VÉGE

VÉGE!

Nyert a Puskás Akadémia Újpesten, 2–1-re!

95'

EZ MICSODA LÖVÉS VOLT, de mellé! Dénes Adrián lövése nem sokkal, de mellé megy. Jól találta el.

94'
Sárga lap

Nissila kap lapot.

93'

Dékei fantasztikus szólója után szabálytalanság történt. Ezt még megpróbálhatja az Újpest!

91'

Négy perc a ráadás.

90'

Radosevics tette be középre a labdát, Bese fejelt, de mellé.

89'
Sárga lap

A duplázo Colley besárgul!

88'
CSERE

Aboubakar Keita

88'
CSERE

Radosevics le, Ljujics be.

87'

HELYZET VOLT: Csoboth Kevin tekert, Pécsi Ármin védett.

83'

Colley 11 gólnál jár az NB I-ben, ebből hatot az Újpest ellen jegyzett.

80'

Beléptünk a 80. percbe, bő tíz van hátra.

76'

EZ MENNYIN MÚLT?! Csoboth cselezett befelé, majd lőtt a tizenhatoson belülről, de mellé – kevéssel.

75'

Egyre nő az újpesti nyomás: ezúttal Csoboth betett labdáját Dékei lőhette volna el, de eltörte, majd Ljujics újrázott, de nem talált be.

71'
Sárga lap

Maceiras kap egy sárga lapot.

71'

Csoboth pazar szólója után Golla mentett, majd Karamoko lőhetett, s bár nem sokkal, de tévedett.

67'
CSERE

Tamás le, Dénes be.

67'
CSERE

Simon le, Mucsányi be.

66'

Megint Colley okozott veszélyt az újpesti védőharmadban, de sikerült mentenie a lila-fehéreknek.

61'
CSERE

Geiger le, Dékei be

61'

Időbe telik feldolgozni a látottakat. Bő négy perc alatt három gólt is láttunk, pedig ebben videózás is volt.

60'
GÓL

GÓÓÓL! Hát ez hihetetlen, újra vezet a PAFC: vendégszöglet után Colley húzta be a labdát a jobb sarokba kb négy méterről. A felcsútiak támadója igazi mumus a lila-fehérek számára, messze ellenük a legeredményesebb.

59'
GÓL

GÓÓÓL! Máris egyenlít az Újpest: Gergényi ugratta ki Ljujicsot, aki ballal tette el a labdát a jobb felsőbe jó 14 méterről. Ez gyors volt!

56'
GÓL

GÓÓÓL! Vezet a Puskás Akadémia: Nissila belőtt szabadrúgását Plsek fejelte kapufára, Colley pedig onnan, közelről köszönt be. Videózták az esetetet, vizsgálva, Plsek lökött-e, de érvényes a találat.

51'
Bartosz Grzelak, immár Újpest-edzőként (Fotó: Török Attila)

50'

ÚJABB ÓRIÁSI BRAVÚR. Pazar újpesti támadás végén Csoboth tette vissza a labdát Karamokónak, ő a tizenhatoson belülről lőtt, de Pécsi Ármin szögletre mentett.

49'

ATYÉG! MEKKORÁT VÉDETT PISCITELLI... Soisalo próbálkozott közelről, de az olasz kapus egy akrobatikus mozdulattal feltolta a labdát, aztán sikerült mentenie a lila-fehér védelemnek. Ez volt a Puskás Akadémia első igazi ziccere.

48'

Egyik csapat sem változtatott a félidőben egyébiránt.

47'

Nagy Zsolt adta be a labdát az alapvonalról, de Nunes időben odaért és mentett.

47'
Szünet

VÉGE! Legalábbis az első félidőnek, ami nem hozott gólt.

46'
Második félidő

JÖHET A FOLYTATÁS!

46'
Sárga lap

Nem durva a meccs, de az újpestieknek már két sárgája van. Ezt Gieger kapta.

46'

Egy perc a ráadás.

45'

Nagy Zsolt 17 méterről próbálkozhatott volna, lövőcselt csinált, de utána elhagyta a labdát. Nem sokkal később Colley labdája csavarodott be elképesztően veszélyesen. Lövés abból sem lett, de szöglet igen.

42'

Még szűk három perc a félidőből. Plusz persze a hosszabbítás, ami 1-2 perc biztosan lesz, már csak azért is, mert állt a játék.

39'

Mint ismert, három meccs zajlik egyszerre. A KTE–Fehérvár még ehhez hasonlóan 0–0, de a DVTK most szerzett vezetést a Paks ellenében egy hatalmas bombagóllal, hazai pályán. Meglátjuk, itt lesz-e hasonló...

37'

Egész jó helyről, körülbelül 30 méterről jöhetett a PAFC szabadrúgása, ívelés lett belőle, majd Golla akarta visszaemelni középre, de... nem így akarta.

36'
Sárga lap

Bese Barnabás kapta a meccs első sárga lapját.

34'

ITT MI VOLT!? Colley robbant be a labdára Gergényi mellett a tizenhatoson belül, mindketten elestek, de néma maradt a síp – jogosan.

30'

EZ KÖZEL VOLT! Nagy Zsolt a tizenhatos sarkáról eresztett el egy bombát egy lepattanás után, de ha kevéssel is, elkerülte Piscitelli kapuját.

26'

Összesen 5 lövést jegyezhettünk fel eddig a mérkőzésen. Nem dúskálunk az izgalmakban, de a tempóra nem lehet panasz, sőt.

25'

Az újpestieknél egyébként az a Joao Nunes az egyik belső védő, aki a portugál élvonalból érkezett, de korábban a Puskás Akadémiánál is megfordult.

23'

KAPUFA!!! Geiger adta be a labdát középre egy szabadrúgásnál, volt is érkező a hosszún, Ljujucs a lécre fejelt.

22'

Bese és Brendon ütközése után előbbi marad lent, de tudja folytatni.

20'

Karamoko nagyott küzdött, hogy elérje a labdát a szélen, sikerült neki, középre adta, de nem sikerült társat találnia.

17'

EZ HELYZET VOLT! Tamás Krisztián lépett be hatalmas sebességgel a védők közé, lőtt, de Pécsi Ármin ki tudta tolni szögletre.

14'

Tamás Krisztián tört be veszélyesen balról, beadta középre, de megpattant egy vendég lábon, s Pécsi Ármin begyűjtötte a labdát.

11'

A mérkőzést egyébiránt élő képpel a Duna Tv-n követheti az olimpia idején.

10'

Gergényi bedobása beért a tizenhatoson belülre, úgy tűnt, veszélyes lehet, ám végül nem lett az.

8'

Nagy Zsolt emelt be egy labdát középre, de nem talált embert. A meccset pedig egy rövid időre leáll, hiszen az újpesti szurkolók hatalmas lila füsttel köszöntik az új idényben csapatukat. Ha tisztábban lehet majd látni, jöhet a folytatás!

6'

Egy nagy bedobás után Plsek fejelhetett a tizenhatoson belülről, de Piscitelli fölé tornázta a labdát. Aztán kifelé jöhetett szabadrúgással az Újpest.

4'

Az újpestiek egyik legígéretesebbnek tűnő nyári fogása a horvát center, Fran Brodic, ám ő egyelőre nincs keretben, hiszen csak a napokban jelentették be érkezését.

3'

Lljujics! Egy 25 méterről eleresztett szabadrúgás a meccs első lövése, de elkerüli a kaput.

2'

Az újpestiek kezdőjében összesen öt új igazolás kapott helyett, közte a középcsatár Karamokóval, aki a múlt idényt a Fehérvárnál töltötte.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az 55 éves Véber Györgyöt és a 75 esztendős Dunai Edét köszöntötte az újpesti publikum, amely nagyjából 9000 főt számlál.

Az Újpesttel kapcsolatos fontos információ: új éra kezdődött a negyedik kerületben, ami új edzőt (Bartosz Grzelak) és új játékosokat (eddig összesen tízet) igényelt.
A Puskás Akadémiával kapcsolatos fontos információ: a múlt évben bronzérmes felcsútiak az ukrán Dnyipro-1 csődbemenetelével játék nélkül jutottak be a Konferencialiga harmadik körébe.

Huszonnyolcszor csaptak össze az NB I-ben, és ezeknek a meccseknek pontosan a felét, 14-et a Puskás Akadémia nyerte meg 7 iksz és 7 újpesti diadal mellett. Eddig kereken 100 gól esett a találkozóikon (45–55-ös elosztásban), a gólátlag így elég magas, 3.6 mérkőzésenként!

Szűk negyedóra és kezdetét veszi az Újpest–Puskás Akadémia bajnoki az NB I 2024–2025-ös idényének első fordulójában!