2
Fehérvár

90+4'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek! A Fehérvár 2–1-re nyert és előnyből várhatja a jövő csütörtöki visszavágót. Köszönjük figyelmüket!

90'

Még 4 perc hosszabbítás.

85'
CSERE

Medeirost Mossi váltotta.

85'
CSERE

A hazaiak kettőt cseréltek: Sadikhov helyére Guliyev állt be.

85'
CSERE

Cserélt a Fehérvár: Gradisar helyére Kovács Patrik állt be.

79'

Ezúttal Csongvai maradt üresen a 16-os előterében, de 20 méteres lövése a kapu fölé szállt.

78'

KAPUFA! Larsen 25 méteres lövése megpattant egy védő lábán, majd a jobb kapufán csattant.

73'
Sárga lap

Abdullazade buktatta Babost, sárga lap.

68'
Sárga lap

Larsen rántotta le Medeirost, sárga lap.

67'
Sárga lap

Muradov vitte földre Schönt, sárga lap.

66'
CSERE

Bedit Larsen váltotta.

66'
CSERE

Ismét cseréltek a fehérváriak: Pető helyére Babos állt be.

65'
Sárga lap

Pető csúszott rá Rezabala lábára, sárga lap.

63'
CSERE

Radovics le is jött a pályáról, Mustafayev állt be a helyére.

63'

Radovics 35 méterről lőtt kapura, a labda messze elkerülte a kaput.

58'

Schön passza után Csongvai 22 méterről lőtte a kapu mellé a labdát.

57'
CSERE

Cserélt a Videoton, Katona Mátyás helyére Kovács Mátyás érkezett.

52'

Katona ívelt 27 méterről, szabadrúgásból a 16-oson belülre, Spandler megelőzte védőjét és 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–2!

52'
GÓL

GÓÓL! FORDÍTOTT A FEHÉRVÁR!

47'

KAPUFA! Pető emelte Bedihez a labdát, aki ballal, 8 méterről a jobb kapufát találta telibe.

46'
CSERE

A szünetben cseréltek a hazaiak: Vujnovics helyére Ahmadzada állt be.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+3'
Szünet

Vége az első félidőnek!

45+3'

Kipasszolgatták a fehérvári védelmet a hazaiak, Rezabala 14 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, Tóth nagyot védett.

45+1'

Katona vezette be középre a labdát, majd 16 méterről, ballal, laposan kapura lőtt, Dzhenetov védett.

45'

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

44'

Pető beadása érkezett veszélyesen a hazai kapu elé, de Gradisar nem tudott csúsztatni, a hosszún érkező Szerafimov pedig nem találta el a labdát.

43'

A jobb oldali szöglet után Christensen lőhetett 16 méterről, a labda Adbullazade fejéről vágódott szögletre.

42'

Pető cselezett balról befelé, majd 18 méterről kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Dzhenetov tolta szögletre.

39'

Schön ugratta ki Bedit, aki az alapvonal közeléből emelte középre a labdát, a berobbanó Christensen 5 méterről fejelt a hazai kapu közepébe. 1–1!

39'
GÓL

EGYENLŐ!

34'

Pető remekül emelte be a 16-oson belülre a labdát, a védőjétől elszakadó Katona 5 méterről fejelt a kapu mellé.

32'
Sárga lap

A reklamáló hazai kapus, Dzhenetov kapott sárga lapot.

32'
Piros lap

PIROS LAP! Khachaiev könyökölte tarkón Gradisart egy felugrás során, a játékvezető ismét sárga lappal jutalmazta a hazai védőt, aki így a kiállítás sorsára jutott.

31'

Pető passza után Bedi 21 méteres, ballábas lövését tolta ki a jobb alsó sarok elől Dzhenetov.

30'

Schön beadása után Katona maradt le a labdáról a kapu előtt, majd Csongvai lövését blokkolták, végül a kissé kisodródó Melnik lőtt 8 méterről a kapu mellé.

28'

Gradisar került helyzetbe egy szép összjáték után, de 7 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

24'
Sárga lap

Vujnovics kapott sárga lapot.

20'

Jobbról végezhették el a szögletet a hazaiak, a Sadikhov által megcsúsztatott labdát Csongvai fejelte ki röviden Abdullazade elé, aki 22 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 1–0!

20'
GÓL

GÓÓÓL! Vezetnek az azeriek!

19'

Rezebala játszotta be a kapu elé a labdát, Vujnovics az ötös sarkától jobbal próbált gólt szerezni, Szerafimov azonban jól lépett közbe és szögletre mentett.

17'

Pető passzolt Gradisarhoz, aki fölpörgette magának a labdát 15 méterre a kaputól, majd ollózó mozdulattal kapura lőtt, Dzhenetov védett.

15'
Sárga lap

Szerafimov buktatta hátulról Vujnovicsot, sárga lap. Rendkívül durván kezdték a csapatok a találkozót.

10'

Sadikhov 21 méteres lövése az oldalhálót zörgette meg.

9'

A 16-os jobb sarkától végezhettek el szabadrúgást a fehérváriak, Christensen és Csongvai állt a labda mögé, végül a norvég lőtte a labdát a kapu fölé.

8'
Sárga lap

Khachaiev kapott sárga lapot.

4'

Le is volt szorítva az a kéz, nincs kérdés! Közben beszállt a labda középre a szöglet után, a rövid felszabadítás után Badalov emelt kapura, Tóth könnyedén védett.

3'

Mintha Schön kezéről vágódott volna le a labda a 16-oson belül, de "csak" szöglettel jöhetnek a hazaiak.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Lilában játszanak majd a hazaiak, a Fehérvár tiszta fehérben.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Bedi Bence (Zalaegerszegi TE FC, szabadon igazolhatóként), Bohdan Melnik (ukrán-magyar, Kisvárda, szabadon igazolhatóként), Tóth Balázs (Puskás Akadémia, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők: Huszti András (Zalaegerszegi TE FC, legutóbb kölcsönben Újpest FC), Kovács Mátyás (MTK Budapest), Ominger Gergő (Puskás Akadémia)
Kölcsönből visszatért: Babos Bence (FC Ajka), Franck Bambock (kameruni-francia, Panetolikosz – Görögország), Dala Martin (Nyíregyháza Spartacus), Lirim M. Kastrati (koszovói-albán, NK Lokomotiva Zagreb –  Horvátország)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: –
Távozók: Bese Barnabás (Újpest FC), Gergényi Bence (Újpest FC), Hangya Szilveszter (szabadon igazolható), Rúben Pinto (Rúben Rafael Melo Silva Pinto, portugál, Uniao Torreense – Portugália), Emil Rockov (szerb-magyar, FK Sarajevo – Bosznia-Hercegovina), Sigér Dávid (Sepsi OSK – Románia), Szabó Levente (diósgyőri kölcsön után Eintracht Braunschweig – Németország, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatért klubjához: Mamoudou Karamoko (francia-elefántcsontparti, FC Köbenhavn – Dánia, onnan Újpest FC, kölcsönbe)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Franck Bambock (kameruni-francia, legutóbb Panetolikosz – Görögország, kölcsönben), Fiola Attila (szabadon igazolható)

Az azeriek legutóbb a 2021–2022-es szezonban jártak az európai kupaporondon, akkor a Konferencialiga 2. selejtezőkörében rögtön ki is estek a szerb Csukaricski ellen.

Egy év szünetet követően tér vissza az európai porondra a Fehérvár. A 2022–2023-as idényben egészen a selejtező utolsó, 4. köréig jutottak a piros-kékek a Konferencialigában, de ott a Köln ellen már alulmaradtak.

Köszöntjük Önöket! Megkezdi európai szereplését a Fehérvár is, Pető Tamás együttesének ellenfele az azeri Sumqayit lesz. Tartsanak velünk!