90+8

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+8
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 2–0-RA NYERT A VENDÉG NYÍREGYHÁZA, AMELY ELŐSZÖR SZERZETT PONTOT IDEGENBEN EBBEN A BAJNOKSÁGBAN. A KTE SOROZATBAN A NEGYEDIK VERESÉGÉT SZENVEDTE EL AZ NB I-BEN.

90+7

Pálinkás 8 méterről nagy helyzetben, középről mellé helyezett.

90+5
Sárga lap

Montiel is sárgát kapott, mert belerúgott Alaxaiba.

90+5

Még egy percet ráhúz a játékvezető a cserék miatt.

90+4
CSERE

Újabb időhúzó csere a vendégeknél: Nagy Dominik le, Kovács Milán be.

90+2

Sorozatban a második bajnokiját és a harmadik tétmeccsét nyerheti meg a Nyíregyháza.

90

Hat perc lesz a ráadás.

90

Ramos 16 méteres lövését, majd Nagy Barnabás ismétlését hárította Varga Bence.

88

Nagy Krisztián 6 méteres lökete a közbevetődő Nagy Barnabás testét érintve kötött ki az oldalhálóban. Góltól mentette meg a csapatát.

87
CSERE

Időhúzó csere a Szparinál: Kovácsréti le, Gresó be.

86

Nikitscher távoli lökete alig zúgott el a jobb kapufa mellett.

83
Sárga lap

Pálinkás is besárgult, Keita ellökése miatt. A beívelt szabadrúgást Varga Bence a mezőnybe öklözte.

82
Sárga lap

Szabó Alexé az újabb sárga, mert Pintét buktatta.

79

Katona Bálint lökete szögletre vágódott, majd ápolás miatt állt a játék.

78
CSERE

Lukács helyén Pálinkás folytatja tovább.

78
CSERE

Bocskay le, Vágó be a KTE-nél.

77

Nagy Krisztián 14 méterről, éles szögből célozta meg a jobb felsőt, nem sokat tévedett.

74

Vendégszöglet után Kovácsréti lövése az elvetődő Katona Levente könyökét találta el, de Derdák nem ítélt 11-est.

73

Nagy Barnabás centerezése után Belényesi mentett szögletre Ramos elől.

71

A Nyíregyháza mostanáig utoljára 2015. május 2-án Felcsúton, a Puskás Akadémia ellen nyert NB I-es mérkőzést idegenben (2–1).

69

Katona Bálint 20 méteres lövése a jobb felső sarokba tartott, Tóth ujjheggyel tolta szögletre.

66

Eddig a fordulóig a  Szpari vendégként több mutatóban is utolsó volt a tabellán: mind a 4 találkozóját elbukta, a legrosszabb volt a gólkülönbsége (–7), valamint holtversenyben a legtöbb gólt szedte be (10).

64

Montielt kellett ápolni egy Ramosszal való ütközés után, de folytatja.

62
CSERE

Toma lement, Pinte váltotta.

62
CSERE

A Szparinál Babics helyére Ramos érkezett.

61
Sárga lap

Nagy Krisztián is sárgát kapott, mert a mezénél fogva visszahúzta Babicsot.

57

Valamelyest mérséklődött az eső.

57

Nikitscher távolról próbálkozott lövéssel, méterekkel fölé.

56

A Nyíregyháza biztos vezetése birtokában visszahúzódva védekezik, és onnan próbál kontrázni.

54

A Kecskemét eddig közepesen teljesített hazai pályán, a mutatója 1 győzelem, 2 iksz, 1 vereség, és minden pontját otthon zsebelte be.

52
Sárga lap

Toma is besárgult, mert csúnyán felrúgta Montielt.

50

A Nyíregyháza a keleti rangadón 3–2-re felülmúlta a DVSC-t, és ezzel első győzelmét aratta vadonatúj stadionjában. Egyúttal ellépett a kiesőzónából – épp a KTE-t megelőzve –, viszont a legtöbb gólt kapta az élvonalban (16) és a legtöbb találat esett a találkozóin (3.86 gól/mérkőzés).

49

Montiel beállása új lendületet hozott a KTE játékába, a távoli lövése szögletre pattant.

47

Zeke tört előre a bal oldalon, a 23 méteres lövését elvetődve megfogta Tóth Balázs a jobb saroknál.

46
CSERE

Vattay le, Montiel be.

46
CSERE

Rjaskó nem jött ki a pályára, a helyére Szabó Alex állt be.

Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. A szünetben teljesen megérdemelten két góllal vezet a Szpari.

45+1

Lukács az alapvonaltól centerezett, de ott nem volt érkező.

45'

A KTE sorozatban a harmadik bajnoki vereségét szenvedte el Zalaegerszegen (1–2), ráadásul úgy, hogy a szünetben még rendre döntetlenre állt. Szabó István együttese kieső helyre csúszott vissza, az élvonalban ilyen rosszul legutóbb 2014 őszén, az 5. forduló után álltak a Bács-Kiskun vármegyeiek.

45

Két perc lesz a ráadás.

43
Sárga lap

Bocskay is besárgult egy kemény faultért.

43
GÓL

GÓÓÓL! Már két gól a Nyíregyháza előnye! Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után a védők mögé befutó Nagy Barnabás balról középre lőtte a labdát, ott Navrátil érkezett, aki 6 méterről jobbal a hálóba helyezett. Nagyon kijátszották a helyzetet a vendégek. 0–2

40

1413 a hivatalos nézőszám.

38

Eddig a Nyíregyháza akarata érvényesül a pályán.

35

Kecskeméten mindössze 3-szor csaptak össze az élvonalban: 2008-ban 1–1, 2009-ben 2–2 lett az eredmény, 2014 szeptemberében pedig Bebeto góljával 1–0-ra a hazaiak diadalmaskodtak.

33
Sárga lap

Rjaskónak mutatta fel a sárga lapot Derdák játékvezető egy korábbi szabálytalanságért.

32

Keresztes hibájából Lukács egyenlített volna, de a balkötő helyről leadott 7 méteres lövése elakadt Tóth Balázsban.

30

Nagyot védett Varga Bence! Ezúttal Babics csúsztatását ütötte ki a kapu bal oldala elől.

27
GÓL

GÓÓÓL! A Szpari első szöglete után a kipattanót labdát Keresztes visszagurította Kovácsrétinek, aki jó 30 méterről egy igazítás után jobbal a bal felső sarokba tekerte a labdát. Vezet a vendég Nyíregyháza! 0–1

25

Azért a szabolcsiaknak is volt sikerélményük a közelmúltban a KTE-vel szemben, hiszen áprilisban a Magyar Kupa balmazújvárosi negyeddöntőjében másodosztályúként hátrányból 2–1-re megverték a lila-fehéreket.

22

Nagy Krisztián szabadrúgásból nem találta el a kaput.

21

Legutóbb a 2021–2022-es idényben, az NB II-ben találkoztak, és mindkétszer ikszeltek: a Széktói Stadionban 0–0-ra, a Szpari pályaválasztása mellett, fordulatos találkozón 2–2-re végeztek.

18

Kovácsréti veszélyes lövését ütötte ki Varga Bence a bal alsó sarok elől.

15

Bocskay távoli szabadrúgása jó másfél méterrel kerülte el a jobb felső sarkot.

14

Egy hosszan előrevágott labdát Katona L. ügyetlenül középre, éppen Babics elé fejelte, de mielőtt lőhetett volna, Zeke elsodorta a labdát.

14'

A KTE-nél egy, a Szparinál három légiós van a kezdőben.

13

A hazaiaknál a 18 éves Vattay Márton most kapott először helyet a kezdő csapatban.

12
Sárga lap

Nagy Dominik buktatta Nikitschert a félpályánál, ez is sárga lap.

10

Még csak 6-szor meccseltek az NB I-ben és a vendég nyírségiek még nyeretlenek a párharcban: 2-szer győztek a kecskemétiek, 4-szer pedig döntetlent játszottak.

10'

Mintegy 1500 néző látogatott ki a Széktói Stadionba.

8

Szakadó esőben játsszák a mérkőzést, de mivel a nyáron felújították a gyepszőnyeget, így jó minőségű a talaj.

7
Sárga lap

Belényesi kapott sárgát egy túl kemény belépőért.

4

Egymás után végezhetik el a szögleteket a hazaiak, majd Bocskay lövése kerülte el a kaput.

2

Hatalmas hazai helyzet maradt ki! Egy bal oldali beívelés után Tóth Balázs kiejtette a labdát, Katona Levente közelről próbálta bekotorni a labdát, de egy önfeláldozóan közbevetődő nyíregyházi védőről a kapu fölé pattant a labda.

1'

A hazaiak tiszta lilában, a vendég szabolcsiak tiszta narancssárgában játszanak.

Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A kecskemétiek indították útjára a labdát.

A nyíregyháziaknál Farkas B., Géresi és Temesvári sérült, de ezúttal a közelmúltban igazolt Kveskveskiri és Baki sincs a meccskeretben. Eltiltott labdarúgó a szabolcsiaknál sincs.

A kecskemétieknél Banó-Szabó, Pálfi, Májer, Kovács B. és Berki szerepel a sérültek listáján, eltiltott játékos nincs.

A videobíró Oláh Gábor, a videobíró-asszisztens Horváth Róbert, az operátor Németh Ádám.

A KTE 5 ponttal a 11., a Nyíregyháza 7 ponttal a 10. a tabellán.

🕛

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Kecskemét–Nyíregyháza mérkőzés online közvetítésében!