1
Puskás Akadémia

90+6'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, a Paks nyert, ezzel elvette a Puskás Akadémia veretlenségét a bajnokságban. 2–1

90+4'

Duarte távoli próbálkozása ment jócskán mellé.

90+4'

A PAFC nem tud helyzetbe kerülni, mert jól fülelik le a labdákat a paksiak.

90+2'
CSERE

Silye helyett Ötvös jött a ráadás perceire.

90'

Öt perc a hosszabbítás.

87'

Böde fordult le Golláról, betört a tizenhatoson belülre, de nem tudta rálőni, mert szögletre mentettek előle.

85'
CSERE

Papp Kristóf helyett Vécsei Bálint a Paks utolsó előtti cseréje.

82'

Kerezsi indult meg a bal oldalon nagy lendülettel, de jött Vas, és remek becsúszó szereléssel tisztázott előle.

77'

Közben a videobíró megvizsgált egy tizenegyesgyanús esetet a hazai kapu előtt, de ebből nem lett büntető.

76'
CSERE

Szolnoki is lejött a pályáról, Plsek állt be a helyére.

76'
CSERE

PAFC-csere. Komáromi helyett Kerezsi folytatja.

75'

Haraszti került óriási helyzetbe, 11 méterről a bal alsót vette célba, Markek azonban kiváló vetődéssel hárított.

74'
CSERE

Zimonyi helyett Haraszti a pályán a paksiaknál.

72'

Csapkodó játék után ivószünet következik.

68'

Puljic 18 méteres szabadrúgása ment fölé.

67'
CSERE

Nissilä helyett az új szerzemény, Duarte folytatja.

67'
CSERE

Colley helyett Puljic.

65'

Papp került helyzetbe a tizenhatoson belül, nem akart elesni Golla mellett, de kibillent az egyensúlyából, szögletre szereltek előle.

61'

Alaposan megváltozott a játék képe. Az első félidő inkább a felcsútiaké volt, de a másodikban egyelőre momentumukat sem lehetett feljegyezni.

60'
Windecker József két gólt szerzett (fotó: Árvai Károly)

60'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PAKS! Zimonyi cselezgetett a vendégek tizenhatosának vonalánál, majd a beadást Böde megcsúsztatta balra, Papp visszatette fejjel középre, ahol érkezett Windecker, és 6 méterről, középről, laposan a bal alsóba lőtt. 2–1

57'

A tolnai zöld-fehérek az előző négy hazai NB I-es meccsüket egyaránt 2–1-re nyerték meg – a legutóbbi kettőt már ebben a bajnokságban, előbb az Újpest, majd a Nyíregyháza ellen. Benne van a pakliban, hogy ma is összejön ez a 2–1.

57'

Kétségtelen, hogy nagyon harcosan vetette magát a küzdelembe a Paks, így nem érdemtelen az egyenlítés.

56'
11-es

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A PAKS! A tizenegyest Windecker végezte el, és jobbal higgadtan a bal alsóba gurított, miközben Markek az ellenkező sarok felé vetődött. 1–1

55'

MEGADTA! Jöhet a Paks tizenegyese.

54'

Azt nézi a videobíró, hogy Nissilä tizenegyest hozott-e össze Lenzsér ellen.

52'
CSERE

Cserélt a PAFC, Markgráf helyett Soisalo a pályán.

49'

Osváth tört be a vendégek tizenhatosán belülre, 11 méterről el is lőtte, vagy egy méterrel fölé.

47'

Megnyomta a félidő elejét a Paks, és beszorította a felcsútiakat a tizenhatosukon belülre.

46'
Sárga lap

Nissilä kapott sárga lapot egy rossz belépőért.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, a gyenge játék, de a Váli-völgyben örülnek, mert vezet a csapat. 0–1

45'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'
CSERE

Kovács Krisztiánnak is véget ért a meccs, Osváth Attila jött be helyette.

45'
CSERE

A szünetben cserélt a Paks, Böde érkezett Horváth Kevin helyére.

43'

Jobb oldali paksi szöglet után jött egy paksi bedobás, de ebből sem lett semmi.

39'

A hibátlan teljesítménnyel listavezető Puskás Akadémia NB I-es története leghosszabb győzelmi sorozatát írja: május eleje óta az MTK elleni 1–0 volt zsinórban a hetedik bajnoki diadala, de a szériája során az első, amelyet kapott gól nélkül tudott lehozni.

38'

Nissilä ívelt be szabadrúgást a paksi tizenhatoson belülre, a labda viszont mindenkinek elszállt a feje felett.

35'
Sárga lap

Kovács Krisztián kapott sárga lapot, mert eljátszotta, hogy felrúgta őt Markgráf.

33'

Colley tört be a paksi tizenhatoson belülre rendkívül erőszakosan, a bal oldalon, az alapvonal közeléből visszagurított, Kinyik viszont menteni tudott.

29'

Jobb oldalról jött a vendégek támadása, a beadást Colley fejelte el – jócskán mellé.

28'

Pakson 13-szor mérkőztek, a mérleg 9–1–3 a hazaiak szemszögéből. Az előző 4 tolnai találkozójukból mindkét gárda kettőt-kettőt nyert meg. Legutóbb, februárban a csütörtöki Konferencialiga-meccset eltiltás miatt kihagyó Windecker József és Lenzsér Bence góljával 2–1-re a zöld-fehérek kerekedtek felül.

28'
Sárga lap

Zimonyi kapott sárga lapot, mert megrúgta Szolnokit.

26'

Az ivószünet után helyzetbe került a Paks, de Balogh lövése 16 méterről igencsak gyenge volt.

23'

Jön az ivószünet.

15'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PUSKÁS AKADÉMIA! Nem tűnt veszélyesnek a vendégek támadása, Komáromi viszont 25 méterről nagy lövést eresztett el, és a labda laposan bevágódott a bal alsóba. 0–1

14'

Zimonyi indította remekül Horváth Kevint, aki a vendégek tizenhatosán belül megállt, visszapasszolt, Papp beadását viszont mentették a visszaérkező védők.

11'

A vendégek vezetőedzőjével, Hornyák Zsolttal kétszer is előfordult, hogy csapata fél tucat gólt kapott Bognár György Paksától: 2020 novemberében a tolnai városban (2–6), majd 2021 augusztusában a Pancho Arénában (1–6). Idén áprilisban eljött a visszavágás ideje: Felcsúton ugyanis 5–0-ra győzött Hornyák együttese – a PAFC-nak ez eddig a legnagyobb különbségű sikere a tolnaiakkal szemben.

10'

A szögletet fejjel mentette a védelem.

8'

Kontrára indult a PAFC, Colley kapta a labdát középen, Vas azonban utolérte, és szögletre rúgta előle a labdát.

7'

A szögletet lehúzta Markek.

6'

Papp adott be jobbról remekül a beinduló Zimonyinak, aki éles szögből lőtt, Markek szögletre mentett.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Paks tiszta fehérben, a PAFC tiszta kékben játszik.

Az előző bajnokság ezüst- és bronzérmese legutóbb 2019 áprilisában ikszelt egymással (0–0), azóta 7-szer nyertek a paksiak, 8-szor a felcsútiak. Ezeken a találkozókon mindig legalább 2 gól született, sőt 10-szer minimum 4.

A Konferencialigától csütörtökön elbúcsúzott két együttes 28-szor találkozott az NB I-ben, az örökmérleg minimális különbséggel billen az atomvárosiak felé: 13 paksi siker, 3 döntetlen, 12 Puskás Akadémia-győzelem. A gólátlag rendkívül magas, 3.6/mérkőzés.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!