90+3'

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, MÁSODIK FÉLIDEI REMEK JÁTÉKÁVAL AZ MTK FÖLÉNYESEN, 4–1-RE LEGYŐZTE AZ ÚJPESTET.

90+3

Ljujics eltalálta a felső kapufát, de már lesről.

90'

4035 a hivatalos nézőszám.

90

Minimum 3 perc lesz a ráadás.

85
CSERE

A Beriasvilit váltó Szőke Gergő most debütál az NB I-ben.

80
CSERE

Molnár Rajmund le, Polievka be.

80
CSERE

Bognár Istvánt Végh Bence váltotta a hazaiaknál.

77
CSERE

Brodic le, Dékei be a liláknál.

77
CSERE

Az Újpestnél Horváth Krisztofert Geiger váltotta.

75
CSERE

Antonov lement, Nagy Zsombor beállt.

74'
CSERE

Változtatás az MTK-nál: Jurina helyére Németh K. érkezik.

74
Sárga lap

Brodic is besárgult.

73
Sárga lap

Horváth Krisztofer reklamálásért kapott sárgát.

71
CSERE

Lacoux helyére Onovo állt be.

71
CSERE

Csere az újpestieknél: Tamás le, Dénes be.

71
GÓL

GÓÓÓL! Nem állnak le a hazaiak. Molnár Rajmund balról centerezett, Duarte középen éppen a kissé jobbra álló Molnár Ádinhoz fejelte a labdát, aki levette, majd 7 méterről jobbal a jobb sarokba helyezett. 4–1.

68

Az újpestiek házon kívül eddig 50 százalékosan teljesítettek: a felcsúti, majd az Üllői úti egygólos vereségüket, 2 kétgólos siker követte, előbb a KTE (3–1), majd a ZTE otthonában (2–0).

66'
GÓL

GÓÓÓL! Már kettővel vezet az MTK! Bognár lövését még blokkolták az újpesti védők, de Kosznovszky 18 méterről, középről nagy erővel a jobb alsóba bombázott. 3–1

65
Fotó: Koncz Márton

63

61

Fiola bal oldali centerezése után Brodic 10 méterre a kaputól mellel levette, majd ballal tüzelt, de éppen a középen álló Demjén kezébe.

59

Lacoux próbálkozott 22 méterről, jó egy méterrel fölé.

56
owngoal

ÖNGÓÓÓL! Vezet az MTK.  Molnár Ádin jobbról beadott, a menteni próbáló Duarte pedig 5 méterről a kővé dermedt Piscitelli mellett a hosszú, jobb felső sarokba fejelte a labdát. 2–1

55

A kék-fehérek mindössze 3-szor játszottak ősszel a saját stadionjukban – ez a mezőnyben a legkevesebb. A Szpari és a KTE ellen úgy nyertek, hogy meg sem álltak 3 találatig, az FTC-től hármat beszedve kaptak ki (1–3).

54

Horváth K. néhány csel után 14 méterről lőtt, Demjén bravúrral ütötte oldalra a labdát.

50

Simon célozta meg a kaput 18 méterről, Demjén elvetődve megfogta a labdát.

48
Sárga lap

Beriasvili kapta a meccs első sárgáját, mert a szögletzászlónál lerántotta Brodicot.

47

Már 6 forduló óta nem győzték le az Újpestet – 4 győzelemmel és 2 döntetlennel ez a leghosszabb veretlenségi széria most az NB I-ben. Ráadásul a Nyíregyháza ellen sorozatban negyedszer sem kaptak gólt a lila-fehérek, most azonban igen, így 435 játékperc után megszakadt a góltalansági szériájuk.

46

Egyik csapat sem cserélt.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45+2
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, JÓ IRAMÚ MÉRKŐZÉSEN IGAZSÁGOS DÖNTETLEN AZ ÁLLÁS (1–1).

45'

Hullámzóan teljesített eddig az MTK: 3 győzelemmel nyitott, ezt sorozatban 3 vereség követte, majd újra 3 bajnokit nyert meg egymás után. Horváth Dávid együttese holtversenyben a harmadik legtöbb gólt szerezte, 15-öt, és a negyedik legkevesebbet kapta, 9-et, vagyis meccsenként átlagban kereken egyet.

45

Két perc lesz a hosszabbítás.

45

Tamás beadása után a lecsorgó labdát Simon 12 méterről az égbe bombázta.

44

Molnár R. átadását követően Jurina ollózását fogta Piscitelli.

41

Fiolát és Hejt kellett lenyugtatnia Antal játékvezetőnek.

39

Hej vezette fel a  labdát, majd Molnár R. 20 méteres lövése egy védő hátáról pattant szögletre.

38

Az MTK pályaválasztásával 110 találkozón vannak túl, és mindkét gárda hajszálra ugyanannyi győzelmet aratott, 43-at, míg a döntetlenek száma 24. A gólkülönbség 187–169 a kék-fehérek javára. Az előző 2 mérkőzésük egyaránt hazai győzelmet hozott az Új Hidegkuti-stadionban: 2021 decemberében mindkét csapat begyűjtött egy-egy piros lapot, majd ugyancsak egy 97. percben értékesített tizenegyessel 2–1-re, idén februárban pedig három góllal nyertek Varju Benedekék.

36
CSERE

Simon Krisztián érkezik a megsérült Bese helyére.

36

Folyatódik a játék, emberhátrányban az Újpest.

35

Besét kell ápolni, mert meghúzódott a bal combja, áll a játék.

32

Horváth K. egy csel után 22 méterről fölé tekert.

29'
VAR

Molnár Ádin arcon csapat Fiolát, a VAR is vizsgálta a szituációt, de nincs lap, mert nem volt benne számdékosság.

29

Első szögletét rúghatta az Újpest, a beívelést Duarte 7 méterről fölé fejelte.

26

Molnár Rajmund 14 méteres, jobb alsóra tartó lövését fogta elvetődve Piscitelli.

22

2019 márciusa (0–0) óta nem ikszeltek, onnantól kezdve 7-szer győztek a kék-fehérek és csak 2-szer a IV. kerületiek. Az előző bajnokságban mind a háromszor az MTK bizonyult jobbnak (2–0, 3–0 és 2–1). Legutóbb, áprilisban Újpesten a csereként beállva duplázó Marin Jurina a 97. percben fejelte be a Hungária körútiak győztes gólját.

18

Jurina harmadszor volt eredményes ebben a bajnokságban.

18

435 játékperc után kapott újra gólt az Újpest.

16
Jurina gólöröme (Fotó: Koncz Márton)

16
VAR

A VAR vizsgálja, hogy nem pattant-e a labda gól előtt Molnár Ádin kezére. A döntés: a gól érvényes!

15
GÓL

GÓÓÓL! Egyenlített az MTK! Molnár Ádin cselezgetett a 16-os jobb oldalánál, úgy tűnt, elveszti a labdát, de Molnár Rajmund visszaszerezte, majd Ádin jobbról beadott, Jurina pedig Joao Nunes mögül 4 méterről jobbal a jobb alsó sarokba helyezett. 1–1.

13

Mucsányi beadását magabiztosan húzta le Demjén.

8

Mucsányinak ez a második gólja ebben a bajnokságban.

7

Az FTC–Újpest rivalizálás után ez a második leggyakoribb párosítás a magyar élvonalban. 1905 óta 226-szor csaptak össze, az örökmérleg enyhén a kék-fehérek felé billen: 88 MTK-siker, 54 döntetlen, 84 újpesti diadal. (Két találkozót a félbeszakadt 1956-os bajnokságban rendeztek, ezek 1:1-gyel, illetve 3:1-es Újpest-sikerrel zárultak).

4

Az Újpestben három változás van a kezdő tizenegyben az előző fordulóhoz képest. Kimaradt Geiger, Gergényi és Dénes, bekerült Tamás, Horváth és Mucsányi.

2
GÓL

GÓÓÓL! Mindössze 72 másodperc után megszerezte a vezetést az Újpest Mucsányi révén.  Beriasvili tétovázott a saját 16-osán belül, Brodic becsúszva elvette tőle a labdát, majd a középen helyezkedő Mucsányihoz passzolt, aki 11 méterről ballal estében az üres kapuba gurított. 0–1

1

A fehér mezes Újpest kezdte a játékot, az MTK tiszta királykékben focizik.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Az MTK ugyanazzal a csapattal kezd, mint egy hete Diósgyőrben.

Már jönnek a pályára a csapatok.

Az MTK-nál nyolc, az Újpestnél öt magyar van a kezdőben.

Az Újpestnél Fehér Cs. és Ganea (mindkettő térdműtét után) sérült, eltiltott játékos nincs.

A hazaiaknál Kovács P. (kisebb húzódás), Varju pedig piros lap miatt nem szerepelhet.

Az MTK 18 ponttal a negyedik, az Újpest 17 ponttal az ötödik helyen áll a bajnokságban.

Köszöntjük olvasóinkat az MTK–Újpest mérkőzés online közvetítésében. Hamarosan kezdődik a találkozó tartsanak velünk!