Vége a mérkőzésnek, három góllal nyert a felcsúti csapat. 3–0

90'

Három perc a hosszabbítás.

89'

Kovács Bence fordult le szépen, majd azonnal lövésre is vállalkozott – nagyon fölément a labda.

87'

Majdnem megvolt a negyedik! Levi adott kiváló passzt Puljicnak, aki már csak Dala kapussal állt szemben, de nem tudta becsapni.

81'

Kovács Bence esett el a hazai tizenhatoson belül, de a bíró jelezte, hogy ezért nem ad tizenegyest.

80'
CSERE

Pető helyett Kovács Bence a Fehérvárban.

78'
GÓL

GÓÓÓL! BENT VAN A HARMADIK! Levi most állt be, máris gólt szerzett. 19 méterre a kaputól vette át Nissilä átadását majd ballal óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe. 3–0

76'
CSERE

Brandon helyett Levi érkezett.

76'

Kalmár Zsolt sérülése után hosszú idő után játszhat újra bajnokit.

75'
CSERE

Kalmár Zsolt érkezett a szünetben beállt Kovács Mátyás helyére.

71'

A PAFC az előző 6 otthoni bajnokiját megnyerte, ebből 3-at ebben a bajnokságban, és jobb gólkülönbségével vezeti (6–2) a hazai tabellát.

70'

Melnik a tizenhatos jobb sarka közeléből a bal felsőt vette célba, az erős lövést bravúrral tolta ki Pécsi.

63'
CSERE

Katona helyett Szabó I Bálint a Fehérvárban.

63'
CSERE

Favorov helyett Duarte a hazaiaknál.

63'
CSERE

Soisalo helyére jött Kerezsi.

62'
GÓL

GÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A PAFC! Miközben támadott az egyenlítésért a Fehérvár, gólt kapott... Soisalo ment el a jobb oldalon, remekül tette középre, ahol nem figyeltek a lendületből érkező Nissiläre, aki 6 méterről nagy erővel fejelt a kapu közepébe. 2–0

61'

Ollózó mozdulat! Gradisar a kapunak háttal állva, 14 méterről ollózta kapura a labdát, amely kicsivel elment a léc felett.

60'

Kovács Mátyás csapott le egy lepattanóra, 13 méterről lövésre vállalkozott, Golla azonban térddel blokkolt.

58'
Sárga lap

Csongvai rúgta fel csúnyán Plseket, ő is kapott egy sárgát.

55'

Kimaradt ez is! Nagy bedobás után Puljic elé került a labda a tizenhatoson belül, 10 méterről lőtt, de a kaput sem találta el, pedig nem akadályozta senki.

53'
Sárga lap

Plsek kapott sárga lapot mert felrúgta Petőt.

51'

Milicevic bal oldali beadására serényen érkezett Spandler, aki 6 méterről nem sokkal fejelt mellé.

48'

Melnik harcolt meg a labdáért a jobb oldalon, az alapvonal elől még középre tudta tenni, Gradisar 5 méterről, fejjel a kapus kezébe fejelt.

46'
CSERE

Bedi helyett Stefanelli állt be a második félidőre.

46'
CSERE

Holender helyett Kovács Mátyás jött a második félidőre.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a hazai csapat. 1–0

45+1'

Bedi lőhetett 20 méterről, csakhogy igen magasan mellé-fölé.

43'

Melnik volt nagyon harcos, labdát szerzett a felcsúti tizenhatos közelében, Katonához játszott, aki viszont eltékozolta a lehetőséget.

40'

Az utóbbi pár percben leült a meccs, a hazaiaknak jó az állás, nem mennek előre ész nélkül.

35'
CSERE

Cserélt a Puskás Akadémia, a sarkát fájlaló Colley helyére jött Puljic.

34'

Brendon bal oldali, éles beadása átrepült mindenkinek a feje felett, de maradt a hazaiaknál. Így jutott el Soisalóhoz, aki éles szögből lőtt, Dala lábbal védett.

32'

Holender jutott be lendületesen a hazai tizenhatoson belülre, majd az alapvonal közeléből remekül ívelt középre, ahol Bedi 5 méterről fejelhetett, csakhogy gyengén tette, így Pécsi könnyen védeni tudott.

30'

A Puskás Akadémia legutóbb előnyről veszített 2–1-re Pakson, ezzel megszakadt a klub élvonalbeli történetének leghosszabb, 7 meccses győzelmi sorozata, ráadásul azóta a gólszerző Komáromi György is eligazolt Felcsútról.

30'

A szögletből nem lett semmi.

29'

Helyzet! Nagy Zsolt hibázott a saját tizenhatosánál, Melnik elvette tőle a labdát, majd 10 méterről lőtt, Stronatiról szögletre pattant a labda.

26'

Az utóbbi percekben jobbára a Fehérvár támad, bár a helyzetek ezidáig elmaradtak.

22'

Favorov lőtt 19 méterről, méghozzá nem is sokkal a bal felső fölé.

21'

Egy hosszú hazai indításra Dala szaladt ki messzire a kapujából, Nissilä elvitte mellette, és bár kicsit kisodródott balra, pontosan lőtt az üres kapu felé, viszont a visszaszaladó Milicevic önfeláldozó mentéssel szögletre rúgta a labdát.

16'

A szöglet után Stronati fejesét Szerafimov mentette újra szögletre.

15'

Plsek lőtt 17 méterről, a labda megpattant egy védőn, így lett szöglet.

13'

A Puskás Akadémia pályaválasztása mellett minimális különbséggel a vendégek állnak jobban: 4 felcsúti győzelem, 6 döntetlen, 5 fehérvári siker. Az első PAFC-győzelem csak a hetedik hazai próbálkozásra, a 2018. szeptemberi, verekedésbe torkollott meccsen jött össze (2–1), majd a többi is egygólos volt (1–0, 1–0, 2–1). A Pancho Arénában az előző két alkalommal nem bírtak egymással (2–2 és 0–0).

12'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PAFC! Soisalo ment el a jobb oldalon, élesen középre adott, középen a védők lemaradtak Colley-ról, aki 5 méterről a kapu jobb alsó sarkába küldte a labdát. 1–0

10'

A két gárda előző 12 tétmérkőzéséből (11 bajnoki, 1 kupa) csak egyet tudott megnyerni a Vidi: tavaly decemberben Kenan Kodro duplájával 3–1-re győztek a házigazda fehérváriak – emellett 7-szer ikszeltek, 4-szer pedig az akadémisták kerekedtek felül.

9'

A szöglet ezúttal is gyenge volt.

9'

Colley cselezett egyet a tizenhatoson belül, és mielőtt lőhetett volna, szögletre mentettek előle.

8'

A szöglet után szabálytalankodtak a vendégek.

8'

Hogy itt mi maradt ki?! Egy bal oldali beadás után a lepattanó labda Pető elé került, aki 5 méterről azonnal lőtt, a labda Pécsi lábáról ment mellé.

6'

Szögletből szöglet lett, majd elvesztették a hazaiak a labdát.

5'

Bal oldali PAFC-beadás után Milicevic mentett szögletre vállal a berobbanó Soisalo elől.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a PAFC tiszta világoskékben, a Fehérvár piros-kékben játszik.

A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottak a nemrég elhunyt Juhász István és Nagy Béla emlékére.

A 29. Fejér vármegyei rangadó jön az NB I-ben, és bár a az utóbbi bő három évben a felcsútiak az eredményesebbek, az örökmérleg még mindig a fehérváriak jelentős fölényét mutatja: 6 Puskás Akadémia-győzelem, 11 döntetlen, 11 Vidi-siker.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!