1
Fehérvár

90+4'
VÉGE

Véget ért a mérkőzés! Az Újpest magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Fehérvár ellen! Köszönjük figyelmüket!

90'

Négy perc a hosszabbítás.

90'

Milicevic beadása után Kovács Patrik levált Nunesről és 6 méterről a léc alá fejelt. 4–1!

90'
GÓL

GÓL! SZÉPÍTETT A FEHÉRVÁR!

82'
CSERE

Bese helyére Babós érkezik.

82'
CSERE

Kettőt cserél az Újpest: Karamoko helyére Mucsányi Márk áll be.

77'

Gyors újpesti kontra végén Karamoko tört be a 16-oson belülre, 13 méterről kapura lőtt, Tóth könnyedén védett.

76'

Bal oldali szöglet után Spandler 5 méteres fejesét tolta ki a léc alól Piscitelli.

71'
CSERE

Cserélt az Újpest is: Ljujics helyére Dénes Adrián állt be.

70'
CSERE

Stefanelli váltja Christensent.

70'
CSERE

Kettőt cserél a Fehérvár: Babos érkezik Pető helyére.

64'

Christensen passza után Pető tolt egyet a labdán a 16-oson belül, majd 15 méterről a léc fölé lőtt.

61'

Huszti szlalomozott be a 16-oson belülre, majd 12 méterről, ballal kapura lőtt, Piscitelli nagyot védett.

57'
Sárga lap

Csongvai buktatta Tajtit, sárga lap.

56'

Kovács Mátyás kapott jó labdát az újpesti 16-oson belül, de ballábás lövése a kapu fölé szállt.

55'
CSERE

Geiger helyére Radosevics érkezik.

55'
CSERE

Kettőt cserél az Újpest: Baranyai helyére Simon érkezik.

53'

Egy beívelés után nem tudott felszabadítani a fehérvári védelem, Bese Tajtihoz passzolt, aki 9 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 4–0!

53'
GÓL

GÓÓÓÓL! MA MINDEN ÖSSZEJÖN A HAZAIAKNAK!

46'
CSERE

Katona Mátyás helyére Kovács Mátyás állt be.

46'
CSERE

Melniket Bedi váltotta.

46'
CSERE

Gradisar helyére Kovács Patrik érkezett.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés. A szünetben hármat is cseréltek a vendégek.

45+5'
Szünet

Vége az első félidőnek! A parádézó Újpest három góllal vezet a Fehérvár ellen!

45+2'
Fotó: Török Attila

45+2'

Egy kicsiben elvégzett szöglet után Geiger a 16-os jobb sarkától ívelte középre a labdát, Nunes hat méterről csúsztatott a jobb alsó sarokba. 3–0!

45+2'
GÓL

GÓÓÓÓL! EZ MÁR KIÜTÉS!!!

45'

Négy perc hosszabbítás következik.

45'

Bal oldali szöglet után a lecsorgó labda Karamoko elé került, a támadó lövése Csongvai lábáról vágódott a kapu fölé.

45'

Egy ívelés után Ljujics ballábas, megpattanó lövését Tóth Balázs bravúrral hárította.

42'

Gergényi ívelése után a Bese által megcsúsztatott labdát Ljujics önzetlenül passzolta Brodichoz, aki 5 méterről könnyedén lőtt ballal a jobb alsó sarokba. 2–0!

42'
GÓL

GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK HAZAI TALÁLAT!

37'

Egy nagy bedobás után a Tajti által kifejelt labdát Brodic szerencsétlenül éppen Gradisarhoz juttatta. A szlovén támadó a kilépő kapus fölött azonban nem tudott a kapuba emelni.

35'

Pető kevergetett a jobb oldalon, majd mesterien ívelt középre, ahol Gradisar 11 méterről tudott tisztán fejelni, Piscitelli védett.

26'

IVÓSZÜNET

25'
24'

Bese az alapvonal közeléből passzolta vissza a labdát Karamokóhoz, aki elől Christensen nem tudott tisztázni, a labda Ljujics elé került, aki ballal, 15 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1–0!

24'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓÓL! VEZET AZ ÚJPEST!

22'

Katona lövését Gergényi blokkolta, majd az ismétlést Csongvai küldte kapura, Piscitelli a jobb alsó saroknál védeni tudott.

21'

A lehetőség ígéretes volt, a kivitelezés pontatlan... Csongvai 22 méterről a jobb felső sarok fölé lőtte a labdát.

20'

Pető harcolt ki szabadrúgást az újpesti 16-os előterében, ígéretes lehetőséghez jutottak a vendégek.

15'

Tajti indította Ljujicsot, aki 10 méterről, ballal éles szögből lőtt kapura, Tóth védett.

9'

Egyelőre több a veszélyesebb akció újpesti oldalon, de Tóth Balázsnak nem kellett még védését bemutatni.

5'
1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, az Újpest indította a játékot.

Lila-fehérben lépnek pályára az újpestiek, piros-kékben a székesfehérváriak.

• 1968-tól 123 bajnoki összecsapáson vannak túl, az örökmérleg némi fehérvári fölényt mutat: 46 újpesti diadal, 26 döntetlen, 51 Vidi-győzelem. A meccsenkénti gólátlag 2.94.
  • A párharc elején az újpestiek domináltak, majd 2009 és 2021 között a fehérváriak évei jöttek, hiszen 22-szer győztek, miközben a fővárosiak csak 4-szer. Az előző három év aztán ismét a lila-fehéreké volt, hiszen a legutóbbi 10 tétmeccsükből 7-et megnyertek – közte a 2021-es kupadöntőt – és csak egyet vesztettek el, tavaly novemberben a Sóstói Stadionban 2–1-re.
  • A IV. kerületiek pályaválasztása mellett 61 bajnokit játszottak, ezekből 31 hozott újpesti diadalt, 9 végződött döntetlenre, és 21-szer nyertek a piros-kékek. A fehérváriak idegenbeli rekordsikere a 2021. januári Megyeri úti 5–0 – mostanáig ez az utolsó idegenbeli győzelmük Újpesten. Azóta 4 lila-fehér siker – a legutóbbi bajnokságban előbb 2–1, majd 2–0 – és egy döntetlen született.
  • Az újpesti gárda a felcsútiak elleni hazai fiaskó után egy hosszabbításban bekapott góllal Pakson is  2–1 maradt alul, így 2016 után kezdett ismét két vereséggel. Sőt, a legutóbbi kilenc bajnokiján csupán 3 pontot kapart össze.
  • A Fehérvár csütörtökön a Konferencialiga selejtezőjében 1–0-ra kikapott a ciprusi Omonia Nicosia otthonában, Pető Tamás vezetőedző nyári kinevezése óta ez a csapat első veresége. A bajnokságban azonban két meccs után még veretlen (1 győzelem, 1 iksz).
  • A lila-fehérek az előző 5 hazai NB I-es találkozójukból négyet elvesztettek, és egyedül a DVTK-t tudták legyőzni – emlékezetes meccsen 7–0-ra.
  • A Vidi vendégként a legutóbbi három bajnokiján gólképtelen volt (2 döntetlen, 1 vereség), legutóbb az április 13-án Pakson 2–1-re megnyert meccsén az a duplázó Mamoudou Karamoko volt eredményes a fehérváriak részéről, aki azóta már éppen a rivális IV. kerületieket erősíti.
  • Bartosz Grzelak, a lila-fehérek új vezetőedzője az elmúlt másfél évben eddig négyszer irányította korábbi csapatát, a Fehérvárt az Újpest ellen, a mérlege akkor 1 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség volt.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik az Újpest és a Fehérvár bajnoki mérkőzése a labdarúgó NB I 3. fordulójában. Tartsanak velünk!