0
Mornar

90+11'
VÉGE

ÉS EZZEL VÉGE! Kimondottan furcsa mérkőzésen háromgólos előnyt szerzett a Paks a meccset kilenc emberrel befejező Mornar ellen.

90+10'
GÓL

OTT A HARMADIK! Tóth Barna is betalál a végén, a paksi játékos okosan gurított a hosszúba. 3–0

90+9'
GÓL

SZABÓ BÁLINT PEDIG BELÖVI! A kapus jobbra, a labda balra. 2–0

90+8'
11-es

TIZENEGYEST KAP A PAKS! Ötvössel szemben a tizenhatos vonalán szabálytalankodtak – legalábbis a játékvezető és a VAR szerint.

90+6'
Veszélyes szabadrúgás

Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Paks.

90+5'

Zimonyi kerülhetett volna helyzetbe, de futtában belebotlott a labdába.

90+3'
CSERE

Még egy csere a Mornarnál. Vusurovics helyett Trifunovics a pályán.

90+2'
Sárga lap

Megint a földön fekszik az egyik montenegrói. Most épp a csapatkapitány, Kaludjerovics. Popovics pedig reklamálás miatt kap egy sárgát... Több is lesz ez, mint tíz perc!

90+1'

Közben letelt a rendes játékidő. DE JÖN MÉG TÍZ PERC HOSSZABBÍTÁS!

90'

Bognár György is reklamál. Ő speciel a bíróra haragszik.

89'

A gyúró úgy tűnik, meggyógyult, majd dühösen üzenget, mutogat a paksi szurkolóknak. Nagyjából tíz perce nincs játék...

85'

A lecserélt Zorics belerúg egy bójába, hogy még lesújtóbb legyen a kép. És közben egy szotyolás zacskó eltalálja a Mornar gyúróját, aki ettől lent marad a földön...  Van itt minden, leszámítva a játékot.

84'
CSERE

És most egy csere miatt áll a játék. Cetkovics érkezik Zorics helyett.

84'

Látványosan húzzák az időt a montenegróiak. Megint a földön fetreng az egyik játékosuk. Hordágy is jön, meg egy gúnyos taps Zoricstól... megállás nélkül folyik a közjáték.

82'
CSERE

A mezőny talán legaktívabb játékosa, Haraszti helyett Kocsis a pályán a Paksnál.

81'

Veszélyes paksi beadás, Tóth emelkedett és ütközött Popoviccsal. Kifelé jár a szabadrúgás. Majd paksi csere.

79'

Bosszantó paksi hiba után iramodhattak volna meg a montenegróiak, de szerencsére a hiba csúszott a kiugratásba.

76'

Mehet tovább, nincs büntető.

76'
VAR

TIZENEGYEST REKLAMÁL A PAKS! Szabó Bálint esett el, elsőre úgy tűnt, nem magától... Videózás következik.

74'
CSERE

És Windecker helyett Zimonyi is lehetőséget kap Bognár Györgytől.

74'
CSERE

Böde helyett Tóth Barna érkezik.

68'
CSERE

Cserél a Paks is. Papp helyett érkezik Mezei a hajrára.

67'
CSERE

Kisit pedig Vukovics váltja.

67'
CSERE

Vukotics helyett Szeratlics a pályán a Mornarnál.

66'

EGY KONTRA UTÁN MORNAR-LEHETŐSÉG! Kisi lövését kellett védenie Szappanosnak. Aztán kettős csere a vendégeknél.

64'
Sárga lap

Kaludjerovics rúgta fel Harasztit, sárga lap. A montenegróiak kezdik elveszíteni a fonalat.

64'

Kettős emberelőny. Nagy esély a Paks előtt, hogy megalapozza a továbbjutását a visszavágó előtt.

62'
Piros lap

VILLAN AZ ÚJABB PIROS LAP! Djurisics arcul csapta ellenfelét, majd reklamált. Kettős emberhátrányba kerül a Mornar.

59'
GÓL

VEZET A PAKS! Windecker fejesét Popovics és a kapufa még együttes erővel hárította, ám a paksi játékosnál maradt a labda, középre ívelt, Böde pedig fejjel bevette a Mornar kapuját. A montenegróiak lökést reklamáltak, de hiába, érvényes a gól. 1–0

56'

Böde kezelt le egy hosszú indítást, majd Windeckerhez továbbított, aki pedig a bal oldalon üresen érkező Szabó Bálintot hozta helyzetbe, ám a csereként beállított paksi rosszul célzott.

52'

Ötvös kereste egy átadással Bödét, de Popovics felszedte a labdát úgy is, hogy előtte ütközött csapattársával, Mitroviccsal.

51'

Fiola Attila és Varga Barnabás is a lelátón szurkol a Paksnak. Sőt, Böde-Bíró Blankát is kiszúrta az operatőr.

48'

Ötvös vállalkozott 23 méterről, kellemetlenül csapódott a labda, de csak oldalról érintette a hálót.

46'
CSERE

A szünetben cserélt a Paks, Szabó Bálint érkezett Vécsei helyére.

46'

Elkezdődött a második félidő.

45+6'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Paksi mezőnyfölény, ám a meccs legnagyobb lehetőségét a Mornar hagyta ki a félidő utolsó percében. A szünet után embefórban lehet megpróbálni előnyt szerezni a montenegrói visszavágóra.

45+5'

ÓRIÁSI MORNAR-LEHETŐSÉG! Ráadásul egymás után kettő, Szappanos védte mindkét lövést. Ez meleg volt...

45+2'

Djurisics kiáltott egy hatalmasat és maradt lent a földön, miután ütközött Osváthtal. A paksiak játékosa nem nagyon érti, mi volt itt a gond.

45'

Öt perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44'

Eddig sem volt túl kezdeményező a Mornar, de most, hogy emberhátrányba került, várhatóan még inkább a kapuja elé szorul majd.

40'
Piros lap

PIROS LAP! Ondong-Mba megtaposta Vécseit, ezért mehet a zuhanyzóba.

39'
VAR

A montenegróiak 55-öse, Ondong-Mba maradt lent a földön a derekát fájlalva. Előtte azonban megtaposta paksi ellenfelét, ezért megint videóznak, hogy nem ért-e piros lapot a belépő.

38'

A meccs iramára amúgy nem lehet panasz, a színvonalra már annál inkább. A paksiak sokkal gyorsabban játszanak a Mornarnál, amely csak másodpercekig tudja megtartani a labdát – már ha épp meg tudja...

32'

Az első veszélyesebb montenegrói próbálkozás, Vukotics lövése mellé ment volna, de Szappanos nem bízta a véletlenre a dolgot, szögletre ütötte a labdát.

29'

Mindkét oldalról feltűnően sok beadással próbálkozik a Paks. Most Böde felé szállt a labda, de lökés miatt szabadrúgást ítélt kifelé a játékvezető.

24'

Kezezést reklamáltak a montenegróiak a paksi tizenhatoson belül, de ezúttal még videózás sincs, mehet tovább a játék.

23'

Böde irányába szállt a bedobás, de Popovics magasabbra ugrott a magyar játékosnál, és lehúzta a labdát.

18'

Haraszti lőtt nagy erővel, és nem is tévedett sokat. Popovics vetődött, de ha a lövés kaput talál, nem biztos, hogy elérte volna a labdát.

17'

Bödével szemben szabálytalankodtak, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Paks.

13'

Osváth beadása után Haraszti csúsztatta meg a labdát, de ez most nem volt veszélyes.

10'

Nincs tizenegyes, helyette szabadrúgás jön kifelé lökés miatt. Nagy meglepődés a helyszínen.

8'
VAR

Videózás következik. Ez tizenegyes lesz!

7'

Jól kezdi a meccset a Paks, amely az első percekben folyamatosan a Mornar kapuja előtt tartja a labdát. Most Böde fejére jött egy beadás, megint Popovicsnak kellett védenie. A paksiak kezezést reklamáltak, és a lassítások alapján nem véletlenül – valóban a montenegrói védő, Ljutica kezére pattant a labda.

3'

Meg is volt a találkozó első lehetősége, Haraszti középre tartó lövését kellett védenie a montenegróiak kapusának.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó.

Érkeznek a játékosok a pályára. Tiszta zöldben játszik majd a Paks, fehérben a Mornar.

Negyedóra múlva kezdődik a találkozó, tartsanak velünk!

A Duna élő közvetítését ide kattintva nézheti.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Ha a Paks túljut montenegrói ellenfelén, esetleg mindkét következő kupameccsét Magyarországon játszhatja. A cseh Mladá Boleslav és az izraeli Hapoel Beer-Seva győztese következne, utóbbi nem rendezhet hazájában mérkőzést, a cseheket Bulgáriában fogadja, s ha a Pakssal kerül szembe, jó eséllyel Debrecenben játszana a zöld-fehérekkel.

„Sok időnk nem volt megismerni az ellenfelet   – mondta a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője.   – Megnéztük az előző fordulókban játszott meccseit: masszív, kellemetlen ellenfélnek tűnik, amely jól tömörül a saját térfelén, a szélsők sebességére építve próbál kontrázni, és van egy erős centere. Két szoros mérkőzésre számítok.”

AEK LARNACA, ÚJPEST FC – három győzelmet aratott az utóbbi négy tétmeccsén a Paksi FC, amely szerdán a ­montenegrói Mornar ellen lép pályára. Mint ismert, a tolnaiak az Európa-ligában a román Corvinul Hunedoara ellen a hazai 0–4 után idegenben 2–0-ra nyertek, kiestek, így a Konferencialigában folytathatták, s a ciprusi AEK Larnaca ellen két győzelemmel (Pakson 3–0, Cipruson 2–0) a vártnál könnyebben jutottak tovább.