Nikitscher nem villogott ma, most jobbal a bal felső mellé tekeri a labdát kissé balról, 11 méterről, Zsótér passza után.

Több vendégnéző a lábával szavaz az egyenlítési esélyeiket illetően.

CSERE

Berki Marcell be, Katona L. le, bekk helyett ék.

87'
GÓL

ELDŐLT A MECCS, Stieber jobb oldali szögletét ILIA BERIASVILI öt méterről, középről a bal alsó sarokba fejeli. 3–1!

86'

Németh passzát Kanta jobbal tízről Szabóba vágja.

84'
CSERE

Nagy Zsombor be, Antonov le.

81'

A KTE mind a 3 őszi idegenbeli bajnokiját elbukta – igaz, rendre csak 1 góllal – és a vendégtabellán is utolsó. Házon kívül az egyetlen gólját Lukács Dániel hozta össze legutóbb Zalaegerszegen.

79'
CSERE

Az előző passzt kiosztó Bognár le, Végh Bence be.

78'
CSERE

Stieber Zoltán be, Molnár R. le.

78'

Molnár R. jobbal a kapusba lő 7-ről, kicsit jobbról!

Fotó: Török Attila

77
CSERE

Pálinkás Gergő be, Nagy le, szélső helyett csatár.

74'
CSERE

Kovács Patrik fut be Molnár Á. helyére.

73
CSERE

Németh Krisztián váltja Jurinát, ékcsere.

70

Az MTK a legkevesebb hazai mérkőzést játszotta eddig az NB I-es csapatok közül, csupán kettőt, és a mérlege 50 százalékos: 3–0-ra verte a Nyíregyházát, majd 3–1-re kikapott a címvédő FTC-től.

68'
Sárga lap

Nagy Krisztián megrúgja, majd meg is tapossa kicsit a földön ülő Jurinát, sárga lap.

68'
CSERE

Bocskay Bertalan be, Vágó le, motorcsere.

67

Zsótér kicselezi Bognárt, jobbról jobbal középre ad, Katona B. jobbal 10-ről a jobb alsó mellé gyötri a labdát!

65'

Kosznovszky kissé balról, 12-ről kapura lő, véd vetődve a bal alsó előtt Varga!

64'

Bognár lő jobbal a jobb alsó felé, de odaér Varga egy gyors vetődéssel.

63'
Sárga lap

Vágó Levente kap sárga lapot belemenésért. Bognár volt az áldozat.

60

Sorozatban negyedik bajnokiját bukta el legutóbb a KTE a Nyíregyháza ellen (otthon 0–2), és ezzel visszacsúszott a tabella utolsó helyére. Szabó István együttese tavaly szeptember-októberben is zsinórban 4 NB I-es meccset vesztett el, majd a Paks elleni hazai 1–1-gyel vetett véget a negatív szériájának. Sereghajtó pedig legutóbb 2010 őszén, a 3. forduló után, Urbányi Istvánnal a kispadon volt a lila-fehér együttes az élvonalban.

55'

Molnár Á. jobb oldali, jobblábas beadását Jurina 12-ről a bal alsó mellé fejeli.

54'
Sárga lap

Lukács Dániel ellöki a felezőnél meginduló Antonovot, sárga lap.

53'

MELLÉ! Zsótér bal oldali beadását Katona L. középre fejeli, és nem éri el a labdát a kapu torkában a berobbanó Vágó!

53'

Demjén a léc fölé tolja Katona B. bal oldali beadását.

52'

Kissé jobbról.

52'

Antov passzát 18-ról, picit jobbról nem sokkal, de szintén a léc fölé vágja.

48'

Gyors hazai támadás, Molnár Á. jobbal nem sokkal lő a léc fölé a 16-os jobb csücskéről.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

Hármas bajnoki vereségszériáját szakította meg debreceni győzelmével az MTK (3–2), és még nem ikszelt az ősszel (4 diadal, 3 fiaskó).

46

46

44 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 11-szer lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 5/1.

46

Öt vereség egymás után? Ez fenyegeti a vendégeket, márpedig az MTK a Debrecenből elhozott három ponttal, a 3–2-es győzelemmel a háta mögött önbizalommal várhatja a mérkőzést. A házigazda tűnik jobbnak, de jó eséllyel a vendégek lesznek akaratosabbak, kérdés, a játéktudás vagy a szenvedély lesz-e a döntő tényező. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45+2
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Egy perc a ráadás.

42'

... a ravasz legurítást Antonov ballal 14-ről a jobb felső mellé tekeri, nem is sokkal!

41'

Kosznovszky: 6 meccs, 1 gól és 4 gólpassz!

41'

Molnár R.: 8 meccs az idényben, 2 góllal.

41'

Bognár-szabadrúgás jobbról, a 16-os elől nem sokkal...

40
Sárga lap

Katona Levente kap sárga lapot Molnár Á. felrúgásáért.

34'

Vágó szereli remek becsúszással az ötös bal sarkán Jurinát Bognár passza után, előtte Bognár indítását a légiós 15-ről egy védőbe vágja.

32'

Lukács fut el a jobb szélen, de les. Mérgében elrúgja a labdát, de nincs sárga lap.

31'

És meggyógyul.

31'

Zsótér a földön, de a pálya mellett.

30

A kék-fehérek pályaválasztása mellett minimálisan billen a mérleg a fővárosiak felé: 3–3–2. Tavaly augusztusban Hej Viktor hajrábeli átlövésével 1–0-ra győztek a budapestiek, legutóbb, márciusban pedig egy fordulatos meccsen úgy játszottak 2–2-t, hogy Hej ismét betalált – pedig eddig összesen csak 5 gólja van eddig az élvonalban.

30

A KTE a legutóbbi 5 egymás elleni bajnokijukon képtelen volt legyőzni az MTK-t (2 iksz, 3 vereség), sőt, az előző 9-ből is csak egyszer, még 2014 áprilisában a Széktói Stadionban 3–0-ra.

30

Zsótér a balon, a beadása rossz, közben kap egyet Hejtől.

23'

A KTE az utolsó helyen áll a bajnoki tabellán, nyolc forduló alatt mindössze öt pontot szerzett. A legutóbbi négy fordulóban pont nélkül maradt, vendégként mind a három eddigi mérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a mostani bajnoki idényben (mlsz.hu).

23'

A kék-fehérek a legutóbbi fordulóban, Debrecenben, 3–2-re nyertek, ezzel lezártak egy három bajnoki mérkőzésből álló vereségsorozatot. Pályaválasztóként mindössze kétszer játszott eddig a mostani OTP Bank Liga-idényben, elsőre legyőzte a Nyíregyházát, másodjára kikapott a Ferencvárostól az örökrangadón.

22
GÓL

VEZET AZ MTK, Bognár passzát MOLNÁR RAJMUND jobbal a jobb alsóba rúgja picit jobbról, 16-ról, a labda megpattant a bevetődő Nagy lábán, Varga nem érhette el. 2–1!

21'

Igaz, 3 kanadai pontot a kupában termelt, a Kozármisleny ellen.

20

Lukács: 10 meccs az idényben, 4 góllal és 3 gólpasszal.

20'

Jurina passzát Molnár R. jobbal a jobb alsóba tenné 17-ről, véd vetődve Varga.

19'

Marco Rossi a VIP-ben.

18
GÓL

KOSZNOVSZKY MÁRK egyenlít, Hej jobb oldali, lapos beadását ballal a jobb alsóba teszi kissé jobbról, nyolc méterről. 1–1!

15'

Katona B. ballal az ötös bal sarkáról kapura lő Zsótér passza után, de blokkolnak a bevetődő hazaiak.

13
GÓL

VEZET A KTE, Nagy passzát LUKÁCS DÁNIEL kissé jobbról, 7 méterről jobbal a bal, azaz a rövid felső sarokba bombázza. 0–1!

5'

Hej jobbal 30-ról a léc fölé lő. Kissé jobbról.

4'

Szabó távoli lövése is elzúg a léc fölött.

3'

Felzúg a vendégtábor.

3'

Katona B. passzát Zsótér ballal a léc fölé vágja kissé jobbról, 20-ról.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

1'

Az Idősek Világnapja alkalmából szépkorúak kísérik ki a játékosokat.

1'

„A feljutás óta látható az MTK folyamatos fejlődése, Horváth Dávid munkája egyértelműen érezhető a csapaton, akit egy higgadt és felkészült szakembernek tartok. Érdekes a szereplésük, hiszen vagy nyernek, vagy kikapnak eddig, a debreceni sikerrel most ők is egy kisebb hullámvölgyből jöttek ki. Debrecenben viszont nagy fegyvertény nyerni, így nehéz mérkőzésre számíthatunk mi is. Mindig egy jó meccsre van kilátás ellenük, mely előtt nagyon bízom a csapatomban. Lehet látni, hogy nagyon sokat fut, dolgozik és hajt a csapat, viszont a koncentráció terén javulnunk kell. Amennyiben ez megtörténik, akkor ponttal, pontokkal térhetünk haza az MTK-tól” – mondta a meccs előtt Szabó István a KTE honlapján.

1'

Egy kis örökmérleg! A KTE első élvonalbeli időszakában – 2008 és 2015 között – lejátszott 12 meccsük után még teljesen kiegyenlített volt a mérleg, hiszen mindhárom eredménytípus 4-szer fordult elő. Az előző bajnokságban viszont a kék-fehérek már nem kaptak ki a kecskemétiektől (2 siker, 1 iksz), így összesítésben most ezzel a két győzelemmel állnak jobban (6 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség).

Eltiltott: a hazai Varju (piros lap).

A hazaiaktól Polievka sérült, Khaly Thiam nincs a keretben, a vendégektől Májer és Banó-Szabó (térdműtét után) maródi.

Való igaz, a KTE korántsem indította olyan jól az idényt, mint a felkerülése utáni két bajnoki évben: nyolc mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni, és két döntetlen mellett ötször pont nélkül maradt, ez egyelőre a 12. helyezéshez elegendő. Meglehet, többen is úgy gondolkodnak, ki ellen győzzenek a kék-fehérek, ha nem a sereghajtó ellen, ám valamit nem szabad elfelejteni: a kecskemétiek futballja nem kilátástalan, a csapat valamennyi riválisával pariban van, előbb-utóbb elkezdi a pontgyűjtést.

„Nehéz három hónap van mögöttem… – mondta Kosznovszky Márk a klub honlapjának adott interjúban. – Éreztem, hogy bíznak bennem, s ha visszanyerem a formámat, számít rám a szakmai stáb. Bevallom, jólesik ez a bizalom, próbálom meghálálni azzal, hogy minden meccsen a maximumot nyújtom, góllal vagy gólpasszal is segítem a csapatot. Nyilván nehéz helyzetbe került a tabella utolsó helyén tanyázó KTE, jó lenne még lejjebb nyomni a víz alá, mi pedig följebb tudnánk lépni a tabellán.”

Sorozatban három elvesztett bajnoki után ismét három pontot szerzett az MTK Budapest, a DVSC elleni idegenbeli 3–2-es győzelemnek Kosznovszky Márk volt az egyik főszereplője. A kék-fehérek huszonkét esztendős középpályása sérülés után három hónap elteltével, augusztusban tért vissza a pályára, eddig négy bajnokin kapott lehetőséget, a Debrecenben mutatott teljesítménye azt sejteti, kezdi visszanyerni régi formáját. Bár gólt nem szerzett a Nagyerdei Stadionban, kétszer is kihagyhatatlan helyzetbe hozta társait. A második találat előtt ő passzolt Bognár Istvánhoz, aki két csel után kilőtte a labdával a jobb alsó sarkot, majd a három pontot érő találat előtt jó ütemben passzolt Hej Viktor elé, és a csereként pályára lépő védő nem hibázott.

Kezdi visszanyerni korábbi formáját Kosznovszky Márk, aki azt reméli, hogy az MTK Budapest legyőzi a nehéz helyzetben lévő Kecskemétet.