LÉC! A balon Huszti szereli Bekét, de eladja a labdát, egy finom cselt követően Kovácsréti ballal a lécre lő kissé balról, 17 méterről.

Leoni labdát szerez hátul harciasan.

93

A hazai közönség hajtja még kedvenceit.

90'

Stefanelli megy hátra, hogy becsúszva szerelje Bekét. Szöglet, Kovácsréti beadását ötről, kissé jobbról rosszul találja el fejjel Baki.

89'

Hat perc a ráadás!

88'

Beke kissé balról, 17-ről jobbal a bal alsó mellé lő.

88
GÓL

ITT AZ ÚJABB GÓL, SZLOBODAN BABICS a jobb alsóba lő kissé jobbról, 17 méterről. Egy előreívelt labda a Gengeliczkivel harcoló Gradisar fejéről pattant a cserecsatár elé. A fura gólok meccsén az állás 3–3!

86'

Huszti emel jobbra Simuthoz, aki az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, a jobbra vetődő Beséről a visszafutó, a kapu előtt három lépésre lévő Alaxai lábára pattan a labda, onnan meg az üres kapu közepébe. 2–3!

85'
owngoal

ALAXAI ÁRON ÖNGÓLJÁVAL VEZET A VIDI!

85'

ILYEN NINCS!

85'

De nem kell a VAR.

85'

A leshatárról indult a szélső.

84

MELLÉ!!! Beke mesteri passzát a jobb alsó mellé vágja Babics kissé balról, 10-ről.

83'

Kesztyűs távoli lövése Tóthé.

83'

Leoni megindul, de a passzal Beke visszafordult. Gradisar erre felpattan a földről, meg is gyógyult a rossz vidis korner után.

81
CSERE

Holender nem villogott ma, Kasper Larsen váltja, szélső helyett védő.

81'
CSERE

Nagy le, Matheus Leoni be.

81'
CSERE

Gresó jól játszott, elfáradt, Szlobodan Babics váltja. Szélső helyett ék.

81'

Nagy összehoz egy szögletet a Vidinek.

80
Fotó: Koncz Márton

75'

Bekell rúgni a ziccereket, ez a foci alapigazsága.

75'

Kovácsréti jobb oldali beadását a jobb alsó mellé fejeli 7-ről, középről Beke.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

74'

Kesztyűs lerántja Holendert, szabadrúgás.

74'
CSERE

Simut Mario be, Katonának nem ment ma.

74'

Pető passzát rossz helyre passzolja Stefanelli, de visszapattan hozzá a labda... s jobbal 18-ról a léc fölé lő, kissé balról.

73'

MELLÉ, NEM IGAZ! Beke jobbal a bal alsó mellé lő középről, hét méterről. Előtte Spandler rossz fejese mellé ugrott Huszti, balról nagyon okosan adott középre a védőt harciasan szerelő Gresó.

72'

Huszti újabb beadása majdnem Kovács kezére pattan a testéről az ötösön, de csak majdnem.

71'

Huszti újabb bedobását kirúgja az ötös elől Gresó.

70

70'

Ivószünet.

69

Kovácsréti jobb oldali szögletét a túloldalról, 7-ről, éles szögből a léc fölé fejeli Kovács.

66'

Christensen bal oldali szögletét kifejeli az ötösről Kovács. Kontra, Beke jobb oldali beadása Szerafimové.

65
Sárga lap

Baki Ákos kap sárga lapot utólag, mintha Stefanellinek lépett volna oda.

65'
CSERE

Jaroslav Navrátil be, Farkas le, szélsőcsere.

65'
CSERE

Kesztyűs Barna be, Toma le, motorcsere.

64

64'

Pető indítja Stefanellit, aki elé belép Baki, jön is Bese kapus.

62
owngoal

Huszti bal oldali, hatalmas bedobását KOVÁCS MILÁN kissé balról, 8-ról a bal alsóba fejeli, a vendégek számára tökéletes ívben. 2–2!

62'

EGYENLŐ! Hideg zuhany a hazaiaknak.

61'
CSERE

Nicolás Stefanelli be, Milicvic le, balbekk helyett ék.

61'
CSERE

Huszti András be, Melnik le.

61'

Pető jobb oldali beadását elfejeli az ötösön Katona elől Gengeliczki.

60'

A titkos fegyver. A Vidi Kovács Patrik 94. perces góljával mentett meg legutóbb egy pontot odahaza a ZTE ellen (1–1), így a mindössze 17 éves játékos egymást követő két fordulóban tudott eredményes lenni a hajrában.

60'

A Fehérvár két fellépés után még nyeretlen idegenben: Kecskeméten megúszta kapott gól nélkül (0–0), Újpesten viszont négyet is beszedett (1–4) – egy mérkőzés alatt ilyen sokszor még egyetlen másik csapat védelmét sem mattolták ebben a bajnokságban.

59'
CSERE

Beke Péter be, Eppel le, ékcsere.

59'

Tóth! Kikapja a bal alsó sarok elől Kovácsréti ballábas, a 16-os bal sarkáról jövő lövését! Remek cselt mutatott be a lövés előtt a hazai karmester.

58
Sárga lap

Tobias Christensen kap sárga lapot reklamálásért.

55'

Milicevic indítja Petőt, közbelép a visszafutó Farkas. Aki hasznosan futballozik ma is.

54'

Az volt.

54'

Bese indítása jó Gresónak... de les.

54'

A Szpari 2015. május 23-a óta először játszhat újra élvonalbeli bajnokit Nyíregyházán, akkor 2–1-es vereséget szenvedett a Diósgyőrtől. A szabolcsi csapat a legutóbbi NB I-es győzelmét 2015. február 28-án a Bp. Honvéd felett aratta a régi létesítményben (2–0), a szurkolói tehát vasárnap 9 és fél éves szünet után élhetik át újra, milyen érzés, ha kedvenceik Nyíregyházán tudnak élvonalbeli meccset nyerni.

52'

Az otthon az valami más! – hirdeti a hazaiak újabb molinója. Majd jönnek a fény- és füstgránátok.

51'

Eppel jobbal 30-ról a bal felső sarok mellé lő.

49'

A szögletet kifejeli Alaxai és Gengeliczki közül az ötösről Szerafimov.

48'

Majdnem öngóllal, Gresó bal oldali beadását Melnik 11-ről a léc alá fejelné, de véd Tóth szép robinzonáddal.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

47'

A Vidiben 22 meccsen 2 találata van.

46
CSERE

Bedi orra eltörött, Pető Milán váltja.

46'

A mezőkövesdi nyitányon az ETO-t legyőző, újonc Nyíregyháza sorozatban 3 vereséget – mindegyiket idegenben szenvedte el – követően kieső helyről, a mezőnyben egálban a legtöbb kapott góllal (9) és a második legrosszabb gólkülönbséggel (–5) a háta mögött fogadja a Fehérvárt.

46'

Nyíregyházán csak az ötödik próbálkozásra, 1992 őszén, Takács Lajos góljával jött össze az első győzelem a Vidinek, az is az utolsó fél órában, emberelőnyben játszva (0–1). Ezt a sikert azóta még négyszer sikerült megismételniük a Fejér vármegyeieknek, 3-szor játszottak döntetlent és ugyancsak 3-szor nyert a vendéglátó Szpari.

46'
A Szpari több mint hároméves szünet – balmazújvárosi, sényői és mezőkövesdi albérlet – után tért vissza saját otthonába, hiszen a régi stadionban utoljára NB II-es együttesként 2021. május 9-én, a Vasas ellen játszott tétmeccset, és a 2–0-s sikerével akadályozta meg az angyalföldieket a feljutásban. A jelenlegi keretből a kapus Fejér Csongor Béla, valamint a fővárosiak ellen az első gólt szerző Gresó Mátyás szerepelt azon a mérkőzésen.

46'

Ellepik az ünnepi fotók a közösségi oldalakat is.

46'
Sok ezer kilométernyi túrázás után végre otthol játszik a Szpari: a hazai drukkerek öröme mérhetetlen!

46'

Ami kapura ment, gól, ezt mondja a statisztika.

46'

40 százalékban volt a labda a hazaiaknál ma, 8-szor lőttek kapura, 2-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 3/1.

46

Elkészült az új stadion Nyíregyházán, vége az albérletben játszott hazai meccsek korszakának. A Szpari természetesen győzelemmel avatná fel otthonát, szerintem meg is szerzi a három pontot az utóbbi hetekben gyengélkedő Fehérvár ellen. BERECZKY Attila a mérkőzés előtt.

45+6
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3

Gradisar: 8 meccs az idényben, 1 góllal.

GÓL

NEJC GRADISAR betalál, Alaxai  nem rúgja el Melnik indítását, így kapura tör teljesen egyedül Gradisar, és jobbal a bal alsó sarokba lő higgadtan, kissé balról, 11 méterről. 2–1, ha nem volt les.

44

Csongvai beadása Bakié.

43'

Kovácsréti felrúgja a bal oldalon Gradisart, szabadrúgás Détári-szögből.

42'

Gradisar keresztpasszát visszaadja Bedi, de sem Csongvai, sem Bedi nem lő 17-ről.

42'

A Szpari NB I-es mérkőzésen legutóbb 1998 novemberében, hazai pályán tudta legyőzni a Fehérvárt (4–2), amely annak az idénynek a végén kiesett az élvonalból. Hozzá kell tenni, hogy a vendégek akkor 10 emberrel játszották végig a második félidőt. A nyírségi csapat ebben a párharcban 10 vereség mellett azóta is csupán egy döntetlent tudott kiharcolni, 2008 novemberében (1–1).

40
GÓL

... de a labda a jobb alsó sarokba pattan az imént visszatérő, a 16-os előtt álló Bediről. Tóth ezt sem védhette: 2–0!

39'

Nagy kap jó passzt Gresótól, az indítása után KOVÁCSRÉTI MÁRK 22-ről, kissé balról jobbal félmagasan lő, nem pontosan, mert egy védőt talál el...

38'

A Fehérvár ötpontos, az Újpesttől kikapott idegenben, előtte Kecskeméten döntetlent játszott. Az előző szezonba is visszanyúlva, a legutóbbi négy idegenbeli mérkőzésén mindössze egy pontot szerzett (mlsz.hu).

38'

Az újonc az első „hazai” mérkőzését az idényben albérletben, Mezőkövesden játszotta és nyerte meg az ETO ellen. Azóta most játszik újra, immár valóban otthon, az immár minden szempontból elkészült Városi Stadionban. A Szpari három ponttal áll, az idegenbeli mérkőzéseit elveszítette.

38'

Csongvai indítása hosszú Gradisarnak.

38'

Kovács ellöki a felezőnél Bedit. Sőt, több volt ez mint lökés! Bedi orra vérzik, ápolás a pályán kívül. Összefejeltek.

37'

Mezőnyharc, hazai fölénnyel.

35'
Sárga lap

Spandler Csaba lerántja a jobb szélen Kovácsrétit, sárga lap.

34'

És milyen belülről, éppen most? Ilyen.

Fotó: G. Cs.

33'
33'

Letámad a Szpari, egészen Tóthig kergették a labdát, amelyet azonnal eladnak aztán a vendégek.

32'

A hazai táborban fantasztikus a hangulat.

32'

Folytatja a légiós, biceg még picit.

32'

Toma odarúg Katona leszerelése után Szerafimovnak, ápolás a pályán.

26'

Kontra, Gresó és Eppel hoz össze egy helyzetet Kovácsrétinek, aki az ötös bal sarka elől ballal Spandlerbe lő. HAZAI HELYZET!

25'

Támad a Vidi, de öt védővel és négy szűrővel védekezik a Szpari.

24'

23'

Szerafimov állt legközelebb Eppelhez a gólnál.

22
Sárga lap

Katona labdát veszít, Nikola Szerafimov odalép Eppelnek, sárga lap.

Csongvai jobbal a jobb alsó mellé lő, Bese biztosított, vetődnie sem kellett.

20

A Vidi ellen 13 meccsen 3-szor volt eredményes Eppel, 2 gólpassz mellett.

20

Eppel első gólját szerezte ma a Szpari színeiben.

15'

Ivószünet, 2 in 1.

15'

Baki odalép a cselezhető Holendernek. Csongvai jön majd egy 25 méteres szabadrúgással, ha folytatjuk...

15'

Alaxai szereli a bal szélen Gradisart, kék-piros füstfelhő száll fel a hazai kapu mögül.

14'

Kollégája is bosszús, a védői most sem remekeltek.

14'

A hazai mester nem hisz a szemének, ha ez bemegy...

13

Kovácsréti bal oldali szögletét az ötös jobb sarkáról nagyon a bal sarok mellé fejeli Kovács.

9'

8
Sárga lap

A következő bedobás Eppelé, Katona Mátyás rátart a lábára, sárga lap.

6'

Katona elől elrúgja Nagy a labdát a 16-oson Bedi óriási bedobása után.

5'
VAR

Érvényes a gól.

5
GÓL

VEZET A SZPARI, EPPEL MÁRTON BETALÁL!

4'

Egy jobb oldali, jobblábas Farkas-beadást ballal a jobb felsőbe lő, három lépésről, picit balról EPPEL MÁRTON, a csak nézői szerepkörből vizsgálódó vendégvédők közül. 1–0!

4'

Mi kell még?!

4'

Eppel elől fejjel ment az ötösön Szerafimov, szöglet, Kovácsréti ballábas beadása után Toma ballal a bal alsó mellé lő 17-ről, középről.

2'

Hatalmas molinó a hazai B-közép fölött.

2'

Remek az idő és a pálya, tombolnak a hazai szurkolók, életetik a stadiont és az NB I-et.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 1980 óta 22-szer mérkőztek meg az első osztályban, és a fehérváriak hatalmas fölényben vannak, az örökmérleg ugyanis 3 nyíregyházi győzelem, 3 iksz és 16 Vidi-diadal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Géresi, Nagy D., Tamás O. és Ramos sérült, a vendégektől Kalmár, Kastrati, Babos és Ominger maródi.

SPANDLER Csaba
a Fehérvár FC védője a klubhonlapnak

Nem lesz egyszerű a Nyíregyháza ellen futballozni, és az is biztos, hogy kitűnő hangulatban játszhatunk vasárnap. Stadionavató ide vagy oda, vissza akarunk térni a helyes utunkra, és olyan teljesítményt nyújtani, mint a DVTK legyőzése alkalmával vagy mint a Konferencialiga-selejtezőben az első és a második meccsünkön. Tudjuk, hogy a nyíregyháziak szervezetten védekeznek és jó erőben vannak, csak akkor lehetünk eredményesek, ha gólra törően, sok helyzetet kialakítva futballozunk.

GENGELICZKI Gergő
a Nyíregyháza védője a klubhonlapnak

Tavaly új úton indultunk el a csapattal, és reménykedtünk benne, hogy a másodosztályú bajnokság végén feljutást ünnepelhetünk. Ez sikerült, és ha már itt vagyunk az NB-I-ben, igyekszünk élvezni minden pillanatát. Vasárnap új stadionban, hazai pályán, sok néző előtt játszhatunk, nagyon várjuk már a mérkőzést.

A multifunkciós stadionban nem csupán labdarúgó-mérkőzéseket tarthatnak, hanem koncerteket és más rendezvényeket is, továbbá az aréna a modern, UEFA-2-es kategória követelményeinek is megfelel. A beruházás részét képezi egy kivilágított futókör, illetve egy kétszintes, 900 négyzetméteres sportközpont is, konditeremmel, kiszolgálóhelyiségekkel és öltözőkkel.

Mint ismert, a Városi Stadion építése a Nemzeti Stadionfejlesztési Program keretében valósult meg a kormány segítségével csaknem húszmilliárd forintos költségvetési támogatásból. A beruházást az Épkar Zrt. és a Nyír-Wetland Generál Zrt. konzorciuma kivitelezte, s bár az átadást az elmúlt év második felére tervezték, hiánypótlási munkák miatt többször módosult az egyébként 8150 férőhelyes létesítmény ünnepélyes átadásának időpontja.

„Várjuk már, hogy hazai közönség előtt az új stadionban futballozhassunk. Ez pluszmotivációt is jelent a játékosoknak, és bízunk benne, hogy sok néző előtt, nagyszerű hangulatú mérkőzésen léphetünk pályára” – nyilatkozta a klubhonlapnak Tímár Krisztián, az NB II-ből az idén tavasszal feljutó Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője.

2022 februárjában helyezték el az új létesítmény alapkövét, csütörtökön pedig már az utolsó simításokat végezték. Felfestették a vonalakat, fény- és hangpróbát tartottak, megtörtént a biztonsági bejárás, a játékosok a héten először vehetik birtokba az öltözőt és léphetnek az új gyepre. Az OTP Bank Liga 5. fordulójában rendezendő Nyíregyháza Spartacus–Fehérvár FC mérkőzés iránt óriási az érdeklődés, egymást követik a televíziós forgatócsoportok a stadionban, és szépen fogynak a belépők és a bérletek. A két csapat 23. alkalommal találkozik egymással bajnoki mérkőzésen (az eddigi 22 összecsapásból 16-ot megnyert a Vidi három vereség, illetve három döntetlen mellett), és a székesfehérvári gárda az első, amely vendégként szerepelhet az új Városi Stadionban. Itt jegyezzük meg, hogy a fehérváriak az eddigi két idegenbeli meccsükön egy pontot (Kecsemét, 0−0) és ugyanennyi gólt szereztek (Újpest, 1−4).

Tíz éve leteltével ismét az élvonalban, három év után újra Nyíregyházán: a Spartacus hazatérhet megszépült otthonába, vasárnap a Fehérvár FC-vel csap össze az új Városi Stadionban.

Elérkezett a nagy nap Nyíregyházán, elfoglalhatja új stadionját a Szpari – vasárnap az eddigi két idegenbeli bajnoki meccsén egy-egy pontot és gólt szerző Fehérvár FC lesz az ellenfél.