Ez nem volt benne a meccsben, Szerafimov és Pálinkás is dulakodik egyet.

91'

Schön és Nikitscher összekap, óriási dulakodás kezdődik!

91'
CSERE

Nagy Krisztián be, majdnem egy év kihagyás után léphet újra pályára. Szabó ment le, védő helyett középpályás.

89'

Tíz perc a ráadás!

89

Pár rossz hazai íveléssel.

88
CSERE

Ominger Gergő be, Spandler le.

87'

Folytatjuk.

87'
Piros lap

Huszti András kap azonnali piros lapot, odatalpalt a labdát elrúgó Nikitscher jobb lábára.

86'

Le is cserélik, nem szabad kockáztatni.

86'

Spandler is ápolást kér.

84'

2023-ban négyszer találkoztak, de a Vidi egyszer sem tudott nyerni  a kecskemétiek ellen: 3-szor egy góllal alulmaradt, majd novemberben Katona Mátyás révén csak a 91. percben egyenlített 3–3-ra.

83

Folytatják.

83'

A KTE elsősorban otthon veszélyes, hiszen pontjai csaknem háromnegyedét – 45-ből 33-at – a Széktói Stadionban szerezte meg. Tíz hazai győzelménél csak 3 csapat tudott többet felmutatni a mezőnyből.

83'

Az immár Pető Tamás irányította Vidi a nyári felkészülés óta veretlen, az edzőmeccseit 4 győzelemmel és 1 döntetlennel zárta, majd a Konferencialigában csütörtökön idegenben hátrányból 2–1-re nyert az azeri Sumqayit otthonában – igaz, majdnem egy órát emberelőnyben futballozhatott.

82'

Spandler és Belényesi összefejel az ötösön, kettős ápolás.

80
CSERE

Bohdan Melnik be, Christensen le, szűrőcsere.

74

Zsótér jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad az ötös bal sarkán a bevetődő Nikitscher.

71'

Márciusban megszakadt a fehérváriak lila-fehérekkel szembeni rossz sorozata, hiszen Tobias Christensen góljával 1–0-ra győzni tudtak a Széktói Stadionban,. Így már a kecskemétiek pályaválasztása mellett is a vendégek állnak jobban, hiszen 5-ször nyertek, 1 iksz és 4 KTE-siker mellett.

70

A Fehérvár 6–2–9-es mutatójával 5. lett a vendégtabellán. Negatívum, hogy idegenben az Újpest után a második legkevesebb gólt szerezte – 17 meccsen 15-öt – viszont dicséretes, hogy a harmadik legkevesebbet kapta, 23-at.

68'
VAR

Hamarosan megtudjuk.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

68'

Christensen bal oldali beadását a bal alsóbe rúgja öttel középről Gradisar. DE LES?

67'

Tóth középre üt egy kornert a kapu elől, Májer ballal 16-ról a jobb sarok mellé lő.

66'
CSERE

Zsótér Donát be, Lukács le.

65
CSERE

Májer Milán be, Kovács le.

62'
Sárga lap

Kovács Barnabás rátart Schön lábára, sárga lap.

62'
CSERE

Kovács Mátyás be, Pető le.

62

Kovács bal oldali, jobblábas, lapos beadását Csongvai jobbal 8-ról az égbe vágja, középről.

61'

A Kecskemét tavasszal úgy zárt a hatodik helyen, hogy a záró öt fordulóban veretlenül maradva 11 pontot zsebelt be (3 győzelem, 2 iksz) és több győzelemmel előzte meg az ugyancsak 45 pontos DVTK-t.

61
CSERE

Kasper Larsen be, Katona le.

60

A Fehérvár éppen ellentétes úton járt, az előző 5 bajnokiján csupán 5 pontot kapart össze, sőt, a legutóbbi kettőn gólt sem szerzett, így a bronzérem helyett be kellett érnie a 4. hellyel.

57'

Bedi 16-os előtti lövése a kapusé. Középről, 17-ről ballal feladta a labdát Tóthnak.

55'

Petőnek az orra is vérzik, mezcsere.

54
Sárga lap

Szűcs Kornél kap sárga lapot, hátulról odataposott jobbal Pető bal bokájára.

48'

Kovács beadása nem az igazi, kirúgás.

48'

Szerafimov pocsék hazaadása után hazai szöglet.

47'

Christensen bal oldali beadása Belényesié.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
Fotó: Földi Imre

46'

46

49 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 8-szor lőttek kapura, egyszer sem annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 2/2.

46

KECSKEMÉTEN SEM FÁZNAK majd a labdarúgók vasárnap, a meleg ellenére jó iramú, izgalmas meccset várok. Két gól itt, két gól ott − egy-egy pont. BORBOLA Bence a mérkőzés előtt. Még bejöhet.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Két perc a ráadás.

44

Kersák elméri Schön jobb oldali kornerét, kissé balról, négy méterről Csongvai estében csak a jobb, azaz a rövid sarok mellé tud fejelni. HELYZET VOLT!

37'

Gradisar távoli emelése távolról sem jó.

36'

A hivatalos nézőszám: 3586.

36'

Ismét mezőnyharc a pályán.

35'

Nagy taps, melegít Nagy Krisztián.

33'

Pető labdát szerez a bal szélen, a beadását kapura sodorja egy visszafutó védő, Belényesi. Kersák vetődve véd a bal alsó előtt.

32'

Nikitscher ballal 24-ről, középről kapura lő, de laposan és középre. Tóthé.

30

Kovács 16-os környéki kapáslövése nem az igazi.

25'
VAR

Nem 11-es.

25'

Huszti blokkol az ötös jobb sarkán egy 14 méteres Kovács Barnabás-bombát.

23'

Pálinkás hatról a bal alsóba fejelné Zeke bal oldali beadását, de vetődve fogja a labdát Tóth!

22

Pető cselezget, majd Csongvai ad be jobbról, Schön kissé balról, 13-ról ballal a léc fölé lő, jó fél méternyivel.

20

Lukács jobbal 20-ról, középről jócskán a bal felső mellé lő.

15'

Zeke újabb bal oldali beadását tízről jócskán a bal alsó mellé fejeli Pálinkás.

15'

Zeke bal oldali beadását kifejeli Lukács elől az ötösön Spandler.

15'

Szabó mester mérgesen integet, neki sem tetszik a mérkőzésés.

13'

Lukács passzával Pálinkás megindul, balra passzol Zekéhez, a visszakapott labdát ballal Pálinkás 11-ről az elévetődő Csongvaiba vágja.

11'

Schön bal oldali beadása a kivetődő Kersáké.

11'

A 2023–2024-es idényt eltérő lelkiállapotban fejezték be a kecskeméti és a fehérvári labdarúgók, a KTE az utolsó fordulóban hátrányól fordítva 2–1-re legyőzte a ZTE-t (a győztes gólt Pálinkás Gergő szerezte a 88. percben), és így a mezőny első felében, hatodikként zárt, a Fehérvár ugyanakkor gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Diósgyőrrel, amivel lecsúszott a dobogóról, negyedik lett. Nem kérdés, nagy érvágás a kecskemétieknek a tizenegy találattal házi gólkirály Horváth Krisztofer távozása, miként az is, hogy
Banó-Szabó Bence az utolsó felkészülési mérkőzésen térdsérülést szenvedett, felépülése több hónapot vehet igénybe.

10

Idény eleji forma, a két tábor jobb híján más táborokat emleget.

4'

Remek idő, jó a pálya, egyelőre mezőnyharc.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A hazaiak tiszta lilában, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! Húsz NB I-es találkozó után a fehérváriak javára billen az örökmérleg, 7 KTE-győzelem, 3 döntetlen, 10 Vidi-siker.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Banó-Szabó (térdműtét előtt) sérült, a vendégektől Kalmár (térdműtét után) maródi.

Szabó István, a KTE vezetőedzője a KTE honlapján. "Nagyon kevés információnk volt a Fehérvárról csütörtök estig, akkor természetesen én is néztem a kupameccsüket. Pető Tamással a Pro képzésre is együtt járunk, tavasszal pedig találkozhattak csapataink is, amikor a Veszprémmel játszottunk a kupában. Nagyon képzett edző, komoly holland tapasztalata is van, itthon is kiváló szakemberekkel dolgozott. Átalakult a Fehérvár játéka, felállási formája vele, ám mivel ők is szinte végig külföldön vagy zárt kapuk mögött készültek, nem sokat tudunk még róluk, talán a kupameccsük első 30-35 perce a kiállításig lehet némi segítség. Szeretnénk pontot, pontokat gyűjteni közönségünk előtt, de azt sem szeretném, ha a játékosok túl görcsösek lennének. Ahogy azt mondani szoktam, a bajnokság egy maraton, nagyon sok állomás van jövő májusig. Nekünk minden héten az a feladatunk, hogy a lehető legtöbbet adjuk ki magunkból a pályán. Megalkuvás nélkül kell futballozni, de persze a Fehérvárnak is lesz ehhez egy-két szava."

„Már edzettünk a stadionban, így nyugodtan mondhatom, nagy élmény lesz ilyen
talajú pályán fogadni a Fehérvárt – mondta
a kecskemétiek védője, Szabó Alex. – Úgy
gondolom, jó felkészülés van mögöttünk, bár
mindenki tudja, ebben az időszakban sosem egyszerű a munka. Voltak változások
a keretünkben, ugyanakkor a csapat magja megmaradt, ez mindig jó kiindulási alapot jelent. Készen állunk, várjuk a bajnoki
rajtot, valamennyien örülünk, hogy végre
tétmérkőzést játszhatunk. Hogy milyen Fehérvárra számítok? Volt változás a keretében, Pető Tamás személyében új vezetőedző irányít. A televízióban megnéztem a Vidi azerbajdzsáni kupameccsét, masszív ellenfél érkezik hozzánk. Tudatos futballt láttam a Viditől, ráadásul az is kiderült, hogy Pető Tamás bátran beveti a fiatalokat, bízik bennük, ezzel önbizalmat ad nekik. Sokszor és sokan elmondták már, a tizenkét csapatos bajnokság kiszámíthatatlan, mert bár a Ferencváros kiemelkedik, a többiek között kicsi a különbség, ezért sem mindegy, milyen rajtot veszünk.”

MÉG EMLÉKEZHETÜNK, hogy a KTE és a Fehérvár az előző idényben is viszonylag hamar, már a harmadik fordulóban összecsapott egymással, azt a mérkőzést
az azóta a svájci Lausenne-Sporthoz igazoló Szalai Gábor gólja döntötte el. Egy körrel később, novemberben a Sóstói Stadionban fordulatos meccsen 3–3-as döntetlent játszottak a csapatok (a KTE
1–0-ra és 3–2-re vezetett, a Vidi a legvégén, a 91. percben egyenlített), tavasszal pedig Kecskeméten Tobias Christensen szerezte a párharc egyetlen találatát. Hogy a két együttes huszonegyedik
egymás elleni NB I-es bajnokija milyen eredményt hoz (eddig hét KTE-siker, három döntetlen és tíz Fehérvár-győzelem a mérleg), arra vasárnap este kapjuk meg
a választ, de biztató, hogy a korábban sokat bírált kecskeméti játéktér megújult, a labdarúgók most már minden igényt kielégítő pályán futballozhatnak.

Vadonatúj játéktéren fogadja a KTE a Fehérvárt, Szabó Alex bízik benne, hogy stabil védekezésre alapozva sikerül otthon tartani a három pontot.