Európa-bajnokság, Eb 2024 – C-csoport , 2. forduló
Anglia

90+3'
90+3'
VÉGE

VÉGE! Anglia nem tudta legyőzni Dániát, és ismerjük el, nem is érdemelt győzelmet. Köszönjük a figyelmüket!

90'

Három perc lesz a hosszabbítás.

87'
Sárga lap

Nörgaard kapott sárga lapot.

85'

Jobbak a dánok, Höjbjerg tolta el Gallagher mellett a labdát, majd 17 méterről a kapu mellé lőtt.

84'

Jobb oldali dán szöglet után Christensen 5 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

82'
CSERE

Lejön a gólszerző Hjulmand is, őt Nörgaard váltja.

82'
CSERE

Cserélnek a dánok: Eriksen helyére Skov Olsen áll be.

77'

Höjbjerg rendületlenül próbálkozik, ezúttal 27 méterről lőtt, de Pickford ezúttal is védeni tudott.

73'
Sárga lap

Mahle buktatta Gallaghert, sárga lap.

73'

Höjbjerg távoli lövését Pickford tolta ki a jobb alsó sarok elől.

72'
Watkins rögtön a beállása után gólt szerezhetett volna (Fotó: Getty Images)

71'

Bellingham passza után Watkins jól lépett ki a védők közül, de Schmeichel mellett nem tudta ellőni a labdát.

69'
CSERE

Kane helyére Watkins áll be.

69'
CSERE

Sakát Eze váltja.

69'
CSERE

Cserélnek az angolok: Foden helyére Bowen érkezik.

67'

Eriksen szöglete után nem tudott felszabadítani az angol védelem, a labda Damsgaard elé került, aki 17 méterről kapura lőtt, Pickford védett.

67'
CSERE

Cserélt Dánia: Höjlund helyére Poulsen állt be.

64'

Rice rosszul vett le egy labdát, Hojlund Eriksenhez passzolt, aki 21 méterről a kapu fölé lőtt.

63'
Egy képen a két gólszerző Hjulmand és Kane (Fotó: Getty Images)

62'
Sárga lap

Gallagher tartott rá Christensen lábára, sárga lap.

59'

Saka a 16-os jobb sarkánál cselezgetett, majd csúnyán a kapu mellé lőtt.

57'
CSERE

Windet Damsgaard váltotta.

57'
CSERE

Kettőt cseréltek a dánok: Kristiansen helyére Bah érkezett.

56'

KAPUFA! Saka passza után Foden 23 méterről találta telibe a bal kapufát.

54'
CSERE

Cseréltek az angolok: Alexander-Arnold helyére Gallagher állt be.

53'

Alexander-Arnold rúgta magasan előre a labdát, Saka lefutotta védőjét, majd a kilépő Schmeichel mellett kapura fejelt, a labda az oldalhálóban landolt.

51'

Rice 24 méteres lövése két védő lábán is megpattant, de Schmeichel így is könnyedén tudott védeni.

46'
Második félidő

Folytatódott a játék, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

45+2'

Fotók: Getty Images

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek! Dánia–Anglia 1–1 45 perc játékot követően.

45+2'

Foden 19 méterről tekerte a kapu fölé a labdát, ezzel zárult az első félidő.

45'

Egy perc hosszabbítás következik.

44'

Höjlund passza után Höjbjerg vette célba a bal felső sarkot 22 méterről, Pickford védett.

41'

Foden egyedül vezette át a dán térfélen a labdát, majd 17 méterről kapura lőtt, Schmeichel könnyedén védett.

39'

Eriksen jobb oldali szöglete után a hosszún érkező Andersen fejelte a kapu fölé a labdát.

36'
Hjulmand távoli lövésével egyenlített Dánia (Fotó: Getty Images)

34'

Egy angol bedobás után a dánokhoz került a labda, Kristiansen Hjulmandhoz passzolt, aki 30 méterről a kapufa segítségével lőtt a jobb alsó sarokba. 1–1!

GÓLVIDEÓ ITT!

34'
GÓL

MEKKORA GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

33'

Idáig kellett várni az első szögletre, Eriksen jobbról ívelte középre a labdát, ahol szabálytalankodtak a dánok, így Anglia végezhetett el szabadrúgást.

29'

Eriksen az alapvonalról gyötörte középre a labdát, Hojlund sarokkal próbált a kapuba találni, de a besegítő Alexander-Arnold sarkáról Pickfordhoz került a labda.

27'
Sárga lap

Vestergaard buktatta Sakát, sárga lap.

24'

Andersen beadása után Wind gyenge fejesét könnyedén védte Pickford.

19'
Denmark v England: Group C - UEFA EURO 2024
Kane lövése utat talált a dán kapuba (Fotó: Getty Images)

18'

Walker használta ki Kristiansen bizonytalanságát a jobb szélen, bejátszotta középre a labdát, amely eljutott Kane elé, aki 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

18'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET ANGLIA!

13'

Walker passza után Foden cselezte ki Höjbjerget, betört a 16-oson belülre, majd 14 méterről, ballal a kapu mellé lőtt.

12'

Nem találják a fogást egymáson a csapatok, nem forogtak veszélyben a kapuk az első 10 percben.

1'

Eriksen készítette le a labdát Höjbjergnek, aki 17 méterről lőtt, Pickford védett.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a labdát az angol válogatott indította útjára.

Fehér-kékben az angolok, piros-fehérben a dánok.

23. összecsapásuk lesz a mai. A mérleg: 13 angol siker, 4 dán siker és 5 döntetlen. Európa-bajnokságon harmadszor csapnak össze. A 2021-es elődöntő mellett 1992-ben egy csoportmérkőzést játszottak egymás ellen, amely 0–0-s eredménnyel zárult.

Beharangozó írásunkat ITT olvashatják.

A dán szurkolók megtöltötték a frankfurti lelátót (Fotó: AFP)

Legutóbbi összecsapásuk emlékezetesre sikerült. A 2021-ben rendezett Európa-bajnokság elődöntőjében a londoni Wembley stadionban mérkőztek. A találkozón Dánia szerezte meg a vezetést, de Anglia egy öngóllal egyenlíteni tudott. A rendes játékidő döntetlennel zárult, majd a hosszabbítás 114. percében Kane egy kihagyott 11-es után döntötte el a mérkőzést.

A mérkőzés helyszíne a Frankfurt Arena lesz.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Dánia–Anglia Eb-csoportmérkőzés. Tartsanak velünk!