Vége a meccsnek, a Ferencváros vitte el a három pontot. 0–2

CSERE

Bassey helyett Kehinde a pályán.

90+3'
GÓL

GÓÓÓÓL! BENT VAN A MÁSODIK ZÖLD-FEHÉR GÓL! Bassey került helyzetbe, de 5 méterről nem tudta belőni, Sanicanin megpróbált felszabadítani, de Holdampfot találta el, akinek a hátáról Ben Romdan elé került a labda, ő pedig 5 méterről a bal felsőbe lőtt. 0–2

90+3'

Még mindig többet próbálkozik a Ferencváros, de újabb gólt egyelőre nem tud szerezni.

90'

Hét perc a hosszabbítás.

88'
CSERE

Cserélt a Ferencváros, Traoré helyére Pappoe állt be.

87'

Zachariassen indította kiválóan Traorét, aki kétszer is a védőket találta el. A kipattanót összeszedte Abu Fani, aki Traoréhoz passzolt, de a mali játékos ezt már nem lőtte el, inkább Zachariassenhez passzolt, aki 10 méterről Szatmárit találta el.

83'
Sárga lap

Ramírez szerzett labdát a saját térfelén, majd ütközött, és lent maradt a földön, mert Gera csúnyán helyretette egy bodicsekkel. Sárga lapot kapott a hazai játékos.

81'
CSERE

A sérült Bényeit letámogatták a pályáról, Fekete Vince jött be a helyére.

78'

Közben Bényei, aki nemrég jött be, jelezte, hogy cserét kér.

78'
CSERE

Cserélt a Diósgyőr, Klimovics helyett Jurek a pályán.

77'

Abu Fani gondolta úgy, hogy egy átlövéssel meglepi a kapust, a labdája azonban vagy egy méterrel ment el a bal kapufa mellett.

75'

Nagyon beszorult a Diósgyőr, egymás után jönnek a helyzetek, most éppen Bassey fejelt fölé 10 méterről.

73'

Ivószünet.

72'

Bassey került nagy helyzetbe 6 méterre a kaputól, a lövése Szatmári lábáról ment szögletre.

66'

8050 néző figyeli az eseményeket a helyszínen.

64'
Sárga lap

Edomwonyi kapott sárgát, mert rátalpalt Raúl Gustavo lábára.

60'

Lássuk, a cserék után hogy változik a játék képe...

60'
CSERE

Varga Zétény helyett Bényei Ágoston.

60'
CSERE

Rakonjac helyett Kampecisz.

60'
CSERE

Cserék a Diósgyőrben: Franchu helyett Rarszalla.

59'
CSERE

Maiga helyett Zachariassen.

59'
CSERE

Kady helyett Rommens.

59'
CSERE

Ferencvárosi cserék: Civic helyett Ramírez.

58'

KAPUFA! Most a ferencvárosiak találták el! Bal oldali szöglet után Raúl Gustavo fejelt 3 méterről a lécre.

57'

Ben Romdan tizenhét méteres lövését paskolta szögletre Sentic.

56'

Szép védés! Kady került helyzetbe a diósgyőri tizenhatoson belül Abu Fani labdájával, de a jobb alsóba tartó, 11 méteres gurítását Sentic vetődve kitütötte.

54'

Az előző kapufánál azt reklamálták a hazaiak, hogy Ben Romdan szabálytalankodott a tizenhatoson belül, de a videobíró nem volt egy véleményen a drukkerekkel.

53'

Magához tért a DVTK, már több lehetősége volt, mint az egész első félidőben összesen.

52'

KAPUFA! Nagyon szép beadás jött a bal oldalról, Dibusz nem érte el a labdát, Gera bevetődött, és 3 méterről a bal kapufát találta el.

49'

A szöglet után átkerült a labda a jobb oldalra, de az újabb beadásból nem lett helyzet.

48'

Ben Romdan indult be jól a bal oldalon, kapta is a labdát, majd az alapvonal közeléből középre adott, szögletre mentettek a védők.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a Ferencváros. 0–1

45+1'

Hű, mi maradt ki?! Ben Romdan indult be a diósgyőri tizenhatoson belülre, remekül kapta a labdát Civictől, majd 6 méterről a léc alá lőtt volna, ha Sentic nem véd óriási bravúrral.

44'

Traoré kapott kiváló indítást, jobbról középre húzott, de nem passzolt, inkább 14 méterről lőtt, szögletre vágódott a labda.

44'

Bassey lövése érkezett 18 méterről, a csavart labda Sentic kezében nyugodott meg.

42'
Sárga lap

Szatmári Csaba kapott sárga lapot, mert ellökte és felrúgta Kadyt.

38'

Kady kapott jó nagyot Holdampftól a félpályán, de nagy nehezen összeszedte magát.

32'

Sűrű a diósgyőri védőfal, ezért nem jut át rajta a Ferencváros, de az biztos, hogy a hazaiaknak a látott teljesítménynél többet kell nyújtaniuk.

32'

Beszorult a Diósgyőr, Makreckis többször is jónak tűnő helyről adhatott volna középre, de egyszer sem sikerült nei.

31'

Mivel áprilisban a Magyar Kupában is összekerültek, így az előző idényben négy tétmérkőzést vívtak. A kupameccs 2–0-ra, a három bajnokiból kettő 2–1-re lett a ferencvárosiaké, a már említett negyediket a diósgyőriek nyerték.

30'

Civic ment el a bal oldalon, felnézett, mielőtt beadott volna, Traoré inkább passzolt, nem tört kapura, hamarosan oda is lett a helyzet.

27'

Egyelőre nem sokat tud mutatni a Diósgyőr, jobban játszik a Ferencváros

26'

Ivószünet.

23'

Gera akadt fenn Civicen 18 méterre a ferencvárosi kaputól, de hiába szeretett volna valamilyen ítéletet a hazai játékos, nem kapott...

21'
11-es

GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! A tizenegyest Ben Romdan végezte el, és jobbal élesen a jobb alsóba lőtt. Sentic érezte az irányt, de nem védhette. 0–1

20'
Sárga lap

TIZENEGYEST KAPOTT AZ FTC! Védelmi hiba után Kady indult meg a kapu felé, Sanicanin belerúgott a tizenhatoson belül, ez bizony tizenegyes.

15'

Legutóbb a tavaszi 32. fordulóban meccseltek a DVTK otthonában, és a házigazdák 2–0-ra győztek, megszakítva ezzel a zöld-fehérekkel szembeni négyes hazai vereségszériájukat. A címvédő FTC-nek NB I-es találkozókon 2024-ben ez az egyetlen veresége – igaz, a zöld-fehérek már biztos aranyérmesként léptek pályára. Azon a találkozón Varga Ádám állt a zöld-fehérek hálója előtt, most viszont újra Dibusz Dénes védi a kaput, tehát ez a 375. élvonalbeli mérkőzése, egyben a 24. a DVTK ellen, utóbbival klubrekorder.

15'

A kis szöglet után Makreckis lőtt távolról, elég számottevően fölé...

14'

Abu Fani csinálta meg magának a lehetőséget, 14 méterről lőtt fölé, de mivel egy láb beleért, jöhetett a szöglet.

12'

Jól indult meg jobb oldalon Traoré, középre húzott, és Kady elé tálalt, a kapáslövés azonban gyenge volt, jócskán mellément.

7'

Bal oldali FTC-szöglet után Bassey fejesét mentették a védők, kontrával indulhatott volna a DVTK, de elakadt a próbálkozásuk. Jó lehetőségnek tűnt, nem éltek vele a hazaiak.

5'

Sokáig kellett várni, de végre megjött az első lövés is, Abu Fani gyenge próbálkozása ment mellé.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Diósgyőr tiszta pirosban, a Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban játszik.

A Diósgyőr pályaválasztásával kereken 50 találkozójuk volt az első osztályban, eddig 16-szor született hazai siker, 9 döntetlen és 25 ferencvárosi győzelem mellett.

1940 óta 107-szer csaptak össze az élvonalban, az örökmérleg a ferencvárosiak nagy fölényét mutatja: 21 diósgyőri győzelem, 17 döntetlen, 69 FTC-siker. A döntetlen mostanában nem jellemző ebben a párosításban, legutóbb 2017 áprilisában, a Groupama Arénában fordult elő (1–1), azóta 12-szer nyertek a zöld-fehérek és csak 3-szor a miskolciak.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!