Vajda beadását nem találja el fejjel Megyeri a 11-esponton.

96'

Begörcsölt az ék.

96'

Megkapta a szabadrúgást a csapata, de még sárga lapot reklamált a Siluét lerántó Sanicaninnak. Ápolás.

96'

Sárga lap Szrdjan Blagojevicsnek reklamálásért.

95'

Braga szereli a sokat cselező Rakonjacot az ötös előterében.

93
Sárga lap

Sárga lap Karlo Senticnek időhúzásért.

89'

Majdnem gólpasszt adott Sagojannak.

Aki most 18-ról a léc fölé lő.

89'

Ez nem Sentic mérkőzése.

89'

Szécsi jobb oldali beadását elméri a kapus, de kisegíti őt Lund.

88'

Acolatse beadását Rakonjac a jobb sarok mellé vágja jobbal három méterről, középről! Varga érkezett a balján, jobb helyzetben. Bár így is ziccer volt.

87'

8 perc a ráadás!

87'

Vajda a DVTK neveltje.

86'
CSERE

Szatmári Csaba le, Elton Acolatse be, védő helyett támadó.

86'
CSERE

Vajda Botond be, Domungues le, szélsőcsere.

85'

Varga szöglete után nagyon rossz Klimovics 23 méteres lövése.

85'

Nyom a Loki, de ötlettelen a támadójáték.

84'

Dreskovics 24-ről kapura lő, Silou belesarkaz a labdába... de az éppen középre tart így. Sanicanin és Rarszalla összefutott előtte, ápolás.

83
CSERE

Zirajr Sagojan be, Dzsudzsák le.

81'

Tűzijáték. Nem a pályán, hanem a hazai B-középben.

81'

ZICCER! Varga bal oldali szabadrúgását ötről Rakonjac a kapus kezébe fejeli. Most eldőlhetett volna!

80'

Dreskovics odarúg a 16-os előtt Rakonjacnak, szabadrúgás.

79'

Szűcs-szóló, a végén egy jobblábas, 20 méteres, a léc fölött elszálló lövés.

77'

Klimovics kicselezi Dominguest, kötény, lefutja a szélsőt, a passzát Gera jobbal 10-ről, kissé jobbról keményen kapura vágja, bevetődve blokkol, háttal Lagator. Védőbravúr!

76'

Lesz fordulat?

76'

A Diósgyőr az egyetlen házon kívül találkozóján a hajrában bekapott két góllal veszített Fehérváron (1–3), és idegenben a március 9-i, mezőkövesdi sikere (2–1) óta nem tudott nyerni. Azóta 2 iksz és 4 fiaskó a mérlege.

75'

A Loki első fordulóra kisorsolt, FTC elleni otthoni bajnokiját elhalasztották, így szombaton először játszik a saját közönsége előtt. Az előző idényben úgy lett harmadik a hazai tabellán, hogy 11 győzelem és 5 vereség mellett mindössze 1 döntetlenje volt, az épp a  DVTK ellen. A Loki vendéglátóként a legutóbbi három bajnokiját egyaránt 1–0-ra nyerte meg.

74
Sárga lap

Dusan Lagator kap sárga lapot a cselezgető Rakonjac fellökéséért.

70'

7077 a hivatalos nézőszám.

70'

Ivószünet.

68'

CSERE

Szécsi Márk be, Szuhodovszki le, szélső be, szűrő le.

62'
Sárga lap

Marco Lund felszabadítás címén vállon rúgja Dominguest a 16-os bal sarkánál. Sárga lap.

61'

Silue jobbról éles szögből kapura lő, korner, Dzsudzsák beadása rossz.

61'

Dzsudzsák ballal a sorfalba lő, majd az ismétléssel Gerát találja el.

60'
Sárga lap

Bozsidar Csorbadzsijszki kap sárga lapot Dzsudzsák ellökéséért. Szabadrúgás középről, 19-ről.

59'

Az 1 döntetlen mellett 2 vereséget begyűjtő Diósgyőr kieső helyről kezdte meg mérkőzését a Nagyerdei Stadionban, de mentségére szóljon, hogy eddig az előző bajnokság első, második és negyedik helyezettje jutott neki ellenfélül.

59'
CSERE

Marko Rakonjac be, Edomwonyi le. Ékcsere.

58'

Sztojkovics fejeli kapura Silue beadását, de figyel Sentic.

57'

Dzsudzsák ballábas, bal oldali beadása nagyon rossz.

57'

A DVSC két idegenbeli fellépése után még veretlen, Győrben minden gólját a második félidőben szerezve nyert 3–0-ra, majd Kecskeméten a vezetését követően úgy ért el 1–1-et, hogy Ferenczi János kiállítása miatt a 62. perctől 10 emberrel játszott.

56'
Fotó: Kovács Péter

56'

EZ IS LÉC! Dzsudzsák szabadrúgását kissé jobbról, 10-ről Silue jobbal lágyan majdnem a jobb felsőbe emeli! Aztán Dreskovics ötröl a kapu tetejére fejeli Szuhodovszki balról jövő, ballábas, lágy emelését.

55'

Klimovics mesterien indította a támadást.

54'

Edomwonyi nagy szólója után Gera estében az ötös jobb sarkáról nem sokkal véti el a rövid felső sarkot!

54

LÉC!

53'

Silue elesik Lund mellett, ez sem 11-es. De még csak szabadrúgás sem.

52'
VAR

A VAR vizsgálja az előbbi esetet. De nincs 11-es.

52'
Sárga lap

Bright Edomwonyi kap sárga lapot Braga lerántásáért.

51'

Sztojkovics elesik egy jó csel után, nincs 11-es.

51'

A gólszerző pocsék passzát nem a legjobban találja el Sentic, de megússza, csak szöglet.

49'

Ó, MI MARADT KI! Sentic éppen Silue elé üti Szohodvszki bal oldali, ballábas beadását, de az ék ballal egyszerűen nem találja el a labdát! A bal sarok előtt, két lépésre. Aztán felpattan, mert maga elé törte azért a labdát, ballal gyatrán Csorbadzsijszkibe lő.

48'

Klimovics szereli Bragát a 16-oson, de messze pattan a labda, jön Megyeri.

48
Második félidő

FOLYTATJUK!

48
CSERE

Victor Braga be, Kocsis le, szélső helyett szűrő.

47'

De! A Loki otthonába kikapni jár a DVTK, hiszen az eddigi 32 bajnokijából 27-et elveszett, 4-szer csikart ki döntetlent, az egyetlen árva diósgyőri siker pedig 2008 novemberében jött össze (1–2). Ezt követően a DVSC zsinórban 14-szer nyert hazai pályán a miskolciak ellen, majd idén februárban megszakadt a széria (2–2). Sőt, a borsodiak kétgólos előnyét követően a hajrára emberhátrányba került Loki Kusnyír Erik révén csak a 89. percben tudott egyenlíteni.

Fordulat (fotó: Kovács Péter)

47'

Az előző bajnoki kiírásban a DVTK veretlen maradt a DVSC-vel szemben, mégpedig úgy, hogy mindig legalább 4 gól esett a találkozójukon (3–1, 2–2 és 5–3). A legutóbbi Loki sikerhez egészen 2020 júniusáig kell visszalapozni, amikor a kiesés ellen küzdő debreceniek odahaza 4–0-ra ütötték ki a már kedvező pozícióban lévő és nem igazán motivált miskolciakat.

47'

70 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 7-szer lőttek kapura, 1-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 5/1.

47'

47

AZ IDÉNYBEN ELŐSZÖR szerepel hazai pályán a DVSC, s mivel eddig veretlen a debreceni csapat, érthetően hatalmas a várakozás. A vendég diósgyőriek rosszul kezdték a bajnokságot, motiváltak lesznek, mindenképpen javítani akarnak. Mindez garancia arra, hogy jó meccset játszik szombat délután a két piros-fehér csapat. Úgy érzem, a hazaiak örülhetnek a végén. BERECZKY Attila a mérkőzés előtt.

46

De ez a kiállítás sokmindent megváltoztatott.

46
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

46'

Csorbadzsijszki egyébként a 19. mérkőzésén az 1. DVTK-s gólját szerezte.

46'

ÚJABB SÁRGA LAP LESZ!

45+6
VAR

A VAR sem ketyeg.

45+5

Edomwonyi nagyot esik az ötös jobb sarka és Dreskovics mellett... tovább.

45+4

Klimovics bal oldali beadása a visszfutó Siluéé, aki aztán... jó nagyot bikázik a labdába, Dzsudzsák őszinte csodálkozására.

45+3

Silue labdát szerez, estében. De kézzel.

45

Öt perc a ráadás!

45

Teljesen jogos a második sárga lap is.

45'

Kiállítás.

45'
Sárga lap

Bizony újabb sárga lap Jorgo Pëllumbinak.

45'

Pëllumbi odalép Franchunak, mint az előbb, amiért sárga lapot kapott.

45'

Gera ötről a léc fölé fejel egy bedobás-kombináció után. Egy fél méternyivel.

45'

Edomwonyi veszélyes beadását kifejeli középről Dreskovics.

43
Sárga lap

Domingues kakaskodik, valaki elkapja a torkát is. Meglepő módon Jorgo Pëllumbi kap sárga lapot.

40'

A két tábor közösen gyalázza most a szomszédvár szurkolóit.

39'

Lagator nem volt szabálytalan az imént, meg is gyógyul lassan az ék. Folytatja.

38

Edomwonyi elterül, Kocsis egy csel után kissé jobbról, ballal, egy csel után a rövid alsó mellé lő.

34+2

Szűcs távoli lövését blokkolja Holdampf.

33'

Silue bal oldali beadását kivágja a gólszerző, Szuhodovszki ballal 21-ről, kissé balról jócskán a léc fölé lő.

33'

A hazaiaktól Bárány kisebb sérüléssel bajlódik.

33'

A vendégcsapatból a napokban műtötték meg Uros Drezgicset, a szerb védőnél elülsőkeresztszalag-szakadást és ízületitok-szakadást állapítottak meg az orvosok, s vélhetően csaknem féléves kihagyás vár rá. Hosszú időt vesz igénybe Doru Popadiuc gyógyulása is, aki áprilisban szenvedett Achilles-ín-szakadást, s nem számíthat a DVTK vezetőedzője Bényei Ágostonra és Alexander Vallejóra sem.

32'

Vancas bal oldali beadása nem jó, előtte nem mert lőni ballal 17-ről Edomwonyi.

31'

Vancas szabadrúgásával indult újra a mérkőzés, és egyből gólpasszt adott a középpályás.

31'
GÓL

VEZET A DIÓSGYŐR, jobb külsővel a jobb felső sarokba lő Dreskovics mellől az ötös bal sarkáról BOZSIDAR CSORBADZSIJSZKI. 0–1!

30'

A Diósgyőr a Paks elleni hazai döntetlen után a Fehérvártól idegenben, a Ferencvárostól otthon kikapott (mlsz.hu).

30'

A két csapat egymás elleni mérkőzése mindig nagy presztízscsatát jelent a szurkolóknak. A DVSC két mérkőzést játszott eddig, most debütál a 2024–2025-ös idényben a Nagyerdőben. Idegenben 3–0-ra nyert Győrben, 1–1-es döntetlenre végzett Kecskeméten. Tavasszal az utolsó három hazai bajnokit, kivétel nélkül 1–0-ra, megnyerte.

29'

És ivószünet.

29'

Pici ápolás.

28
Sárga lap

Szuhodovszki Soma kap sárga lapot a jobb oldalon meginduló Gera gáncsolásáért.

25'

Pëllumbi bal oldali beadása a Dominguest megelőző védőké.

25'

Lagator megindul, Silue a felezőig jön vissza, Szűcs álldogál most legelöl.

25'

Dreskovics szereli merész, de szabályos becsúszással Edomwonyit.

24
Sárga lap

Yacouba Silue kap sárga lapot, rátartott Gera lábára.

17'

A beadás Megyerié.

17'

Szűcs fut hátra, szereli az ötös jobb sarka előtt a Klimovics indította Vancast.

16'

Szatmári szereli Siluét, Gera passzát Sentic Dominguesbe vágja, de nagyon a kapu mellé csorog róla a labda.

15'

Sanicanin felrúgja Kocsist a jobb szélen.

13

Igor Gluscsevics egyszeres jugoszláv válogatott, játszott a Sevillában is.

9'

Nikola Gluscsevics édesapja egyébként Igor Gluscsevics, aki annak a montenegrói labdarúgónak, Marko Rakonjacnak a menedzsere, akit a nyáron a Diósgyőr a Lokomotiv Moszkvától vett kölcsönbe.

9'

A 23 éves, 196 centiméter magas támadó, Nikola Gluscsevics több mint egy hónapja a DVTK-val készül, az első csapatban két felkészülési mérkőzésen is pályára lépett.

8'

ADiósgyőri VTK Nikola Gluscsevics személyében montenegrói futballistát szerződtetett.

8'

Vancas balról középre ad, Edomwonyit alig négy hazai nézi közelről, amint leveszi szép lassan a labdát... és ballal 11-ről nagyon gyengén Megyeri elé gurítja a labdát.

7'

Franchu kornere Dzsudzsáké, aki Dominguest indítja, jobbal 22-ről Csorbadzsijszkibe lő.

6'

Lagator szereli az ötös bal sarkán a lassúnak bizonyuló Edomwonyit.

6'

10 légiós a hazaiaknál, 14 a vendégeknél. És a szakmai stábban is akad pár légiós.

5'

Vancas jobbal 11-ről, kissé balról, 13 méterről Lagatorba lő, a kapusé a lecsorgó.

4'

Mindkét tábor bőszen eregeti a füstöt.

3'

Sem Dzsudzsák, de Silue nem lő a 16-osról, oda a helyzet.

2'

A hazai kapu mögött nagy füst.

2'

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

A kezdőrúgás Benié volt.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Gyászszünettel kezdünk Komora Imre emlékére.