VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, TOVÁBBJUTOTT A FIORENTINA!

CRISTIANO BIRAGHI lába nem remeg meg, ballal a jobb felsőbe lő. 4–5!

126'

De ezt ki kell fognia Pécsinek. Vagy rontania az olasz csk-nak...

126'

NAGY ZSOLT következik, mosolyog, nem ronthat. De Gea kimegy elé, vitatkozik a sporival. A rutin. Nagy ballal lő, a bal alsóba. De Gea jobbra vetődött. 4–4!

125'
11-es

AMIR RICSARDSZON ballal a jobb felsőbe lő, Pécsi balra vetődött. 3–4!

125'

Éppen a hazai csk. nem lőtte be!

125'
Kihagyott 11-es

SZOLNOKI ROLAND jobbal lő, De Gea jobbra vetődve véd!

124'
11-es

ANDREA COLPANI következik, ballal a bal alsóba lő, pontosan, Pécsi nem arra indult. 3–3!

124'
11-es

WOJCIECH GOLLA nagy olasz szirénázás közben jobbal a bal alsóba lő, De Gea ismét jobbra indult el. 3–2!

123'
11-es

CHRISTAN KOUAMÉ a soros, jobbal a bal alsóba lő, Pécsi jobbra el. 2–2!

122'
11-es

ARTEM FAVOROV jobbal félmagasan a jobb sarokba bombázza a labdát. De Gea el sem indult. 2–1!

122'
11-es

ROLANDO MANDRAGORA ballal laposan lő a kapu közepébe, Pécsi balra el. 1–1!

121'
11-es

KOMÁROMI GYÖRGY az első, ballal a léc alá lő, középre, De Gea balra el. 1–0!

120
Tizenegyesek

VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE!

120'

Favorov már csatár, jobbal 14-ről, kissé jobbról estében a léc fölé lő.

119'

Nagy jobbal 20-ról, középről jobbal laposan De Gea elé lő.

118'

Stronati emelését az ötös jobb sarkáról a bal alsó mellé fejeli Favorov.

117

Mezőnyharc, magyar fölénnyel.

112'

Favorov lövése egy védőről Nagy elé pattan, aki ballal kissé balról, 21-ről jócskán a léc fölé lő. Colley előtte arcon csapta Amrabatot fejes párbaj címén, ápolás.

110

Pech.

108'

Mellé, Favorov beadását Komáromi kissé jobbról, 7-ről a jobb alsó mellé fejeli!

106
Hosszabbítás (II.)

FOLYTATJUK!

105
Szünet

VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

101'

Ballal a jobb felső fölé teker egy 20 méteres szabadrúgást Biraghi.

100'
Fotó: Török Attila

99'

Ó, Colley! Nagy bal oldali beadását Colley középről, 3 méterről 14 méterrel fejeli a jobb sarok mellé!

98'

DE GEA! Nagy kissé ballal balról a jobb sarokba lőne félmagasan 12-ről, nagy erővel, de a spanyol erre is odarepül!

98'

Szabadrúgás 17-ről, Favorov jobbal a jobb alsóba lőne, de De Gea vetődve nagyot véd!

97'
Piros lap

Lucas Martínez Quartának is piros lap, reklamált a kispadon.

Ha minden igaz, elküldték a kispadról a technikai igazgatót, Roberto Gorettit is.

96'
Piros lap

Kiállítás!

96'
Sárga lap

Pietro Comuzzo lerántja a 16-os előtt Colleyt, második sárga lap!

94

Vékony és Komáromi beadása sem az igazi.

92
Hosszabbítás (I.)

FOLYTATJUK!

91
CSERE

Rolando Mandragora be, Kean le, csatár helyett igen rutinos karmester.

11-es

NAGY ZSOLT ballal a jobb sarokba lő félmagasan. De Gea balra el: 1–1!

90+5

Nagy Zsolton a világ szeme.

90+4
Piros lap

Nem sárga lap, Luca Ranieri kiáll!

90+3

És Luca Ranierinek sárga lap! Teljesen fölöslegesen lerántotta a 11-esponton Colleyt Komáromi fejes passza után.

90+3

BÜNTETŐ!!!!

90+3
Sárga lap

Quentin Maceiras ellöki a bal szélen Keant, amikor már kint volt a labda, sárga lap.

90

Van bizony, Kouamé Ricsardszon kezére fejeli a labdát.

90

Nissilä és Maceiras beadása is veszélyes, de a védőké a labda. Nincs kezezés?

90'

Öt perc a ráadás!

89'

A Fiorentina a 3 meccsén még nem nyert ebben az idényben. Igaz, nem is kapott ki.

88'
CSERE

Vékony Bence be, Soisalo le.

87'

Azóta 11 gólt lőtt az NB I-ben, az európai kupákban nincs kanadai pontja.

85'

Colley 31 éves, 2 éve 600 ezer euróért vették.

85'

Amrabat orra fáj, ápolás. Szolnoki beadását Colley 13-ról a kapu fölé fejelte, közben véletlenül orron rúgta a szűrőt.

83'
CSERE

Michael Kayode be, Dodónak nem ment ma.

83'

Colley Favorov fejese után hatról a bal alsó mellé ollózza a labdát, méterekkel.

82

Szolnoki kiharcol egy szögletet a bal szélen.

82
Sárga lap

Komáromi György ellöki a felezőnél Keant, sárga lap ez is.

80

Soisalo bal oldali beadása a kapusé.

79
CSERE

Szolnoki Roland be, Plsek le. Motorcsere.

79
Sárga lap

Luca Ranierinek dettó.

79
Sárga lap

Lamin Colleynak sárga lap kakaskodásért.

76
Sárga lap

Pietro Comuzzo odalép Colleynek, sárga lap.

72'

Parisi takarít aztán.

72'

Colley kiharcol egy kornert, Soisalo beadását elfejeli Ranieri Golla elől az ötösön.

70
CSERE

Michael Parisi be, Martínez le, védőcsere.

68'

Kouamé már annyi gólpasszt adott ma, mint az előző idényben...

67'
CSERE

Lamin Colley be, Levi le.

66
CSERE

Komáromi György be, Puljic le.

64'

Puljic az előző idényt 4 góllal zárta.

63'

Kean: 4 meccs az idényben, 2 góllal.

63'

Puljic: 8 meccs az idényben, 0 góllal. Egy gólpasszal.

62'

Levi jobb oldali beadása éppen csak magas a középre befutó Puljicnak!

62'

Hazai cserék jönnek hamarosan.

61'

Nagy ballal a léc fölé lő kissé balról, 25-ről. Maceiras harciasan szerzett előtte labdát.

Gólvideó itt!

59

Kouamé fejes passza után elesik Golla, Stronati behátrál, Maceiras csak néz, MOISE KEAN meg jobbal 16-ról, középről a jobb alsóba lő. 0–1!

59
GÓL

VEZET A FIORENTINA!

55'
CSERE

Andrea Colpani be, Ikoné le, szélső helyett középpályás.

54
CSERE

Pietro Comuzzo be, Pongracic le, bekkcsere.

54'

Kouamé egykori csodagyerek, nem könnyű fogni őt.

54'
CSERE

Christian Kouamé be, Sottilnak nem ment ma.

54'

Kiállítás, egy stábtagot küld el a spori a hazai kispadról reklamálásért. Stanislav Macek, a másodedző az.

52'
Sárga lap

Jakub Plsek lerántja egy labdavesztés után Keant, sárga lap.

51'

Levi bal oldali, ballábas beadását Plsek ötről nagy erővel kapura fejeli, félmagasan, de középre... De Gea belekap a labdába, amely a lécen csattan!

50'

Ilyen nincs, most meg léc!

50'

Nillisä távoli szabadrúgását kissé jobbról, 14-ről Golla milliméterekkel fejeli a jobb felső sarok mellé! Nagy erővel, De Gea nem is vetődött...

49'

KAPUFA!

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

46

Ettől az idénytől kezdve az Európa-liga és a Konferencialiga is megújul. Mindkettőben alapszakaszt rendeznek, az El-ben nyolc, a Kl-ben hat mérkőzése lesz egy-egy csapatnak. A 36 résztvevő közül a legjobb nyolc rögtön a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. helyezett csapatok pedig keresztbejátszanak egymással a 16 közé jutásért, az utolsó 12 együttes pedig kiesik. Szintén újítás, hogy december 19-én csak a Konferencialigában rendeznek meccseket, így aznap biztosan abból a sorozatból kerül képernyőre egy mérkőzés, míg az Európa-ligában januárban is lesz két forduló, így a futballkedvelők szeptembertől májusig minden hónapban találkozhatnak a sorozat meccseivel.

46

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóirodájának szerdai közleményéből kiderült, hogy továbbra is a közmédia választ először a két csütörtöki futballsorozat legjobb találkozói közül Magyarországon és a jövőben is ingyenesen lehet követni a közvetítéseket az M4 Sporton, az m4sport.hu-n, a Nemzeti Sportrádióban és magyar klubok esetében a Kossuth Rádióban, a Nemzeti Sport pedig helyszíni tudósítóinak köszönhetően szintén kiemelten foglalkozik majd a találkozókkal. Az M4 Sport minden meccsnap végén összefoglalóval jelentkezik, melyben valamennyi mérkőzés legfontosabb jelenetei láthatóak lesznek.

46

A következő három évadban is az M4 Sporton lesznek láthatóak a labdarúgó Európa-liga és Konferencialiga legfontosabb mérkőzései – közölte az MTVA.

46

187-szer passzolt a PAFC, öttel többet a Fiorentina.

46

50 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 7-szer lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 2/0.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43
Sárga lap

Moise Kean reklamál, sárga lap.

42'

Dodo eladja a labdát az ötösön, az alapvonalnál, de nagyon rossz Puljic beadása! Oda a helyzet.

41'

Levi szöglete után Golla az ötös előteréből egy védőbe lő, hiába reklamálnak kezezést a hazaiak.

40

PULJIC! Maceira futtatja Nissilät, aki jobbal laposan középre ad, estében jobbal Puljic a jobbra eldőlő kapusba lő.

31'

Támad a PAFC, Plsek beadása a kapusé, de les is volt. Ellenben beszorult a Fiorentina.

30'

Nissilä jobb oldali szöglete nem az igazi.

29'

... és villan a sárga lap! A reklamáló Hornyák Zsolt mesternek...

28'

A védőnek van már egy sárga lapja...

28'

Levi indítja a jobb szélen Puljicit, akit leránt Pongracic a mezénél fogva.

28'

Sottil elfut a bal szélen, ballal laposan középre ad... de kirúgja a labdát Kean elől Stronati!

26'

Levi 24-ről Amrabatba lő.

26'

Biraghi jobb oldali kornere Pécsié.

25'

Martínez 33-ról kirúgja a labdát a stadionból.

24'

Favorov és Kean ütközik, vendégszabadrúgás.

24

Levi odalép Amrabatnak, nem riad meg tőle. Ennyi kell!

23'

Sima lökés, járt volna egy sárga lap és egy szabadrúgás.

22'

Plsek tanári módon szerel, Nagy megindul, szereli a 16-oson Martínez a magyar játékost... a spori orra előtt... tovább.

21'

Kean egy jó csel után az ötös jobb sarkáról jobbal ellő a túlsó alsó sarok mellett. Lemaradt a labdáról a bevetődő Ikoné.

17'

Maceiras jobb oldali beadása pontatlan, kirúgás. Most Nissilä indított, igen ügyesen.

16'

Levi passzol Nissilä elé, aki azonnal balra forgat, de Puljic nem éri el a labdát a 16-oson.

15'

Dodóé meg Pécsié.

15'

Levi bal oldali beadása Pongracicé.

13

Letámad a PAFC, viharban a Fiorentina.

11'

A közvetítésben hallható szirénázás az olasz drukkerek műve, jelentik a helyszínről.

10'

Most Ranierit szereli Levi, a középreadás remek, Puljic passza is, de Plsek jobbal 15-ről gyengén lő a bal alsó felé, vetődve véd De Gea.

9

Picit balról, Ikoné a sorfal mögé fekszik. De nincs rá szükség, Puljic 19-ről, kissé balról félmagasan a sorfalba lő.

8
Sárga lap

Marin Pongracic kap egy sárga lapot.

6'

Szabadrúgás középről.

6'

Levi labdát szerez a 16-os előtt, Pongracic azonnal lerántja.

5'

A lelátón felbukkan Marco Rossi is.

4'

Puljicot fejen rúgja mentés címén Martínez, nincs sárga lap, csak kis ápolás.

3'

Nillisä labdát szerez a bal oldalon, a ballábas beadás De Geáé.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A magyar csapat tiszta fehérben, az olaszok tiszta lilában.

A csapat játékosa, Lucas Martínez Quarta kijelentette: a továbbjutás kulcsa számukra az, hogy nem hibázhatnak.

„Otthon elkövettük azt a hibát, hogy nem jó hozzáállással léptünk pályára. Ebből tanultunk, most már az első perctől megfelelő lesz a hozzáállásunk. Meg kell nyernünk a párharcokat, meg kell szereznünk a második labdákat. Nem lesz egyszerű, bármi megtörténhet, de mindent megteszünk a győzelemért. Mindenki részéről érzékelhető a bizonyítási vágy, hiszen kétszer is ott voltunk a döntőben, nagyszerű lenne most már behúzni ezt a sorozatot. De most csak arra gondolhatunk, hogy száz százalékot nyújtsunk a csütörtöki mérkőzésen.”

A Fiorentina trénerétől, Raffaele Palladinótól honfitársai először azt kérdezték, mivel átalakulóban van a csapata, ez már az ő Fiorentinája lesz-e.

„Természetesen igen. Kell idő valóban az újjáépítéshez, ez egy folyamat, mely közben mindennap helyezünk a kirakósba darabkákat. Kell még idő, hogy megszokjuk a játékelvet és persze közben szeretnénk sikeresek lenni ebben az időszakban is. Magyarországra azért jöttünk, hogy továbbjussunk. Nyilván a Puskás Akadémiának ez egy történelmi találkozó, de nekünk is nagyon különleges meccs. Olyan csapatot szeretnék látni, amelyik sokkal agresszívabb, mint a hazai találkozón.”

A Puskás Akadémia csapatkapitánya, Szolnoki Roland arról beszélt: nagyon fontos nap lesz ez az akadémia életében.

„Hatalmas lehetőség van a kezünkben, egy mérkőzésen bármi megtörténhet. Az első mérkőzésen mindenki ki tudta hozni magából a maximumot, így el tudtuk tüntetni azt a különbséget, ami értékben van a két csapat között. Mindenki nagyon várja a meccset, és ha hasonló hozzáállással kihozzuk magunkból a legtöbbet, mint Firenzében, akkor lehet keresnivalónk. Teljes gőzzel ki kell vinnünk a szívünket a pályára, csúsznunk-másznunk kell egymásért, mert csapatként vagyunk erősek. Tisztában vagyunk azzal, hogy erősebb a Fiorentina, de egy mérkőzésen el lehet tüntetni a különbséget, és mi be szeretnénk jutni a csoportkörbe!”

A Nemzeti Sport arról kérdezte: elképzelhetőnek tartja-e, bár otthon játszanak, a visszavágó nehezebb lesz az idegenbeli meccsnél amiatt, hogy már biztosan nem fogja lenézni a Puskás Akadémiát a Fiorentina.

„Szerintem itt nem a lenézés volt a döntő faktor, taktikával és merészséggel leptük meg az ellenfelet. Ha jó taktikát választunk holnapra is, és ugyanolyan bátrak leszünk, akkor lehet esélyünk. Nem védekezni fogunk, semmi catenaccio, támadófutball lesz, presszing és letámadás – ezzel, legyen bármilyen erős, minden csapatnak lehet gondot okozni.”

A Puskás Akadémia trénere, Hornyák Zsolt kijelentette: még mindig nem ők ennek a párharcnak a favoritjai.

„Az első mérkőzés nagyon jól sikerült, a csapat maximális teljesítményt nyújtott. Meg szerettük volna lepni a Fiorentinát a magas letámadással, ez részben sikerült is. A meccs előtt a három hármat talán aláírtam volna, de így, hogy kettő nullára is vezettünk, kicsit még csalódás is volt. Remélem, a visszavágón is ki tudjuk hozni magunkból a maximumot. Szeretnénk tisztességesen helytállni, hiszen az eredmény erre kötelez minket. Számunkra az, hogy három gólt tudtunk rúgni Firenzében, óriási motiváció. Tudjuk, hogy erős csapat ellen lépünk pályára, de lehetett látni már kint is, hogy jó taktikával a maximumot nyújtva lehet keresnivalónk.”

„Fontos momentuma volt a mérkőzésnek, azzal dupláztuk meg az előnyünket, de különösebb jelentőséget nem tulajdonítok annak, hogy David de Geának lőttem gólt, az jobban érdekel, hogy milyen sorozatban, milyen fontos meccsen szereztem – mondta lapunknak a négyszeres válogatott Mikael Soisalo, aki a Kl-selejtezőben három találkozón két gólt és egy gólpasszt jegyez. – A mérkőzés után elemeztem a teljesítményemet, mindig érdekel, mit csinálhattam volna jobban a pályán. Volt egy helyzetem, amelyet ha értékesítek, hárommal vezethettünk volna – remélem, legközelebb kihasználom az ilyet. A találkozó legfőbb tanulsága, hogy szervezettebben kell védekeznünk, különben az sem lesz elég a győzelemhez, ha megint hármat rúgunk. Játékosként pontosan tudjuk, minden megtörténhet: kétmeccses párharc ide vagy oda, nem mindig az esélyesebb csapat jut tovább. Izgatottan várom a visszavágót, a firenzei döntetlennel jó esélyünk nyílt a főtáblára kerülni. Talán a gördülékeny kontrajátékunkkal leptük meg az olaszokat, labdaszerzéseinket követően jól játszottuk be az előttünk nyíló területeket, úgyhogy biztos vagyok benne, ellenfelünk ezúttal nem becsül le minket. Pályafutásom egyik legnagyobb eredménye lenne klubszinten, ha a Fiorentina kiütésével főtáblára kerülnénk – soha életemben nem játszottam még ezen a szinten, jó lenne ezen változtatni. Minden csapattársam rendkívül motivált, bízom benne, lesz minek örülnünk a lefújás után.”

Napra pontosan egy éve írt alá a Puskás Akadémiához Mikael Soisalo. A 26 éves finn szélső mindeddig 27 tétmérkőzésen öt gólt szerzett és hat gólpasszt adott a felcsútiak színeiben. A legfontosabb villanását múlt hét csütörtökön a Fiorentina elleni Konferencialiga-rájátszás első mérkőzésének 12. percében láthattuk tőle: 14 méterről lőtte David de Gea kapujának jobb oldalába a labdát. Utóbb kiderült, ez a gól is elengedhetetlen volt ahhoz, hogy a PAFC 3–3-as döntetlent érjen el topligás ellenfele otthonában, és bizakodva várja a telt házas visszavágót.

A Firenzében gólt szerző Mikael Soisalo szerint az olaszországi 3–3-as döntetlen után a Fiorentina nem becsüli le még egyszer a felcsútiakat, csapatától szervezettebb védekezést vár a visszavágón.

Álomszerűen indult a magyar bajnoki bronzérmes mérkőzése a Konferencialiga utóbbi két kiírásának döntőse otthonában, ám a Fiorentina a szünet előtt szépített, a második félidőben felülkerekedett, mégis 3–3 lett a vége.