Európa-bajnokság, Eb 2024 – nyolcaddöntő, 1/8. forduló

90+4'
90+4'
90+4'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek! Bár Grúzia vezetett, de Spanyolország magabiztos győzelmet aratva jutott be a legjobb 8 közé. Köszönjük figyelmüket!

90'

Három perc lesz a hosszabbítás.

90'

Yamal ezúttal nem lőtte el a labdát hanem Olmóhoz passzolt, a spanyol 16 méteres lövése csemege volt Mamardasvili számára.

83'

Nem tudtak felszabadítani a grúzok, Merino fejese után Oyarzabal passzolt Olmóhoz, aki egy cselt követően 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 4–1!

83'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! ELDŐLT!

82'

Yamal nagyon szeretne betalálni, de 14 méteres lövése ezúttal is elkerülte a kaput.

81'
CSERE

Carvajalt Jesús Navas váltotta.

81'

A spanyolok is cseréltek kettőt: Ruiz helyére Merino állt be.

81'

Yamal és Olmo megint átjátszotta a grúz védelmet, de Yamal lövése elakadt a kilépő Mamardasviliben.

79'
CSERE

Érkezik az exújpesti Zivzivadze is, ő Mikautadzét váltja.

79'
CSERE

Kettő grúz csere: Gvelesziani helyére Kvekveszkiri érkezik.

77'

Megint Williams került helyzetbe a 16-oson belül, de most önzetlenül kiszolgálta Olmót, aki gyengén lőtt, Mamardasvili védett.

76'
Fotó: Getty Images

75'

Fabián Ruiz remekül indította Nico Williamset, aki kicselezte a 16-oson belül Gveleszianit, majd 11 méterről, jobbal a léc alá lőtt. 3–1!

75'
GÓL

EZ MÁR GÓÓÓL! DE MÉG MEKKORA!

74'

Yamal kényszerítőzött Olmóval, majd középre passzolt, ahol Gvelesziani lábáról a saját kapujába pattant a labda. De hiába örültek a spanyolok, a partjelző emelte a zászlaját, Yamal lesen kapta a labdát Olmótól.

71'
Sárga lap

Davitasvili kaszálta el Olmót, sárga lap.

68'

Hosszú idő után vezethettek kontrát a grúzok, Citaisvili kapott labdát üresen a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd az oldalhálóba lőtt. Középen ketten várták a labdát...

67'
CSERE

Moratát Oyarzabal váltja.

66'
CSERE

Cserélnek a spanyolok: Cucurella helyére Grimaldo érkezik.

63'
CSERE

Locsosvili helyére pedig Citaisvili érkezett.

63'
CSERE

Kettőt cseréltek a grúzok: Csakvetadze helyére Davitasvili állt be.

63'

Kocsorasvili passzolta a labdát Yamalhoz, aki 16 méterről a kapu mellé lőtt.

53'

A frissen beállt Olmo majdnem gólpasszt is adott, de Lamine Yamal 17 méteres kísérlete elkerülte a kaput.

52'
CSERE

Cseréltek a spanyolok: Pedri helyére Dani Olmo állt be.

51'

51'

Lamine Yamal ívelte be a labdát a 16-oson belülre jobbról, Fabián Ruiz jól lépett el a védőktől és 3 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. Egyébként a grúz kapus még ebbe is bele tudott érni...2–1!

51'
GÓL

GÓÓÓL! FORDÍTOTTAK A SPANYOLOK!

51'

Veszélyes helyről, 20 méterről végezhetett el szabadrúgást Spanyolország. Yamal jobb alsóba tartó lövését Mamardasvili bravúrral védte.

48'

Mekkora gól lehetett volna! Labdát szereztek a grúzok a saját térfelükön, Kvarachelia indult meg a labdával, majd észrevette, hogy Unai Simón kint áll a kapujából, a félpályáról kapura emelt a grúz, de a labda ha csak kicsivel is, de a kapu mellé szállt.

46'

Rögtön spanyol helyzet, Morata sarkazása után Ruiz lő a kapu mellé.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+3'
Szünet

Sikertelen spanyol szögletekkel ért véget az első félidő. 15 perc és folytatjuk!

45'

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

44'
Sárga lap

Morata tartott rá Locsosvili lábára, sárga lap.

41'
CSERE

A megsérült Kiteisvili helyére Altunasvili állt be a grúzoknál.

39'

39'

Hosszasan adogattak a spanyolok a 16-os előterében, Rodri Nico Williamshez passzolt, majd visszakapta a labdát és a 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1!

39'
GÓL

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT SPANYOLORSZÁG!

39'
VAR

Rodri talált be 16 méterről, de még nem biztos a spanyol gól!

38'

Villámgyors kontrát vezette a spanyolok, a 16-oson belül Nico Williams jól vette le a labdát, majd 14 méterről kapura lőtt, Mamardasvili védett.

35'

Cucurella 23 méterről, takarásból vette célba a bala alsó sarkot, Mamardasvili újfent nagyot védett.

31'

Hiába a spanyol fölény, rendkívül veszélyesek a grúz kontrák...

29'

Laporte unta meg a passzolgatást, majd 25 méterről a kapu fölé lőtt.

28'
Az öngól (Fotó: Getty Images)

27'

Ide-oda pattogott a labda a grúz 16-os előterében, majd Pedri lőtt 19 méterről a kapu fölé.

22'

Tovább rohamoznak a spanyolok, de Mamardasvilit nem lehet átlőni, a grúz kapus ezúttal Fabián Ruiz bal alsóba tartó lövését fogta.

19'

18'

Labdát vesztettek a spanyolok, Mikautadze indította a jobb szélen Kakabdazét, aki remekül ívelt középre, a Kvaracheliát megelőzni igyekvő Le Normand combjáról, 5 méterről pattant a kapu bal alsó sarkába a labda. 0–1!

18'
owngoal

GÓÓÓÓÓÓÓÓL! GRÚZIA VEZET!

16'

Jobbról Yamal végezte el a spanyolok ötödik szögletét, középen ezúttal Laporte tudott fejelni, a labda a kapu mellé szállt.

10'

Nico Williams bal oldali szöglet után Carvajal ötméteres fejesét védte bravúrral Mamardasvili.

7'

5'

Carvajal tette jobbról középre a labdát, Pedri már csak becsúszva tudta kapu felé lőni a labdát, Mamardasvili könnyedén védett.

1'

Rögtön felértek a grúz kapu elé a spanyolok, de a balról érkező beadást ki tudták vágni Morata elől.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a spanyolok indították útjára a labdát.

Fehér-pirosban lépnek pályára a grúzok, piros-kékben a spanyolok.

Amióta 24 csapat vesz részt az Európa-bajnokságon és már nyolcaddöntőket is rendeznek a spanyolok mindkétszer továbbjutottak a csoportjukból, azonban a nyolcaddöntőn csak egy alkalommal tudtak túljutni.

A grúzok kapusa, Mamardasvili közelről ismerheti a spanyol támadókat (Fotó: AFP)

Beharangozónkat ITT olvashatják.

Összességében 7 alkalommal találkoztak és 6 spanyol győzelem mellett meglepetésre 1-szer a grúzok is nyerni tudtak. 2016 nyarán egy barátságos mérkőzésen Spanyolországban Okarisvili találatával nyert az Eb-újonc. Az összesített gólkülönbség 19–4 a spanyolok javára.

A két csapat a selejtezőben is egy csoportban szerepelt. Az oda-vissza párharcot a spanyolok kettős győzelemmel hozták viszonylag simán. Az első felvonás Tbilisziben 7–1-es, a második felvonás Valladolidban 3–1-es spanyol győzelemmel zárult.

A grúzoknál természetesen Mikautadze és Kvarachelia is a kezdőben

Yamal, Morata, Williams hármas rohamozza Mamardasvili kapuját

Köszöntjük Önöket! Grúzia története első Európa-bajnokságán rögtön bejutott a legjobb 16 közé, ahol a torna egyik favoritjának tartott Spanyolország lesz az ellenfele. Tartsanak velünk!