CSERE

Vékony Bence váltja Nissiät.

90
GÓL

ÉS A PUSKÁS AKADÉMIA MEGNYERI A MECCSET? Komáromi jobbról ballal az ötös bal sarkára ad, Vogyicska lemarad, NAGY ZSOLT meg a bal, azaz a hosszú alsó sarokba fejeli a labdát. 2–1!

80'

Medgyes elrúgja a labdát Nissilä elől a bal oldalon, amilyen messzire csak tudja.

80'

Nagy bal oldali beadását középről, hétről Plsek a földre fejeli, a labda onnan a léc fölé pattan!

79'

Ballal a léc fölé lő 20-ról Croizet.

78'

Milliméterekkel ment a labda a kapu mellé!

78'

Levi passzát Plsek jobbal a jobb felső mellé vágja kissé jobbról, 19-ről.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

78'

Sajbán betör a 16-osra, lövés helyett cselez, de rálép a labdára! Maceiras csodálkozik, aztán elhozza a labdát.

76'

Nagy erővel. De pontatlanul célzott.

76'

Mim kissé balról egy csel után jobbal a bal alsó mellé lő 17-ről.

76
CSERE

Vogyicska Balázs be, Dénes le.

75'

Dénes is a Puskás Akadémia neveltje.

75'

Favorov passzát Levi Puljic elé teszi, aki ballal kissé balról 22-ről gyatrán a kapus elé lő.

74'

Plsek a kapuba fejel, de lökött előtte. Ha csak egy nagyon-nagyon kicsikét is.

73'

Mim anno egyetlen egy percet sem játszott a Puskás Akadémiába.

72'

Plseket kell ápolni.

71'

Óvatos duhaj a hazai mester.

71'
CSERE

Jakov Puljic be, Colley le, ékcsere.

71'
CSERE

Artem Favorov be, Szolnoki le, szűrőcsere.

70

Sárga a vendégkispadra, talán Vas László kapta, Márton mester egyik jobbkeze.

68'

A gól óta ismét mezőnyharc.

66
GÓL

SAJBÁN MÁTÉ egyenlít, jobbal a jobb alsóba lő középről, 15 méterről, Kiss okos visszapassza után. 1–1!

64'

A ZTE vendégként a harmadik legsikeresebb csapat volt legutóbb az NB I-ben, 7 diadalát és összegyűjtött 23 pontját tekintve csak az FTC és éppen soros ellenfele, a Puskás Akadémia előzte meg a 12 csapat közül.

64'

A felcsúti csapat az előző három bajnokiját úgy nyerte meg a Pancho Arénában, hogy mindig legalább négy gólt szerzett és rendre minimum kétgólos sikert aratott.

62
Sárga lap

Quentin Maceiras kap sárga lapot Mim lerántásáért.

Jonathan Levi be, Soisalo le.

52'

Medgyes emelése Pécsié.

51'

Mim egy csel után 23-ról, középről a jobb alsóba lőne, de hatalmasat véd vetődve Pécsi.

50
Sárga lap

Szolnoki Roland felrúgja Sajbánt, sárga lap.

48'

Dénes beadása Plseké.

48'

Ottewill odarúg Dénesnek, Kiss beadását kifejeli a 16-osól Stronati.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

A Puskás Akadémia a legutóbbi idényben otthon 5 ponttal kevesebbet zsebelt be mint vendégként (25, illetve 30). Pályaválasztóként az egész mezőnyben a legtöbb döntetlent játszotta, 7-et, emellett 6-szor nyert, 3-szor vesztett, és így az otthoni teljesítményével összességében csak a hetedik lett a hazai táblázaton.

Fotó: Kovács Péter

46

A felcsútiak az újpesti nyitányon (2–1) is folytatták az előző bajnokság végén felépített győzelmi szériájukat, így zsinórban már négy NB I-es győzelemnél járnak, és ezzel a tavasszal is NB I-es csapatok közül ők vannak jelenleg a legjobb formában. Legutóbb, április 26-án, éppen Zalaegerszegen kaptak ki. A Konferencialigában játék nélkül léptek tovább a csődbe ment és emiatt kizárt ukrán Dnyipro-1 ellen, ezért pihenten várhatják ellenfelüket.

46'

58 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 5-ször lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 1/0.

46'

E párharc legjobb góllövői:
Bobál Gergely  3
Lencse László 2
Baracskai Roland 2
Futács Márkó 2
Antonio Mance 2

46'

AZ ÚJPEST LEGYŐZÉSÉVEL kezdte az új bajnoki idényt a Puskás Akadémia, és az idegenben aratott siker lendületet adhat a csapatnak. A Zalaegerszeg hiába szeretne javítani az MTK-tól elszenvedett vereség után, a felcsútiak hazai pályán 2–1-re nyernek. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

Sárga lap

Medgyes Sinan kap sárga lapot, ellökte hátulról Colleyt.

44

Két perc a ráadás.

44

Nagy jobbal a léc fölé lő 18-ról, középről.

43'

Lehetséges büntető? Nincs, volt már egy ilyen alkalom ma.

43'

Golla visszaadja, Dénes ballal a 16-os jobb sarkáról nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé!

43'

Lassú ZTE-támadás, 20 passz után eladja Dénes.

41

A Zalaegerszeg akárcsak tavaly – 0–2 a Kisvárda ellen – ezúttal is hazai vereséggel indította a bajnokságot. Most is gólképtelen maradt, de csak a ráadásban kapott góllal maradt alul az MTK-val szemben (0–1). A tavaszt is ideszámítva az előző 3 bajnokiján csupán egy pontot szerzett.

39'

Pécsi szépen lép ki Sajbán 18 méteress emelésére.

38'

A beadás teljesen veszélytelen.

37
Sárga lap

Nagy Zsolt kap sárga lapot Dénes felvágásáért.

35'

A Puskás Akadémia pályaválasztása mellett az egerszegiek még jobban domináltak, hiszen 1 felcsúti diadalt és 1 döntetlent leszámítva 4 győzelmet arattak a vendég kék-fehérek. Legutóbb egy VAR által megítélt tizenegyes döntött a javukra. A legnagyobb felcsúti sikerüket 2021 áprilisában aratták, akkor 4–1-re nyertek.

35'

A zalaiak 2021 őszétől 5 találkozón át nyeretlenek voltak a felcsútiakkal szemben (0–2–3), a legutóbbi 5 tétmérkőzésükből azonban négyet egy-egy góllal megnyertek ellenük – köztük a tavaly áprilisi kupaelődöntőt is –, egyszer pedig ikszeltek. 2024-ben mindkét találkozójuk 1–0-s ZTE-sikert hozott.

34'

Marco Rossi is a lelátón.

33

A VAR szerint is les volt.

32

Soisalo jobbal ötről a kapu közepébe passzolja Ottewill bal oldali, ballábas beadását, DE LES.

28'

Mezőnyharc.

26'

A ZTE hazai vereséggel, az MTK elleni 0-1-gyel kezdte a bajnoki évet. A 2023–2024-es idényben, a kecskeméti Széktói Stadionban, vereséggel zárta idegenbeli mérkőzései sorát, de előtte három találkozón is veretlen maradt (mlsz.hu).

25

Hornyák Zsolt együttese csak Újpesten játszott eddig a mostani idényben tétmérkőzést, miután a Dnyipro-1 visszalépése miatt a Konferencia-ligában játék nélkül jutott tovább. A PAFC hengerelt tavasszal az utolsó három bajnoki mérkőzésén a Pancho Arénában, a Paksot 5-0-ra, a Kisvárdát 4-2-re, a DVSC-t pedig 4-1-re verte meg.

20'

Ottewill fejesével megindul Colley, máris helyzet, de szerel a 16-oson Szafronov. Egyébként is lökött az ék.

19'

Nagy bal oldali, ballábas beadása nem az igazi. Kirúgás.

17

Nissilä bal oldali szögletét elfejeli Nagy elől Szafronov, Golla jobbról 13-ról laposan Várkonyiba lő.

14'

Szolnoki megindul, labdát szerez, de ellöki hátulról Szafronovot. Ápolás.

13

Golla szereli harciasan a felezőnél Szendreit.

10

Ottewill kilöki Dénest a pályáról, szó szerint. Kemény párharc.

6

Nissilä adta  gólpasszt.

5
GÓL

VEZETNEK A HAZAIAK, JAKUB PLSEK 11-ről, kissé balról a bal alsó sarokba fejeli a labdát egy bal oldali szöglet után. A vetődő Gundel-Takács csak beleérni tudott a labdába: 1–0!

5'

Colley nem lő az ötös elől, szereli őt az utolsó pillanatban Várkonyi.

3'

Dénes löki a jobb szélen Ottewill-t.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg! Tizenöt élvonalbeli találkozó után a zalaiak lényegesen eredményesebbek ebben a párharcban, hiszen 7-szer győztek, 4 döntetlen és 4 Puskás Akadémia siker mellett.

Eltiltott sem.

Sérült nincs a hivatalos jelentések szerint, de a vendégektől Sztefanosz Evangelu, Tullner Norbert, Csonka András és Csóka Dániel sem tagja a keretnek.

A bajnokság szempontjából aligha jött rosszul a Puskás Akadémiának, hogy úgy jutott a Konferencialiga harmadik selejtezőkörébe az ukrán Dnipro-1 megszűnése miatt, hogy nem kellett pályára lépnie.
„Én azért jobban örültem volna, ha játékkal jutunk tovább. A bajnoki terhelés szempontjából kis könnyebbséget jelent nekünk, hogy nem kellett azt a két meccset beiktatni a programba, de alig várom már a Konferencialiga következő körét, amikor végre játszhatunk. Még nem ismerjük közelebbről ellenfelünket, az örmény Araratot, de magabiztosan jutott tovább, biztosan nehéz ellenfél lesz. Egyelőre a Zalaegerszegre koncentrálunk, aztán jöhet az európai kupakaland!”

Nagy Zsolt ugyanakkor nem tagadja, a Puskás Akadémián is érződött még az idénykezdet „rozsdája” Újpesten, annak ellenére, hogy a felcsútiak nagyon értékes győzelmet arattak az igencsak megerősített Újpest otthonában, ahol újra futball-láz tombol az új tulajdonos, a Mol szerepvállalása nyomán.

„Nem volt könnyű felkészülni arra, mi várható az Újpesttől, egyelőre még nem állt össze. Nálunk alig volt változás, nagyjából tudni lehetett, hogy tőlünk mire lehet számítani. Fontos három pontot szereztünk, de egészen biztos, hogy leszünk ennél jobbak is az idényben. Nekem nem tetszett a játékunk, még ha voltak is benne pozitívumok. A saját játékommal sem voltam elégedett, egy lövésem volt csak, de akkor is leperdült a lábamról a labda. Annak ugyanakkor nagyon örülök, hogy mindhárom pont a miénk lett, mert az előző idényben ezek voltak azok a meccsek, amelyeket nem tudtunk uralni, többnyire döntetlenre végződtek vagy elveszítettük őket. Egyébként is túl sok döntetlent játszottunk tavaly, ebben mindenképpen javulnunk kell az új idényben

A felcsútiak válogatott játékosa, Nagy Zsolt szerint sokkal többet kell birtokolnia a labdát csapatának, mint Újpesten, és saját magától is többet vár annál, amit az első fordulóban mutatott.
AZ ELSŐ FORDULÓBAN a Puskás Akadémia 2–1-re győzött Újpesten, a ZTE FC pedig hazai pályán 1–0-ra kikapott az MTK-tól, így papíron a két csapat vasárnapi mérkőzésének egyértelműen a hazaiak az esélyesei. Nagy Zsolt, a Puskás Akadémia játékosa azonban óvatosságra int.
„Az elmúlt években nem nagyon ment a Zalaegerszeg ellen – nyilatkozta a rutinos labdarúgó. – Korábban a Paks volt a mumusunk, de az előző idényben a ZTEvel gyűlt meg leginkább a bajunk, egyszer sem tudtuk legyőzni, egy döntetlen mellett kétszer az egerszegiek nyertek. Sokat elmond az is, hogy az előző idény utolsó hét meccséből hatot megnyertünk, de a Zalaegerszegtől kikaptunk.” Ennél is fontosabb a zalaiak jelenlegi formája. „Megnéztük, elemeztük az első meccsüket az MTK ellen – mondta a 22-szeres válogatott szélső, aki szerepelt a nyári Európa-bajnokságon is. – Látszik, hogy eléggé idény eleji volt az ő formájuk, de nem játszottak rosszul, és csak az utolsó pillanatokban kapott góllal szenvedtek vereséget.”

Sajbán Máté elmondása szerint rendkívül fontos lenne már a bajnokság elején elérni az első győzelmet és a közelmúltban vívott csatákból kiindulva, nagy esély mutatkozik rá, hogy akár egy gól ezúttal is döntő jelentőséggel bírhat.

„Szoros meccsre számítok az első fordulóban látottak és a tavalyi párharcaink alapján. Úgy érzem az ellenfél kapuja előtt jobb döntéseket kell hoznunk, mint tettük azt az MTK ellen. Több helyzetet kell kialakítanunk és jelentősebb, veszélyesebb támadásokkal megteremteni a lehetőséget a gólszerzésre.”