VÉGE

Vége a találkozónak, kiegyenlített meccsen döntetlen született. 0–0

90+8'
Sárga lap

Rakonjac kapott sárga lapot, mert azt reklamálta, hogy a lövése a védő lábáról ment fölé. Igaza volt ugyan, de a bíró nem vette észre.

90+7'

Mi maradt ki?! Pozeg-Vancas 7 méterről rosszul találta el a labdát, amely mellészállt.

90+5'

Brodic lőtt fordulásból 16 méterről, a lapos lövés elment a bal alsó mellett.

90+2'

A szögletet könnyedén mentette a DVTK védelme.

90+2'
Sárga lap

Nunes kapott sárgát, mert lökdösődött a szöglet előtt.

90+1'

Tíz emberrel is helyzetbe került az Újpest, Horváth lövését-beadását Csobadzsijszki mentette szögletre.

90'

Nyolc perc a hosszabbítás.

89'

Nagy helyzet! Horváth Krisztofer nagy cselekkel jutott el lövőhelyzetig, kétszer azt előtte álló védőbe lőtt, majd harmadszorra fölélőtt. Közben a bíró jelezte, hogy a csatár kezezett is, szóval az esetleges gól sem ért volna.

85'
CSERE

Holdampf helyett Pozeg-Vancas a vendégeknél.

83'

Piscitelli kért ápolást. A fejét fájlalta, bekötözték a fejét. Közben rögtönzött ivószünetet tartanak a csapatok.

79'

Az Újpest a felcsútiaktól elszenvedett vereség óta mindkét hazai meccsét fölényesen nyerte meg (4–1 a Fehérvár, majd 3–0 a Debrecen ellen), és így vendéglátóként a legjobb a gólkülönbsége (+5).

78'
Piros lap

Lacoux rántotta le hátulról Rakonjacot, és második sárgával kiállt!

76'

Szabadrúgáshoz jutott az Újpest 25 méterre a DVTK kapujától, Ljujics állt a labda mögé, és a bal felsőt vette célba, Sentic azonban vetődve elcsípte a labdát.

75'
Sárga lap

Csorbadzsijszki lökte el Brodicot, sárga lapot kapott érte.

74'
CSERE

Tamás Krisztián helyett Murcsányi Máté a hazaiaknál.

73'
CSERE

Lund helyett Bárdos Bence a pályán.

73'
CSERE

Edomvonyi helyett Rakonjac.

66'

NEM GÓL! Franchu jobbról Klimovicshoz játszott, aki átívelt a túloldalra, ahol hárman is keresték a lehetőséget a vendégektől, végül Gera Dániel mellre vette a labdát, majd az ötös bal sarkáról spiccel a hosszú alsóba lőtt. A mellrevételnél a bal keze is hozzáért a labdához, ezért nem gól a gól.

65'

Beszorult a DVTK, jöttek egymás után a beadások, a védők azonban mindannyiszor kifejelték a labdát a veszélyzónából.

63'
CSERE

Jurek helyett Franchu a DVTK-ban.

62'
CSERE

Geiger helyett Karamoko.

59'
Sárga lap

Vallejo kapott sárgát, mert rossz becsúszással gátolta meg a hazai támadást.

58'

Jurek indult be egy jó indítással a jobb oldalon, a beadása átszállt a túloldalra, onnan is jött a beadás, Holdampf fejelhetett 4 méterről, Piscitelli viszont óriási bravúrral védett.

57'

Jobb oldali Újpest-szögletet fejelt ki könnyedén a diósgyőri védelem.

54'

Brodic próbált meg helyzetbe kerülni, a kapujából kimozduló Sentic azonban felszedte előle a labdát.

52'

Az előző idényben a legtöbb gólt kapták, most viszont a szerzett (12) gólokban állnak élen a lila-fehérek. Matija Ljujics 5-tel vezeti a góllövőlistát, ő az FTC kivételével eddig minden ellenfélnek betalált egyszer.

52'

Letámadott a DVTK, ezzel próbálják a vendégek meglepni a lila-fehéreket.

52'

A szöglet után Szatmári gyengécske fejese nem okozott veszélyt.

51'

Edomwonyi bűvészkedett az újpesti tizenhatoson belül, majd továbbadta a labdát, amelyet Lacoux tessékelt ki az alapvonalon túlra.

50'

Olyannyira, hogy folytatni is tudta a játékot.

49'

Gera belefejelt Ljujics vállába, és a földön maradt. Veszélyesnek tűnt a dolog, de Gera legalább magánál volt, majd a saját lábán ment le a pályáról.

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek, gól nincs. 0–0

45+1'
Sárga lap

Bese iramodott volna meg a jobb oldalon, Gera lerántotta, sárga lap.

45'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

37'

A szöglet nem hozott eredményt, Szatmári vágta ki a labdát a veszélyzónából.

36'

Horváth Krisztofer lőtt 16 méterről ballal, a csavarodó labdát Sentic ütötte fölé.

34'

Az Újpest pályaválasztása mellett elég pocsék a miskolciak mérlege: 59 meccsből 35 vereség és 19 döntetlen mellett csak 5-öt (1950-ben 0:1, 1954-ben 2:3, 1998-ban 1–3, 2006-ban 0–3, 2019-ben 0–2) nyertek meg. A legutóbbi – az Illovszky-stadionban összejött – fővárosi DVTK-siker előtt a lila-fehéreknek 13 mérkőzéses veretlenségi sorozatuk volt hazai pályán.

32'

Holdampf jó csellel jutott be az újpesti tizenhatoson belülre, a középre adását röviden mentették a védők, éppen Gera elé, aki 18 méterről, balról nem sokkal lőtt a hosszú fölső mellé.

29'

A szöglet veszélytelennek bizonyult.

27'

Tamás tört be balról a vendégek tizenhatosán belülre, beadnia nem sikerült, de egy szögletet kiharcolt.

25'
Sárga lap

Lacoux is gall kakasként küzdött a tumultusban, sárgát kapott érte.

24'
Sárga lap

Edomwonyi kapott sárgát, úgy látszik, ő volt a legharciasabb.

23'

Összeakaszkodtak a játékosok az újpesti tizenhatos közelében. A bíró igyekszik rendet tenni.

17'

Az első lövés! Horváth Krisztofer lőtt 22 méterről, magasan mellé-fölé.

16'

Sanicanin adhatott be balról, középen többen is várták a labdát, amely mindenkinek elszállt a feje felett, elszállt a diósgyőri remény is...

14'

Az előző bajnokságban a DVTK volt az egyetlen, amely ellen mind a 9 pontot begyűjtötte az Újpest. A lila-fehérek legutóbb 7–0-s verést mértek a miskolciakra, és ezzel biztosították be az élvonalbeli tagságukat. Övék volt az elmúlt idény legnagyobb különbségű diadala.

13'

Bár a Diósgyőr nem sokáig tudja megtartani a labdát, az Újpest eddig nem tudott helyzetbe kerülni.

6'

Elsősorban mezőnyjátékot láthatunk, többnyire az Újpestnél van a labda.

4'

Ljujics adott be jobbról, jónak tűnt a beadás, Szatmári viszont kifejelte a labdát.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, az Újpest lila-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Diósgyőr tiszta pirosban játszik.

A találkozó előtt gyászszünetet tartottak a nemrég elhunyt Juhász István és Nagy Béla emlékére.

Eddig 117 meccsük volt az első osztályban, az örökmérleg a lila-fehérek jelentős fölényét mutatja: 54-et nyert meg az Újpest, 41 végződött döntetlenre és 22 hozott diósgyőri sikert. 2020 novemberében sok koronavírusos játékos volt a lila-fehéreknél, ezért a meccset szerették volna elhalasztani. A házigazda DVTK ebbe nem egyezett bele, a fővárosiak végül nem álltak ki, így a 3 pontot 3–0-s gólkülönbséggel a Diósgyőrnek írta jóvá az MLSZ (az örökmérlegbe ezt az eredményt is belevettük).

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!