Vége a meccsnek, egy góllal nyert a Ferencváros. 1–0

Ben Romdan éles szögből akart gólt lőni, Kersák ezt is szögletre védte.

Öt perc a hosszabbítás.

89'

A szöglet után Pesics fejelt mellé.

89'

Kecskeméti védelmi hiba után Ben Romdan önzőzött némileg, majd remekül lőtt, Kersák szép vetődéssel mentett szögletre.

87'

Civic ívelt középre balról, és Pesics 7 méterről nem sokkal fejelt fölé.

86'

Zsótér távoli szabadrúgását Katona Levente fejelte el 7 méterről, és a labda a lécet csípve ment fölé.

85'
CSERE

Cserélt a Ferencváros, Zachariassen helyett Abu Fani érkezett.

82'

A szögletből meg nem lett semmi...

81'

Makreckis lapos lövése Belényesi lábán pattant meg, így lett szöglet.

80'
CSERE

Nikitscher helyére Nagy Krisztián jött.

80'
CSERE

Kecskeméti csere, Helmich helyett Vattay Márton.

77'

Civic lőtte el Ben Romdan passzát balról, 12 méterről, a hosszú sarokba tartó labdát Kersák lábbal védte.

76'

Letámad a Kecskemét, hátha pontot tud csenni...

74'

Nem túl izgalmas a találkozó ezekben a percekben. Némi színt vitt az eseményekbe Lukács gyengécske fejese 7 méterről, amelyet Dibusz könnyen védett.

73'
CSERE

Owusu helyére Civic jött.

71'

Owusu esett nagyot, miután ütközött Májerral. Ápolni kellett a ferencvárosit, majd le is cserélni.

67'

A Ferencváros tavasszal úgy lett bajnok, hogy pontjainak éppen a felét (37-et) gyűjtötte be házigazdaként. A mérlege 11–4 –2 volt, amivel a hazai tabellán is az élen végzett. Két otthoni vereségét a Puskás Akadémiától (1–2) és a Fehérvártól (0–1) szenvedte el, mindkettőt még 2023-ban.

67'
CSERE

Kecskeméti csere, Vágó helyett Meszhi.

65'
CSERE

Kovács Barnabás helyett Zsótér a pályán.

63'

Hármat cserélt tehát a Ferencváros, meg kell hagyni, rá is fért a csapatra a frissítés.

62'
CSERE

Traoré helyett Kady.

62'
CSERE

Cissé helyett Botka.

62'
CSERE

Ferencvárosi csere, Maiga helyett Ben Romdan.

55'

A bajnokságban a Fehérvár elleni otthoni 0–0-val startoló KTE már 6 NB I-es találkozó óta őrzi a veretlenségét (3 siker, 3 iksz), legutóbb április 13-án Debrecenben, egy tizenegyesgóllal kapott ki (0–1).

53'

Hű, mi maradt ki! Dibusz rossz passza után lecsapott a labdára a KTE, Lukács kapta, lőhetett is 16 méterről, de nagyon helyezni akarta, a kaput sem találta el.

50'

Visszahúzódik a Kecskemét, hátrányban sem akar kockázatot vállalni, hadd jöjjön az FTC.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

Cserélt a Kecskemét, a fejét fájlaló Pálinkás helyére Lukács Dániel érkezett.

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek, egy góllal vezet az FTC. 1–0

45'

Rommens jobbról, 5 méterről az oldalhálóba lőtt.

43'

Kontrázhatott volna a Kecskemét, de lelassult a támadás, a védők visszaértek, majd könnyedén szereltek.

40'

Zachariassen került helyzetbe igen közel a kecskeméti kapuhoz, a lövése azonban gyenge volt, lepattant egy előtte álló védőről.

38'

Helmich harcolt meg a lövőhelyzetért, aztán inkább Kovácshoz játszott, aki 17 méterről Dibusz kezébe lőtt.

35'

14 095 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

34'

Owusu egy jónak tűnő ferencvárosi támadásnál nem passzolt, inkább éles szögből lőtt, a labda viszont nem találta el a kaput.

32'

Egy kósza ellenakcióra futotta a Kecskemét erejére, viszonylag sokáig megtartották az FTC térfelén, de egy mély beadás véget vetett a támadásnak.

25'

Maiga került helyzetbe középen, miután Traoré ívelését éppen elé fejelte Belényesi. Maiga rosszul találta el fejjel, Kersák menteni tudott.

24'

Eddig kilenc élvonalbeli bajnokijukon volt a Ferencváros a házigazda, és a kecskemétiek 7 vereség mellett csak kétszer tudtak egy pontot elrabolni az Üllői útról: 2012 júliusában és tavaly februárban is 1–1-et értek el. Legutóbb, márciusban Ben Romdan és Zachariassen góljával 2–0-ra diadalmaskodtak a zöld-fehérek.

22'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Belényesi rossz passzára lecsapott Traoré, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 9 méterről a kimozduló kapus mellett a bal alsóba lőtt. 1–0

17'

2006 és 2008 között 4-szer találkoztak a másodosztályban, és akkoriban a fővárosiak egyszer sem tudták legyőzni a KTE-t (1 döntetlen, 3 vereség). Az NB I-et és a NB II-t együttvéve minimális különbséggel billen a mérleg az FTC javára (9–5–8), a gólkülönbségben viszont még mindig a kecskemétiek állnak jobban (31–30).

16'

Pesics tette kissé balról középre a labdát Zachariassen felé, Kersák azonban nem hagyta, elkapta a labdát.

13'

Úgy tűnt, Pálinkás végre megszabadulhat őrzőjéről, jött is az indítás, de közben lesre futott.

6'

Az első percekben fölényben játszott a Fradi, de helyzetet nem tudott kialakítani.

1'

Tizennyolcszor találkoztak az NB I-ben, és a zöld-fehérek fölénye még mindig jelentős – 9 győzelem, 4 iksz, 5 vereség –, pedig a KTE az egyetlen csapat a jelenlegi első osztályú mezőnyben, amely a legutóbbi 6 egymás elleni bajnokijukon háromszor is meg tudta verni az FTC-t. A 2022–2023-as kiírásban kétszer 2–0-ra, a tavaly novemberi emlékezetes „pocsolyacsatában” 2–1-re nyertek a lila-fehérek, valamennyiszer a Széktói Stadionban.