Farkas Balázs be, a sokat futó, lelkes Vera le.

Stieber beadása rossz. Vinna megindul, Varju Benedek szereli, de kézzel. Sárga lap.

82'

Kovács beadásába belevetődik Tóth.

82'

A kék-fehérek a legutóbbi 5 házon kívüli bajnokijukból hármat is megnyertek, a Loki, az Újpest, majd két hete a ZTE ellen is egygólos különbséggel. Mezőkövesden 1–1-et értek el, Fehérváron viszont egy 4–0-s pofonba szaladtak bele.

81'

Szépe szépen cselezi ki a 16-osán Jurinát, aztán kilövi a labdát a lelátóra. Lecsúszott.

81'

A lökés nem volt nagy, Varju meg nem bántotta Verát.

81'
VAR

Nem is lett az!

81

Ez nem lesz 11-es szerintünk.

80'

Spori a kis TV előtt, Varju becsúszása szerintünk is véleményes, előtte elesett már Vera, és estében lőtt a kifutó kapusba. Kocsis meg csak odakapott Vera felkarjához.

79'
VAR

Meg megnézik.

79'

Előtte Kocsis lökött picit a légióson.

78

Lukics passzol Verához, akit felrúg az ötös jobb sarka előtt becsúszva Varju. BÜNTETŐ!

74'

Csontos beadása Jurináé.

74'

Hej odarúg Viannának, és elterül. Ápolást kér.

74'

Vera egyébként előrébb ment, Marku a jobbhátvéd.

73'

Két légiós helyett két légiós a hazaiaknál, két magyar helyett két magyar most a vendégeknél.

72'
CSERE

A volt győri Végh Bence be, Bognár le.

72'
CSERE

Kocsis Gergő váltja Nagyot.

72'

Lukics! A labda mellé lő az ötös bal sarkán, Tóth indítása után.

71'
CSERE

Fábio Vianna be, Skvarka el, újabb NB I-es debütáló.

71'
CSERE

Albion Marku be, Diarra le.

71'

Vera elé szépen áll be Nagy, kirúgás.

71'

Szép hazai támadás végén Diarra passzol Skvarka elé, de jön a kapujából szépen Demjén.

70'

A újonc győri csapat az előző héten a Loki ellen 3–0-ra vesztett hazai pályán, 2024-ben ez volt a negyedik és egyben legsúlyosabb veresége. A tavasz folyamán ugyanis az NB II-ben otthon a Nyíregyházával, a Honvéddal és a Szegeddel szemben is 1–0-ra maradt alul, de akkoriban még nem Borbély Balázs volt a vezetőedző.

70'

Az MTK hibátlan teljesítménnyel, két győzelemmel, kapott gól nélkül kezdte a bajnokságot – hasonlóra legutóbb 2014-ben, még Garami Józseffel a kispadon volt példa. A kék-fehérek eddigi négy találatukból hármat is a 75. perc után értek el.

69

Ivószünet.

66'
Fotó: Dömötör Csaba

65'

Diarra balról 20-ról a léc fölé lő. Borbély és Lipták nem hisz a szemének.

64'

Bár az ETO pont nélkül áll az utolsó helyen, és ilyen rosszul 2008 óta nem rajtolt, biztató jel a számára, hogy az első két forduló alapján 1.62-vel az NB I második legmagasabb xG-jét – várható gólvalószínűségi mutatóját – hozta össze.

64'

A másodosztályban négyszer csaptak össze a Rába partján, a mérleg 2–1–1 az ETO szemszögéből. Legutóbb tavaly áprilisban 2–1-es vendégsiker született.

64'

Csatársor-csere.

64'
CSERE

Marin Jurina be, Polievka le.

63'
CSERE

Molnár Rajmundot Stieber Zoltán váltja.

63'

Polievka passzát Varju a jobb alsó mellé vágja 18-ról.

59'

Mezőnyharc, hazai fölénnyel. Vera megindul, Diarrához passzol, aki befelé indul meg, Skvarka elé emel okosan... de kissé hosszan.

57'

Bognár: 3 meccs az idényben, 3 kanadai ponttal.

56'

Folytatjuk!

55'

A győriek házigazdaként az NB I-es találkozóik közel felét megnyerték, 65-ből 32-t, emellett 17-szer ikszeltek, 16-szor pedig a vendég kék-fehérek bizonyultak jobbnak.

55'

1940 és 2023 között 7-szer találkoztak a másodosztályban, az ETO 3-szor győzött, a döntetlenek és a fővárosi sikerek száma 2-2.

55'

Áll a meccs.

55'

A hazai közönség tüntet, röppen pár petárda és hanggránát.

54'
11-es

BOGNÁR ISTVÁN jobbal a jobb alsóba lő. Petrás érzi az irányt, bele is ér a labdába, de gól a gól. 1–2!

53
Sárga lap

Luciano Vera meg kap egy sárga lapot.

52'

Jön is a 11-es!

52'

Bizony, ez egyértelmű tasli volt.

52'

11-es lesz?

51
VAR

Közben VAR-oznak, mert Vera bal kézzel odasózott Kovácsnak, ráadásul a 16-oson belül.

48

Diarra a bal alsó mellé lő a 16-os előteréből, Nagy a földön, az arcát fájlalja. Ütközött Lukiccsal. A ballábas lövést aztán nem volt veszélyes.

47'

Molnár passza után Kovács bedob két cselt a balon, majd elesik. A jobb szeme fáj, ápolás a pályán.

47'

Csontos passzát Bánáti ballal 15-ről nagyon a bal alsó mellé vágja. Kissé balról.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

63 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 5-ször lőttek kapura, 2-szer annak felületére. A másik oldalon az az arány 2/2.

46

HIBÁTLANUL KEZDTE az idényt az MTK, s valamivel jobban is futballozik, mint a nullapontos ETO, de akkora különbség azért nincs a két csapat között, mint amit a tabella mutat. Hosszú az idény, és ha a győriek tényleg benn akarnak maradni, akkor vasárnap délután el kell kezdeniük a pontgyűjtést. Egy 2–2-es döntetlen formájában ez sikerül is. MOHAI Dominik a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45
Sárga lap

Kovács Patrik kap sárga lapot Vera ellökéséért.

A hazai tábor keres egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának.

44

Csontos adja be most jobbról, ballal... nem éri el Demjén, de a hosszú sarok mellé megy a labda.

44

Diarra beadásába belelép a bal szélen Nagy. Szöglet.

44

Boldor passzát Skvarka a 16-osról Katába rúgja.

44

Hat perc a ráadás.

42

Varju szereli a Boldor indította Gavricsot.

42

Boldor szereli szépen Katát.

41

Bognár már 2010-ben is ott volt az ETO ellen a keretben, de akkor még az Újpest csapatában!

40

Bognár: 7 meccs az ETO ellen, 4 kanadai ponttal.

40

Lukics: 4 meccs az MTK ellen, 3 góllal.

38
GÓL

BOGNÁR ISTVÁN jobbal a jobb alsóba lő, Petrás majdnem elérte, de csak majdnem. 1–1!

37'

Jöhet a lövés!

37'

De előtte ki kell terelni Csontosékat a 16-oson belülről.

36'

Bognár lőhet majd.

36'

Nagyon ketyeg a VAR.

36'
VAR

Lesz piros lap?

36'

Jogosan.

35'

Hátul passzolgat az MTK, Skvarka kapja meg a kapus passzát, Verát futtatja, aki éles szögből bead, Beriasvili vetődik, róla Demjén fejére pattan a labda. Korner. Diarra beadása Varjué, kontra, Polievka jobbról okosan Bognár elé emel, aki balra, kifelé cselez a 16-osra belépve, kissé balra, Petrás azonban fölöslegesen felrúgja. BÜNTETŐ!

34'

Csontos 23-ról a léc fölé lő. Jócskán.

33
CSERE

Bánáti Kevin fut be Bumba helyére.

27'

Gavrics átmegy a bal szélre, labdát szerez, de lassú aztán a hazai támadás. Diarrát szereli a balon Nagy.

26'

Molnár odalép Diarrának, szóbeli figyelmeztetés a belépő után. Bumba ismét a földön, ismét ápolják őt a pályán.

25'

Bumba a földön, és cserét kér? Egyelőre ápolást kap. A pályán.

24'
23'

Ezek szerint visszapattant.

23'

Gavrics remek passzát nem lövi el az ötös jobb sarka elől Lukics, Diarra elé passzol, hosszan, a középpályás jobbal a bal alsó mellé lő. Beriasvili remekül keresztezett, blokkolt is, de kirúgás.

22'

Az MTK Zalaegerszegen győzött az első fordulóban, majd a Hungária körúton tett hozzá még három pontot az eredménysorához, éppen a Nyíregyházát legyőzve (mlsz.hu).

22'

A két csapat ellentétes formát mutatott eddig. Az újonc ETO még pont nélküli, előbb a Nyíregyháza ellen Mezőkövesden, majd a DVSC ellen otthon kapott ki.

22

Ivószünet.

21'

Jön Nagy, ő eleve arcmaszkban játszik, elvégzi a szabadrúgást.

20

Diarra orron csapja Kovácsot, ápolás. Mini.

16'

Beriasvili szereli becsúszva a 16-oson Lukicsot, Skvarka passza után.

16'

Bumba jobbal estében a jobb alsó mellé lő 18-ról.

12'

Most sincs a keretben az MTK 30 éves légiósa, Khaly Thiam, idén márciusban játszott legutóbb.

11'

Csontos emel mesterien Diarra elé a jobb szélre, a jobblábas beadásra kivetődik a vendégkapus. Szépen.

8'

Szépe ugyebár csak szlovák útlevéllel bír, anno 51 meccset játszott az MTK-ban.

7'

Csak Csontos és Tóth magyar a hazai kezdőből.

6'

Vetődnie sem kellett.

6'

Kovács szereli a meginduló Gavricsot a jobb szélen. Berisavili kifejeli Vera emelését, Csontos ballal kapura lő, könnyedén véd a jobb felső előtt Demjén.

4'

Boldor fejjel hazaad Petrásnak.

4'

Remek az idő, jó a hangulat a stadionban.

4'

Az ETO először vezet a bajnokságban, az MTK először került hátrányba.

2
GÓL

NENAD LUKICS betalál, kissé jobbról, hatról a bal felsőbe fejeli a labdát Kovács mellől. A labda pattant is egyet, nem érhette el Demjén, Dumba adott be balról jobbal egy csel után. 1–0!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg! 1937 óta 133-szor ütköztek meg az élvonalban, és a fővárosiak eddig több mint másfélszer annyi diadalt arattak: az örökmérleg ugyanis 39 ETO-győzelem, 33 döntetlen, 61 MTK-diadal. Legutóbb, a 2014–2015-ös bajnokságban oda-vissza 2–1-re a győriek nyertek, pedig előtte több mint 7 éven át tartó képtelenek voltak legyőzni a kék-fehéreket.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Krivokapics (bokaficam) sérült, a vendégektől Antonov (vállficam), Bobál D. (Achilles-ín-műtét után), Kádár T., Kosznovszky, Németh K., Rácz G. (valamennyi combizomhúzódás) maródi.

„Valóban nem megszokott, hogy három meccsen három különböző kapus szerepeljen, nekünk sem egyszerű így készülni – mondta a győri kapuskeringőről az MTK szakvezetője. – Természetesen feltérképeztük az új kapust is, ha ő véd, tudjuk, mire számítsunk, hogyan építheti
fel a Győr hátulról a támadásait. Megint nem a Hidegkuti-stadionban lépünk pályára, jövő héten meg Felcsútra utazunk, vagyis négy bajnokiból hármat idegenben játszunk le. Nyilván jobb a megszokott környezetben futballozni, de az előző idényben is több alkalommal bizonyítottuk, az otthonunktól távol is képesek vagyunk jó szereplésre.”

Nem mindennapi történet, hogy a győriek a harmadik bajnokijukon a harmadik kapust állíthatják a gólvonalra: az első fordulóban a Nyíregyháza Spartacus ellen (1–2) Gyurákovics Erik, míg
a Debreceni VSC ellen (0–3) Ruisz Barnabás védett, nem éppen magabiztosan. A héten érkezett a szlovák Samuel Petrás, s a hírek szerint máris a kezdőcsapat tagja lesz az MTK Budapest ellen.

„Nagy érvágás ballábas játékosunk elvesztése, de megpróbáljuk pótolni. A Nyíregyháza ellen Hej Viktort combsérülés miatt kellett lecserélnem a félidőben, de rá a jelek szerint számíthatunk Győrben. A Szpari elleni meccs után derült ki,  hogy a védő Nagy Zsombor orra eltört, így csak maszkban léphet pályára vasárnap. Legutóbb is hiányzott kisebb izomsérülés miatt Németh Krisztián, csatárunk biztonsági okokból az ETO ellen sem játszik még.”

HA A TABELLÁRA PILLANTUNK, az ETO FC Győr–MTK Budapest összecsapás egyértelmű esélyese a fővárosi klub, hiszen a csapatnév mellett hat pont áll, míg a zöld-fehérek mindkét bajnokijukat elveszítették.
A képlet persze nem ennyire egyszerű…
„Szerencsére a két győzelem után nagyszerű a hangulat az öltözőben, szeretnénk ezt a pozitív hullámot meglovagolni és Győrben is jó eredményt elérni – mondta lapunknak Horváth Dávid, az MTK Budapest vezetőedzője. – Az ETO két vereséggel rajtolt, ennek
ellenére látjuk, a csapatba nagy munkát fektettek, a játékosok egyéni képességei pedig jók. Az alapjátékunkon csak keveset változtatnánk, mi akarjuk irányítani a meccset, az előző két bajnokin is ez hozta meg a sikert. No meg persze a megfelelő hozzáállás, de ezzel nem lehet baj.”
A szakember nincs egyszerű helyzetben, hiszen a régebb óta sérültek mellett legutóbb Nemanja Antonov is kiesett a sorból vállficam miatt, ráadásul hosszabb időre.

Horváth Dávid vezetőedző bízik benne, a győriek ellen folytatják jó szereplésüket, igaz, sérülések nehezítik a helyzetét, míg az ETOban a harmadik bajnokin a harmadik kapus áll a gólvonalon: a héten érkező Samuel Petrás véd.