Véget ért a mérkőzés, maradt a 2–2. Soha rosszabb meccset!

Sárga lap

Sanicanin egy elkésett becsúszásért kapott lapot.

90'
Hosszabbítás (II.)

6 perc a hosszabbítás.

89'
CSERE

Bényei Ferencsik csere.

89'
CSERE

Kovács helyett Szabó János a pályán.

86'
GÓL

EGYENLÍTETT A DIÓSGYŐR! Bal oldali szöglet után Edomwonyi csúsztatta meg a rövid saroknál a labdát, Simon úgy tűnt, hatalmas reflexmozdulattal hárított, aztán Klimovics bekotorta a labdát. A VAR szerint azonban már Edomwonyi fejese után áthaladt a labda a gólvonalon, ő a gólszerző, 2-2!

81'
11-es

Windecker állt a labda mögé, és magabiztosan a jobb alsóba gurított, hiába érezte Odincov az oldalt, FORDÍTOTT A PAKS!

80'

És megítéli a 11-est! Böde feje elől ütötte el a labdát!

79'

Kimegy Berke megnézni!

78'

Szatmári kezetett egyértelműen a 16-oson belül, vizsgál a VAR!

77'
Sárga lap

Edomwonyi kapott sárgát, mert eltalálta Vécsei lábát.

74'

Franchu húzta meg a labdát a bal oldalon, az alapvonalról a kapu elé gurított, Bényei viszont képtelen volt eltalálni a kaput.

73'
CSERE

A parádés góllal debütáló Rakonjac helyére Edomwonyi állt be.

69'
CSERE

Vécsei állt be Mezei helyére.

68'

Ivószünet.

67'

Franchu villámgyorsan került helyzetbe egy remek összjáték után, de mellé lőtt.

66'
CSERE

Rarszalla helyett Vallejo a pályán.

66'
CSERE

Varga le, Franchu be.

66'
CSERE

Vancas le, Klimovics be,

64'

Ezúttal Vancas próbálkozott átemeléssel, de Simon bravúrral hárított.

63'
CSERE

Szabó helyett egy új igazolás, Zimonyi a Paksban.

58'
Böde beállt és harmadik labdaérintéséből egyenlített (Fotó: Kovács Péter)

57'

6137 a hivatalos nézőszám.

56'
Rakonjac hatalmas gólt lőtt első diósgyőri tétmérkőzésén (Fotó: Kovács Péter)

47'
GÓL

MÁRIS EGYENLÍTÉS! Mezei ugratta ki remek labdával Bödét, aki második labdaérintésével átvette, a harmadikkal pedig pazar mozdulattal átemelte a labdát Odincov fölött. A VAR vizsgálta, de nincs les, 1–1!

46'
CSERE

Papp helyett Windecker a pályán.

46'
CSERE

Tóth helyett Böde.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+4'
Szünet

Véget ért az első játékrész.

45+3'
Sárga lap

Bényei kapott sárgát, miután rángatták egymás mezét Szabóval.

45'
Hosszabbítás (I.)

4 perc hosszabbítás.

45'

Mezei szöglete után Ötvös lőhetett remek helyzetből, de eltörte a labdát, ami így elgurult keresztbe.

40'
GÓL

Erre mi történik? Óriási diósgyőri gól! Rakonjac már a paksi 16-oson belül járt, de inkább kifelé tologatta a labdát, majd 19 méterről hatalmas gól lőtt a bal felsőbe, a labda a bal kapufáról pattant be a kapuba, Simonnak esélye sem volt. 1–0 a DVTK-nak!

39'

Sorban jönnek a paksi beadások mindkét szélről, a hazaiak erejét teljesen felemészti a folyamatos tisztázás, felszabadítás.

39'

Egyértelmű fölényben és kapura sokkal veszélyesebben játszik a Paks, de a diósgyőri védők állják a sarat.

36'
Sárga lap

Kovács Krisztián kapott sárga lapot szándékos kezezésért.

36'

Ötvös lépett fel a jobb oldalon a támadáshoz, középre adott labdájáról Tóth Barna nem sokkal maradt le. A túl oldalon Szabó szedte össze a játékszert, Osváth elé gurított, aki remek helyzetből rosszul találta el a labdát, és mellé lőtt.

33'

Szabó I Bálint a bal oldalon becselezte magát a 16-oson belülre, majd Lund mellett célba vette a bal felső sarkot – jócskán célt tévesztett.

31'

Mohammed Rarszalla Kassáról érkezett a Diósgyőrbe. Az 1-szeres marokkói válogatott játékos sokáig csapat nélkül volt, mindössze 3 mérkőzésen lépett pályára az előző szezonban.

27'

Sinisa Sanicanin 23-szoros bosnyák válogatott játékos. Az előző szezont a Partizad Beográd csapatában töltötte, de alig jutott szóhoz.

24'

Ivószünet.

23'

Tóth Barnához ezúttal eljutott egy labda a diósgyőri 16-oson belül, harcosan fordult le védőjéről és lőtt kapura 14 méterről, de Odincov ezt is magabiztosan ölelte magát.

21'

A Paks tűnik kezdeményezőbbnek, a Diósgyőr inkább a kontrákra vár – egyelőre eseménytelenül telik a meccs.

17'

A paksi kezdőben az egyetlen új igazolás a Kisvárdáról érkezett Ötvös Bence, aki a hét közben a Larnaca ellen első paksi gólját is megszerezte.

14'

Varga Zétény egyébként mindössze 18 éves, a Ferencvárosból vette kölcsön a Diósgyőr. Az előző évadban az NB II-es Soroksárban játszott.

12'

A másik oldalon Varga Zétény próbálkozott hasonló távolságból hasonló tekeréssel – kaput sem talált.

10'

Kovács Krisztián 18 méteres tekerését könnyedén ölelte magához Odincov.

5'

A DVTK egyik új igazolása, Marko Rakonjac 1-szeres montenegrói válogatott. Az orosz Lokomotiv Moszvkától érkezett Miskolcra kölcsönbe. Az előző szezont szintén kölcsönben töltötte a Topolya csapatánál.

1'

Piros-fehérben a hazaiak, feketében a vendégek.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés.

Szatmári Csabát köszöntötték a mérkőzés előtt, mert az előző kiírás utolsó fordulójában játszotta 100. bajnoki mérkőzését a Diósgyőrben.

Köszöntjük olvasóinkat, nemsokára kezdünk!

A diósgyőri kezdőben 4 új játékos szerepel Marko Rakonjac, Sinisa Sanicanin, Varga Zétény és Mohammed Rarszalla személyében.

A hét közben az Ekl-selejtezőben a Larnaca ellen 3–0-ra nyerő paksi kezdőt Bognár György 6 helyen is megváltoztatta nyilvánvalóan a visszavágóra tekintettel, kivéve Hahn Jánost, aki súlyos sérülést szenvedett. Helyette a hét közben gólt és gólpasszt jegyző Tóth Barna ragadt benn a kezdőben.