Nagy Anett triplázott

B. N. Z.B. N. Z.
2002.06.13. 20:29
Remek mérkőzést hozott a női Magyar Kupa döntője a Szőnyi úton, a fináléban két fővárosi élcsapat, az NB I-ben néhány napja bajnoki címet szerzett Auto Trader-Femina, valamint a második helyen álló Renova-Mega Toys találkozott. A mérkőzés Gaál Gyöngyi játékvezető "főszereplésével” indult, hiszen az első percben Nagy Anett, míg az ötödikben Ruff Szilvia buktatásáért "felejtett el” büntetőt ítélni. A Renova Nagy Anett révén előnyhöz jutott, sőt a szünet után a válogatott csatár újabb két gólt szerzett, majd Belső Mónika is betalált a Femina kapujába. A négygólos hátrányban későn hajrázott a Femina, s Szekér Anita és Ruff Szilvia találataival alakult ki a 4–2-es végeredmény. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Ruff a 78. percben büntetőt hibázott, majd tíz perccel később Szekért kiállították. A lefújást követően a kupát és az érmeket Bozóky Imre, az MLSZ elnöke és Lévay Tibor, a MALL elnöke adta át."Sokkal jobban játszott ezúttal a Femina, mint néhány hete, amikor bajnokin négy–nullára legyőztük őket – mondta a lefújást követően Nagy Anett. – Elégedett vagyok a teljesítményemmel, azzal, hogy végre sikerült értékesíteni a helyzeteket.” A két edző közül a Femina trénere, Kiss László volt szomorúbb: "Sokszor gratuláltam már játékosaimnak a győzelemért, most csak a mutatott játékért tudok.”A kupagyőztes Renova-edző, Hagymási Zoltán boldogan foglalta össze a véleményét: "A frissebben, jól játszó Femina ellen kissé ijedten kezdtünk, de a szünet utáni taktika bevált, és megérdemelten győztünk. A sikerből is látszik, hogy erős csapatunk van.” A két együttes szombaton 11 órakor Rákospalotán bajnoki mérkőzést játszik.Renova-Mega Toys–Auto Trader-Femina 4–2 (1–0)Szőnyi út, 400 néző. V: Gaál Gy. RENOVA: Sipos – Szabó I., Milassin, Buj, Belső – Tóth J. (Selmeczi), Smuczer, Lubai, Papp – Bökk (Deák), Nagy A. Edző: Hagymási Zoltán FEMINA: Bauerné – Kanta, Paraoánu, Erdei, Horváth T. – Szekér, Pádár, Bilicsné (Várkonyi), Sümegi (Jagicza) – Ruff, Sebestyén (Móring). Edző: Kiss László G: Nagy A. (3), Belső, ill. Szekér, RuffKiállítva: Szekér (88. p.)