Hetedik szögletét végezhette el a Mornar, de a fejes most nem veszélyes.

Haraszti eresztett el egy távoli lövést, nem is ment sokkal a kapu mellé.

Sárga lap

Windecker József kapott sárga lapot.

87'
GÓL

Egyenlít a Paks! Kovács Krisztián az alapvonalról adott vissza Balogh Balázs felé, aki a kapuba lőtt – de az is lehet, hogy Darko Zorics ért utoljára a labdába.

86'

Haraszti vezetett gyors paksi ellenakciót, beadása már nem volt olyan jó, majd az újabb paksi próbálkozás is elhalt.

85'

Nagy lehetőség a hazaiaknál! Nem sokon múlt az újabb gól... Kolundzsics érkezett a hosszún, de mellélőtt.

84'
CSERE

Változtattak a hazaiak is, Sztevanovicsot Nikola Vukovics váltotta.

83'
CSERE

Cserélt a Paks, Vécsei Bálint helyett Balogh Balázs a pályán.

82'

A bal oldali beadás elkerülte Szappanos Péter kapuját.

82'

Most a Mornar jut szabadrúgáshoz a paksi térfél közepén, Haraszti volt szabálytalan Szeratliccsal szemben.

78'

Most bal oldalról végezhetett el szögletet a Mornar, a paksiak felszabadítottak, a kipattanót pedig Sztefanovics durrantotta fölé.

77'
CSERE

Megint cserélt a Mornar, Marko Cetkovicsot Andrija Kolundzsics váltotta.

76'

Szép támadást épített a Paks. Haraszti beadása után a blokkról még összeszedték a labdát a vendégek, de nincs újabb paksi lövés.

75'

Jobb oldali beadás után fejjel veszélyeztettek a hazaiak, de mellément a csúsztatás.

73'
Sárga lap

Kaludjerovics kapott sárga lapot Haraszti buktatásáért.

71'

Folytatódott a mérkőzés.

69'

Ivószünet.

67'

A megiramodó Osváthot buktatták a hazaiak a montenegrói térfél közepén.

61'
CSERE

Böde Dániel váltotta Tóth Barnát a Paksnál.

61'
CSERE

Cserélt mindkét csapat, a hazaiaktól Vukoticsot Szeratlics.

60'
GÓL

Megszerzi a vezetést a Mornar! Jobb oldali szögletre tökéletes ütemben érkezett Darko Zorics, aki a paksi kapu bal oldalába fejelt.

57'

Lenzsért most ápolni kell, fejét fájlalja, mert fejese után ütközött egy ellenfelével.

56'

Vécsei jobb oldali szöglete veszélyesen érkezett középre, de Lenzsér csak beleérni tudott, kapura irányítani már nem.

56'

Ötvös előbb egy jobb oldali beadással, aztán egy lövéssel próbálkozott. Utóbbiból szögletet harcolt ki.

53'

Az elmúlt percekben főként a Paks birtokolja a labdát, de helyzetig egyik csapat sem jutott.

49'

Az újabb montenegrói szögletet már biztosan fogta Szappanos.

49'

Windecker lapos beadását Mitrovics mentette szögletre. A jobb oldali sarokrúgást Mezei adta be, de Popovics mentett.

48'

Jobb oldalról végzett el szögletet a Mornar, elsőre nem volt veszélyes, de a paksiak nem tudtak felszabadítani, majd Vusurovics lövését tolta ki a léc alól Szappanos Péter.

48'

Windecker lőhetett ígéretes helyzetben, Popovics nagyot védett, megelőzve Tóth Barnát is.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

Cserélt a szünetben a Paks, Mezei Szabolcsot Haraszti Zsolt váltotta.

46'
Szünet

Véget ért az első félidő!

Mornar–Paks 1–1
Összesítésben: 1–4

46'

Négy perc a hosszabbítás az első félidőben.

45'

Tóth Barna kapott tökéletes hosszú indítást, több sikeres csele után a 16-oson belül már elválasztják a labdától a paksi támadót.

44'
Sárga lap

Lenzsér Bence kapott sárga lapot.

42'

Most a Paks vezetett hosszú, de veszélytelen akciót.

39'

Ígéretes lehetőség a hazaiaknál, hosszú jobb oldali keresztlabdát Vukotics fejelt a paksi kapu fölé.

36'

Viszonylag rég voltak a kapuk közelében a csapatok. Most próbálja huzamosabb ideig birtokolni a labdát a Mornar.

33'

Ígéretes helyzet a hazaiaktól, Vusurovics jobb oldali beadását a második hullámba visszaérő Zorics lőtte kapura, de szögletre blokkoltak a paksiak, a sarokrúgás pedig nem volt veszélyes.

30'

Kisi lecsúszó jobb oldali beadása majdnem mindenkit megtréfált, de a labda a kapu tetején landolt.

28'

Többedik alkalommal szerzett labdát a Mornar térfelén a Paks, de ezt egyelőre nem tudta kihasználni.

25'

Az ellenfél térfelén szerzett labdát a Paks, Kovács Krisztián szépen keresztezett a balról érkező Mezeinek, de utóbbi kapásból fölédurrantott.

23'
CSERE

Szabó nem tudja folytatni, a csapatkapitányi karszalagot Windecker kapja meg, a balhátvéd helyére Kovács Krisztián állt be.

21'

Szabó Jánost kell ápolni, addig frissítenek a többiek.

18'
owngoal

Egyenlít a Mornar! Jobb oldali lapos beadás érkezett a paksi kapu elé, a menteni igyekvő Lenzsér Bence nem tudott felszabadítani, róla pedig a kapuba gurult a labda.

17'

Bal oldalról végezhetett el szabadrúgást a Mornar, de a beadás nem volt jó senkinek.

14'

Összesítésben 4–0-ra vezet a Paks. Szinte lehetetlen helyzetben a Mornar.

13'
11-es

Windecker József hibátlanul lőtt a jobb alsóba, hiába érezte Popovics az irányt.

12'

Tizenegyest kapott a Paks! Távoli szabadrúgást tekert be Mezei, ezt Szabó nem tudta átvenni, a labdáért pedig Lenzsér harcolt meg ellenfelével, de a macedón játékos szabálytalan volt a 16-os jobb sarkánál, az alapvonal mellett.

11'

Az első mérkőzéssel ellentétben most próbálkozik a Mornar, de kevés sikerrel. Ez viszont kedvezhet a gyors ellenakciókra berendezkedő Paksnak.

8'

Vukotics próbált meg büntetőt kiharcolni, de a csak elesett a 16-oson belül, a belga játékvezető sípja néma maradt.

7'

Bal oldali paksi szögletet öklözött ki Popovics, begyűjtötték a labdát a vendégek, de az újabb beadás sem volt jó.

5'

Ismét hosszú indítással próbálkozott a Mornar, de Kinyik felszabadított, majd a bedobás után nem jutottak el lövésig a hazaiak.

3'

Vujacsics indította a jobb szélen Kisit, akinek távoli lövése nem volt veszélyes Szappanos Péter kapujára.

2'

A félpályán szerzett labdát Mezei Szabolcs, de nem sikerült lendületes támadást vezetnie a paksiaknak. Mezei beadása hosszú volt Szabó Jánosnak.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A Paks fehér mezben, a hazaiak kékben.

Érkeznek a pályára a csapatok. Messze nincs teltház a niksicsi stadionban, de bő félszáz paksi szurkoló elkísérte kedvenceit Montenegróba.

Amennyiben a Paksi FC továbbjut, a következő körben a cseh Mladá Boleslav és az izraeli Hapoel Beer Seva párharcának továbbjutójával vív meg a főtáblára jutásért. A párharc első mérkőzésén, Csehországban 1–1-es döntetlent játszottak a felek, a visszavágót Bulgáriában tartják, de ha az izraeliek mennek tovább, jó esély van rá, hogy hazai mérkőzésükre Debrecenben vagy Zalaegerszegen kerüljön sor.

A Mornar elleni 3–0-val kedvező helyzetbe hozta magát a Paks, ám meg lennénk lepve, ha a montenegróiak elkönyvelték volna a kiesést. Borítékolható, hazai környezetben is mindent bevetnek, nemcsak keményen futballoznak, hanem provokálnak, trükköznek. Szabó Bálinték főpróbája nem sikerült jól, hiszen szombaton Zalaegerszegen (1–3) először kaptak ki a bajnokságban (a paksiak szerettek volna halasztani, ám az MLSZ nem engedélyezte…), vasárnap hajnalban érkeztek haza, délután autóbusszal Belgrádba utaztak, majd onnan repültek el Monte­negróba. Eredetileg úgy volt, Podgoricában játszanak kedd este, ám módosult a helyszín: a fővárostól nagyjából ötven kilométerre lévő Niksics­ben lesz a visszavágó.

„Nem könnyű minősíteni azt a teljesítményt, amit a montenegrói csapat Pakson mutatott, maradjunk annyiban, egyáltalán nem akart játszani, nem volt egyszerű megtörni az ellenállását – tekintett vissza a párharc hazai találkozójára Szabó Bálint. – A két kiállítás nyilván segített nekünk, ugyanakkor emberhátrányban az ellenfél még inkább húzta az időt és tördelte a játékot. A szünet után voltak helyzeteink, megszereztük a vezetést, és az volt bennünk, el kell döntenünk a mérkőzést, sőt ha lehet, a párharcot is. Bognár György a becserélésem előtt azt kérte, legyek kreatív, próbáljam megbontani a montenegrói csapat védelmét, külön öröm, hogy Böde Dániel vezető gólja előtt én adtam középre a labdát. Amikor megcsináltam a cselt befelé, tudtam, a hosszún érkezik Windecker József, és bár az ő fejese még kapufa lett, a beadása után Dani már a kapuba fejelte a labdát. Ezt követően rengeteget volt a labda játékon kívül, aztán amikor a hosszabbításban a játékvezető jelezte, nem szabadrúgással jövünk, hanem büntetővel, azonnal szóltam, szeretném elvégezni. A felkészülés során is rúgtam tizenegyest, bíztam magamban, nem hibáztam, ráadásul nem sokkal később a nagyon fontos harmadik gólt is megszereztük.”

A montenegrói visszavágót előzetesen a podgoricai Gradszki Stadionba írták ki, ám vasárnapra biztossá vált, hogy a mérkőzésnek a fővárostól 50 kilométerre lévő niksicsi Városi Stadionban rendezik.