90+4'
VÉGE

Vége a meccsnek, három góllal nyert az Újpest. 3–0

90+3'

Ferenczi nagy hibája után indulhatott kettő az egyben az Újpest, de egy gyenge lövéssel elszórakozta a lehetőséget Geiger.

90+1'

Brodic lépett át egy átadást, így lett jó Onovónak, aki 22 méterről lőtt, a labda középre ment, Megyeri könnyen fogta.

90'

Négy perc a hosszabbítás.

89'

Brodic nagy helyzetből akart még jobbat csinálni egy passzal az ötös bal sarka közeléből, de a társ mögé passzolt.

84'
CSERE

Bese helyett Baranyai a pályán.

84'
CSERE

Tamás Krisztiánt váltotta Koburi.

84'
CSERE

Ljujics is befejezte mára, Onovo jött a helyére.

82'

Bal oldali újpesti szöglet után Dreskovics könnyen kifejelte a labdát, csakhogy rossz helyre, de így sem lett belőle semmi.

80'
Sárga lap

Gergényi rántotta vissza a megiramodó Siluét, ez bizony sárga.

79'
Sárga lap

Dreskovics reklamált a bírónál, ki is húzott a zsebéből egy sárgát.

79'

Megy előre, próbálkozik a Debrecen, hátha összejön a szépítés. Az Újpestnek már nem olyan sürgős.

77'
CSERE

Tajti helyett az új szerzemény, Tom Lacoux a pályán.

75'

Szuhodovszki bal oldali szögletét fejelte fölé Dreskovics.

74'

A szöglet után Silue fejese nem sokkal kerülte el az újpesti kaput.

73'

Silue lövése lepattant, éppen Szuhodovszki elé, aki szintén rálőtte, de ez is megpattant, szöglet a Debrecennek.

71'

Ivószünet.

70'
CSERE

Dzsudzsák helyett Szécsi a Debrecenben.

69'
CSERE

Mucsányi helyett Dékei folytatja a hazaiaknál.

64'
Újpesti gólöröm (fotó: Török Attila)

63'

A Loki még csak háromszor lépett pályára a bajnokságban, és lefelé ível a formája: a fölényes győri győzelem után egy kecskeméti iksz, majd a Diósgyőrtől elszenvedett hazai vereség következett (0–1). Igaz, az utóbbi két találkozóján – a hosszabbításokat nem számolva – összesen 73 percet játszott emberhátrányban. A debreceni az egyetlen csapat, amely már két piros lapot gyűjtött be a bajnokságban.

62'

Ferenczi bal oldali beadását Duarte felfejelte a levegőbe, a lehulló labdát Vajda lőtte rá kapásból, de a kaput nem találta el.

57'

Dzsudzsák indult meg előre, majd 20 méterről, középről ellőtte, a kaput viszont nem találta el.

54'
CSERE

Braga helyett Szuhodovszki a vendégeknél.

54'
CSERE

Debreceni csere. Sagojan helyett Vajda Botond.

53'
Sárga lap

Domingues játszotta el, hogy szabálytalankodtak vele a tizenhatoson belül, ezért kapott sárgát.

52'
11-es

GÓÓÓÓL! HÁROMMAL VEZET AZ ÚJPEST! A tizenegyest Brodic végezte el, és jobbal nagy erővel lőtt a jobb felsőbe. 3–0

51'

TIZENEGYEST KAPOTT AZ ÚJPEST! Bese esett el Braga mellett a tizenhatos jobb sarka közelében.

49'

Mucsányi indult meg a debreceni kapu felé, jött is az indítás Ljujicstól, majd a tizenhatoson belül, jobbról, éles szögből rálőtte, a labda elment a jobb alsó mellett.

46'

Ferenczi érezte úgy, hogy akár rá is lőhetné, 25 méterről nem sokkal tévesztett célt.

45+6'
Szünet

Vége az első félidőnek, két gól az Újpest előnye. 2–0

45+3'

Silue rúgta fel az őt becsapó Duartét, akit ápolni kellett.

45'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'

A szünetben köszöntötték az olimpián érmet szerzett újpesti sportolókat, az aranyérmes Gulyás Michelle-t, Márton Vivianát és az ezüstérmes Tótka Sándort.

45'

Öt perc a hosszabbítás.

44'

Szegény Brodic úgy ütközött, hogy vérzett a feje, be kellett kötni.

40'

Sagojan lövésébe ketten is belevetődtek, mindenesetre az utóbbi percekben csipkedi magát a Debrecen.

38'

Miután az Újpest egy 92. percben kapott góllal elvesztette a derbit, 3 vereség mellett csupán 1 győzelmet tud felmutatni. A lila-fehéreknél nem ritkaság mostanában, hogy beragadnak a rajtnál, hiszen 2021, majd 2022 nyarán is nyeretlenül, mindössze 2 ponttal álltak az első négy bajnokijuk után.

37'

Ljujics óriási passzából Bese az alapvonal közeléből gurított középre, ezúttal viszont a védők mentettek.

33'

Hűha! Szépíthetett volna a Debrecen... Jobb oldali Domingues-beadásra érkezett középen Dzsudzsák, és 11 méterről centikkel fejelt a jobb kapufa mellé.

31'

A szögletből nem lett semmi.

31'

Mucsányi megint ott okvetetlenkedett a debreceni tizenhatoson belül, csak üggyel-bajjal tudták szögletre szerelni.

29'
GÓL

GÓÓÓÓL! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT AZ ÚJPEST! Nem hatottak az ivószünetben Blagojevics mester szavai... Ljujics labdájával Mucsányi kerülte meg remekül Lagatort a tizenhatoson belül, majd az alapvonal közeléből középre gurított, ahol jól érkezett Ljujics, és közelről a hálóba lőtt. 2–0

25'

Ivószünet.

24'

A DVSC az Újpest vendégeként mindössze ötször tudott győzni, 1982-ben, 2003-ban, 2012-ben, 2013-ban, majd egy 11 meccses nyeretlenségi sorozatot megszakítva idén februárban (2–1). Amúgy odahaza hatalmas a lilák fölénye, hiszen az 55 alkalomból 33-szor győztek, a döntetlenek száma pedig 17.

23'

Geiger érezte úgy, hogy egy jó lövéssel megduplázhatná az újpesti előnyt. Hát igen, egy jó lövéssel sikerülhetett volna...

20'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET AZ ÚJPEST! Jobbról jött a szöglet, a kis szöglet után Geiger adott középre, az ötös vonalán nagyon egyedül maradt Bese, aki a kapu közepébe fejelt. 1–0

19'

Ljujics játszotta meg Brodicot, aki már lőtt volna 7 méterről, amikor odaért Dreskovics, és szögletre szerelte.

18'

Ljujics adott be a debreceni kapu elé egy szabadrúgást, Nunes el is tudta fejelni, de nagyon magasan fölé.

17'

Sagojan passzolt az újpesti tizenhatos előterében Dzsudzsákhoz, aki 18 méterről lőtt, a védőről felperdült a labda, Piscitelli megfogta.

14'

Brodic maradt nagyon egyedül középen, és még mielőtt utolérték volna a védők, lövésre vállalkozott, és a labda nem is sokkal ment el a bal alsó mellett.

12'

Bese tört volna be a vendégek tizenhatosán belülre, Ferenczi becsúszva szerelte.

8'

Letámad az Újpest, hátha megzavarhatja a labdakihozatalban a Debrecent.

7'

Az utóbbi években a vendég Loki az eredményesebb, összességében azonban még így is jelentős a lila-fehérek fölénye, az örökmérleg 112 mérkőzésen 51 újpesti győzelem, 36 döntetlen, 25 debreceni siker.
(Megjegyzés: 1950-ben 1:1-es állásnál Kecskeméti játékvezető „a debreceni játékosok sportszerűtlen viselkedése miatt” a második félidő 18. percében lefújta a Debrecen–Újpest találkozót. A szövetség a két pontot 0:0-s gólaránnyal a fővárosiak javára írta, így az örökmérlegben is újpesti győzelemként szerepel.)

5'

Silue maradt a földön a debreceni térfélen, ápolták is egy darabig, de  összeszedte magát.

3'

Nagy volt a készülődés, mert Ljujics ívelhetett be szabadrúgást a debreceni tizenhatoson belülre. A labda éppen Megyeri kezébe hullott.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, az Újperst lila-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Debrecen tiszta feketében játszik.

A legutóbbi 6 egymás elleni találkozójukból a fővárosiak csupán egyet tudtak megnyerni, tavaly szeptember végén a Nagyerdei Stadionban hátrányból felállva, a nyáron távozó Heinz Mörschel duplájával 2–1-re. Azon a meccsen a debreceniektől Dusan Lagator már a 13. percben piros lapot kapott.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!