ A NEGYEDIK! Abu Fani tekert középre egy beadást, amelyet Varga Barnabás a kapufára fejelt, a kipattanóra érkzett Katona, aki eltörte a labdát, de ebbe tette bele a lábát Abena, és 4 méterről a léc alá lőtt. 4–1

Abena második gólja (fotó: Török Attila)

68'
11-es

GÓÓÓÓL! VARGA BARNABÁS BELŐTTE A TIZENEGYEST! Ez volt a 20. gólja az idényben. Ezúttal a kapu jobb oldalába lőtt, miközben Megyeri balra vetődött. 3–1

67'

Tizenegyest harcolt ki a Ferencváros. Lisztes nagy cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, ahol kicselezte Vajdát, aki elgáncsolta.

63'
GÓL

GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A DEBRECEN! Vajda kapott labdát a jobb oldalon, éles szögből kicselezte Ramírezt, vitte középre, nem támadták, ő pedig nem passzolt, hanem 3 méterről, egészen éles szögből kilőtte a jobb felsőt. 2–1

62'

Ezt szinte lehetetlen volt kihagyni... Traoré rázta le a védőjét, majd lőhetett volna, de inkább lepasszolta az üresen álló Vargának, aki 6 méterről, a kapu torkából mellélőtt...

59'

A szabadrúgás után Romancsuk ért bele az ötös jobb sarka közelében, de a lábáról jócskán melléperdült a labda.

58'
Sárga lap

Lagator Dusan

58'
Sárga lap

Varga összeszólalkozott Lagatorral, mindketten sárgát kaptak.

56'
GÓL

GÓÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT AZ FTC! Traoré kapott remek indítást a jobb oldalon, Abu Fanitól, kapura húzott, majd éles szögből, 5 méterről a hosszúba emelt. 2–0

49'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Katona szerzett labdát a bal oldalon, Cissét hozta játékba, akinek a lövését kiszedte a léc alól Megyeri, de a kipattanó Abena elé perdült, aki először nem tudott betalálni, mert Megyeri lábbal védett, de az újabb kipattanót a zöld-fehér játékos közvetlen közelről már a léc alá vágta. 1–0

49'

De már folytatódott is.

49'

A hazai szurkolók jó nagy füstöt csináltak, ezért kicsit áll a játék.

47'

Az FTC 30 forduló után 73 szerzett gólnál jár, ami már biztos klubrekord a 12 csapatos, 33 fordulós bajnoki rendszer bevezetése óta, hiszen az eddigi legtöbb 72 volt a 2018–2019-es idényben. Az abszolút csúcsot a Paks tartja, amely a 2020–2021-es kiírásban 76 találattal zárt.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, kevés helyzet, gól nincs. 0–0

45'

A félidőben kettőt cserélt a Debrecen.

45'
CSERE

Ojediran helyett Romancsuk.

45'
CSERE

Szuhodovszki helyett Tuboly Máté a Debrecenben.

40'

Lisztes labdájából Traoré került helyzetbe, már csak Megyerivel állt szemben, de nem tudta mellette ellőni, remekül védett a kapus.

39'

A beadás után Varga fejelt jócskán fölé.

39'

Lisztes harcolt ki szabadrúgást Dreskovics mellett a debreceni alapvonal közelében. Szöglettel felérő szabadrúgás jöhet.

36'

Ojediran fetrengett a földön nagy teatralitással, miután Vargával ütközött.

34'

Bal oldali szöglet után Varga elől mentettek újabb szögletre a védők, majd Traoré a kapu torkából nem tudott betalálni, mert elrúgták előle.

32'

A már bajnok FTC eléggé tartalékos felállásban is legyőzte az MTK-t – az idényben harmadszor. Így Dejan Sztankovics együttese  14 forduló óta nem kapott ki (12 diadal, 2 iksz), bajnokin legutóbb december 10-én Pakson veszített, 3–2-re. Ennél hosszabb bajnoki veretlenségi sorozata legutóbb 2020–2021-ben volt, ami 18 mérkőzésen át tartott.

30'

A szabadrúgást Abu Fani jócskán fölélőtte.

30'

Szabadrúgást kapott az FTC 24 méterre a debreceni kaputól. Cissét vágta fel Ojediran.

29'

A Ferencváros vendégeként egyébként alig volt sikerélményük a debrecenieknek, az 53 alkalomból 13 döntetlen mellett csupán 5-ször – 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2012-ben és tavaly – tudtak győzni.

29'

Kis szöglet után Abu Fani adott jobbról középre, Traoré az ötös vonaláról fejelt mellé.

25'

Katona esett el, és közben Szuhodovszki rálépett a kezére. Nagyon fájt neki, ápolni is kellett.

20'

Debreceni szöglet után Ferenczi lőhetett távolról, de nagyon fölé.

18'

A szögletből újabb szöglet lett, majd szabadrúgás kifelé.

17'

Varga Barnabás már a tizenhatoson belül akart bemutatni egy visszahúzós cselt, csakhogy a visszaérkező Baranyai szögletre mentett.

12'

Baranyai tört előre, és 19 méterről, középről lőni is tudott, a labda méterekkel ment el a léc felett.

7'

Lisztes cselezgethetett a debreceni tizenhatos előterében, becsapta Ferenczit, és a jobb alsó mellé gurított. Akár passzolhatott is volna...

4'

Szöglethez jutott a Ferencváros a bal oldalról, Abu Fani beívelését könnyen fejelték ki a védők.

3'

1943 óta 103-szor mérték össze erejüket a legfelső osztályban, az örökmérleg 49 Fradi-siker, 26 döntetlen, 28 Loki-győzelem.
Az előző 6 találkozójukból 4-et nyertek meg a ferencvárosiak és csak egyet a hajdúságiak. Utóbbi 2023 májusában a Groupama Arénában (1–3) történt, amikor a zöld-fehérek már biztos bajnokként léptek pályára.

1'

Szinte pillanatok alatt gólt szerzett a Ferencváros Traoré révén, de a mali csatár lesről talált a kapuba.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Debrecen tiszta feketében játszik.

A találkozó előtt a csapatok játékosai anyák napja alkalmából anyukájukkal vagy anyósaikkal együtt mentek ki a bemutatáshoz a pályára.

Fotó: Török Attila

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!