Európa-bajnokság, Eb 2024 – elődöntő, Semi Finals. forduló
Franciaország

90+6'
90+6'
VÉGE

VÉGE! Megvan az első döntős csapat az idei Európa-bajnokságon! Spanyolország 2–1-re legyőzte Franciaországot és készülhet a vasárnapi fináléra. Köszönjük figyelmüket!

90+5'

Barcola 16-oson belülre ívelt labdája után Griezmann elfejelte Cucurella mellől a labdát, amely a kapu tetején landolt.

90+4'
CSERE

Nico Williamset Zubimendi váltja.

90+4'
CSERE

Spanyol cserék: Yamal helyére Ferran Torres érkezik.

90+1'
Sárga lap

Yamal húzta vissza Théo Hernandez mezét, sárga lap.

90'

Öt perc a hosszabbítás.

89'
Sárga lap

Camavinga lépett oda keményen Cucurellának, sárga lap.

86'

Barcola futtatta Mbappét, aki könnyedén verte meg Viviant, de 15 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

81'

Yamal tört be balról középre, majd 18 méterről, ballal a kapu fölé lőtt.

79'
CSERE

137. alkalommal pályán a francia válogatott Giroud, Dembélé jött le.

76'
CSERE

Moratát Oyarzabal váltotta.

76'
CSERE

Cseréltek a spanyolok: Olmo helyére Merino állt be.

76'

Nem tudtak felszabadítani a spanyol védők, Camavinga passza után Théo Hernandez 15 méterről lőtt a kapu fölé.

63'

Dembélé bal oldali szöglete után Upamecano tudott fejelni Nacho mellett, de a labda a kapu mellé szállt.

62'
CSERE

Kolo Muani helyén Barcola.

62'
CSERE

Kanté helyén Griezmann.

62'
CSERE

Francia cserék: Rabiot helyén Camavinga.

60'
Sárga lap

Tchouaméni csúszott rá Morata lábára, sárga lap.

59'

Viviannak ez a 4. mérkőzése a spanyol válogatottban.

58'
CSERE

Jesús Navas nem tudja folytatni a játékot, Vivian érkezik a helyére.

57'

Mbappé kapott labdát a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd Jesús Navas szorításában kapura lőtt, a lapos lövést könnyedén fogta Unai Simón.

53'

Dembélé jobb oldali szöglete után Tchouaméni 7 méteres fejesét védte Unai Simón.

50'
Fotó: Getty Images

47'

Maignan jött ki a francia térfél közepéig és remekül szerelte Nico Williamset. Bátor megmozdulás volt a francia kapustól...

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+2'

Félidei statisztika

45+2'

Lamine Yamal az Eb-k és vb-k történetének legfiatalabb gólszerzője

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek! Hiába vezettek a franciák, az öltözőben már a spanyolok vonulhatnak előnnyel.

45'

Kettő perc a hosszabbítás.

43'

Közben hivatalosan Dani Olmonak adták a spanyolok második gólját.

38'

Felváltva forognak veszélyben a kapuk, azonban a kapusokat nem dolgoztatják meg a felek az elmúlt percekben.

25'
Dani Olmo passzába Jules Koundé ért bele, ezzel az öngóllal fordított Spanyolország (Fotó: Getty Images)

25'

Navas ívelte a 16-oson belülre a labdát, melyet röviden fejelt ki Saliba, Olmo megcsinált egy cselt az ötös előtt, majd kapura lőtt, a labda a menteni igyekvő Koundé lábáról vágódott a francia kapuba. 2–1!

25'
GÓL

MÁR A SPANYOLOK ELŐNYBEN!!

21'

21'

Yamal egy testcsellel eltolta a labdát Rabiot mellett, majd 25 méterről, ballal úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba. 1–1!

21'
GÓL

YAMAAAAL! 1–1!

19'

Mbappé tört be a 16-oson belülre, majd lövése elakadt Laporte lábában. A lecsorgó labdát Kolo Muani rúghatta volna a kapuba, de a francia támadó nem reagált elég gyorsan.

15'
Kolo Muani góljával hamar előnybe kerültek a franciák (Fotó: Getty Images)

14'
Sárga lap

Navas csúszott rá Rabiot lábára, sárga lap.

9'

9'

Dembélé passza után Mbappé a 16-os bal oldalától ívelte a labdát az ötösön belülre, az érkező Kolo Muani pedig 4 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 0–1!

9'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓL! VEZET FRANCIAORSZÁG!

5'

Yamal remekül ívelte a labdát az ötösön belülre, a berobbanó Fabián Ruiz azonban 3 méterről a kapu fölé fejelt.

3'
A franciák Spanyolországgal csapnak össze a döntőért (Fotó: Getty Images)

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta fehérben játszó franciák indították útjára a labdát.

Összességében a 37. összecsapásuk lesz a mai. A spanyolok 16-szor, a franciák 13-szor nyertek, 7 mérkőzés zárult döntetlen eredménnyel. Az összesített gólkülönbség 64–39 a spanyolok javára.

1984, 1996, 2000 és 2012 után a mai lesz az ötödik olyan összecsapásuk, amelyet Európa-bajnokságon rendeznek. 1984-ben a döntőben találkoztak, ahol 2–0-ra a franciák nyertek. 1996-os csoportmérkőzésük döntetlen eredménnyel zárult. 2000-ben és 2012-ben is a legjobb 8 között keresztezték egymás útját, előbbi alkalommal a franciák, utóbbi alkalommal a spanyolok örülhettek továbbjutásnak.

Legutóbb 2021-ben a Nemzetek Ligája döntőjében találkoztak egymással a felek. A Milánóban rendezett összecsapást gól nélküli első félidőt követően 2–1-re Franciaország nyerte meg.

Beharangozó írásunkat ITT olvashatják.

A spanyoloknál a védelembe bekerült Jesús Navas és Nacho is, a megsérült Pedrit Dani Olmo helyettesíti

Griezmann először maradt ki nagy torna fontos mérkőzésén a franciák kezdőjéből

Lássuk az első elődöntő összeállításait:

Köszöntjük Önöket! Hamarosan eldől, hogy Spanyolország vagy Franciaország jut-e be elsőként az Európa-bajnokság döntőjébe. Tartsanak velünk!