Az Eb mûsora és a magyar indulók június 18., kedd: férfi selejtezô (Balogh Gábor, Fülep Sándor, Sárfalvi Péter, Horváth András – az utóbbi egyéni induló) június 19., szerda: nôi selejtezô (Füri Csilla, Simóka Bea, Vörös Zsuzsanna, Máthé Vivien – az utóbbi egyéni induló) július 20., csütörtök: férfi döntô, bajnokavatás egyéniben és csapatban július 21., péntek: nôi döntô, bajnokavatás egyéniben és csapatban július 22., szombat: férfi váltóverseny (Balogh, Fülep, Sárfalvi) július 23., vasárnap: nôi váltóverseny (Máthé, Simóka B., Vörös)
Az Eb mûsora és a magyar indulók június 18., kedd: férfi selejtezô (Balogh Gábor, Fülep Sándor, Sárfalvi Péter, Horváth András – az utóbbi egyéni induló) június 19., szerda: nôi selejtezô (Füri Csilla, Simóka Bea, Vörös Zsuzsanna, Máthé Vivien – az utóbbi egyéni induló) július 20., csütörtök: férfi döntô, bajnokavatás egyéniben és csapatban július 21., péntek: nôi döntô, bajnokavatás egyéniben és csapatban július 22., szombat: férfi váltóverseny (Balogh, Fülep, Sárfalvi) július 23., vasárnap: nôi váltóverseny (Máthé, Simóka B., Vörös)
Felesleges tagadni, az idén a június a labdarúgó-világbajnokság hava, világszerte ez az első számú sportesemény. Persze, azért van élet a labdarúgó-vb-n kívül is, még ha a többi verseny kénytelen is "meghúzódni” a foci árnyékában. Keddtől például az egyik magyar sikersportág, az öttusa Európa-bajnokság kezdődik a csehországi Usti nad Labemben. A kontinensviadalokat kezdetben külön rendezték – a férfiak 1987, a nők 1989 óta vetélkednek az Eb-ken – a két nem számára, és csak 2000-ben Székesfehérvárott "egyesült” a két mezőny. Az előttünk álló versenyen a férfiak lépnek színre először, és a mieink esélyeiről Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány az indulás előtt visszafogottabban nyilatkozott, mint tette volna mondjuk egy hónapja – előzetes terveit ugyanis a vb-ezüstérmes Horváth Viktor sérülése miatt kénytelen volt megváltoztatni.
A tavalyi szófiai Európa-bajnokság legeredményesebb magyar résztvevôje Fülep Sándor volt, aki most is éremesélyes (Fotó: Árvai Károly)
– Mi tagadás, Horváth Viktorral stabilabb lett volna válogatottunk, de a kény- szerűség hozta összeállításban sem vagyunk esélytelenek. Balogh Gábor, Fülep Sándor és Sárfalvi Péter még sosem szerepelt egy csapatban, de nekik is harcban kell lenniük az érmekért. Fülep ebben az évben halványabban muzsikált ugyan, de tavaly Eb-bronzérmes volt, Sárfalvi egy kisiklás ellenére remek idényt tudhat maga mögött, Balogh pedig mindenre képes. A cél ezúttal sem lehet más, mint az éremszerzés, és erre minden számban megvan az esélyünk – mondta.
Az eddigi férfi Eb-gyôztesek 1987, Nyugat-Berlin – egyéni: Demeter József (magyar); csapat: Szovjetunió; váltó: Szovjetunió 1989, Umea – egyéni: Vahtang Jagorasvili (Szovjetunió); csapat: nem volt; váltó: Szovjetunió 1991, Róma – egyéni: Madaras Ádám (magyar); csapat: Magyarország; váltó: Magyarország 1993, Szófia – egyéni: Fábián László (magyar); csapat: Magyarország; váltó: Magyarország 1995, San Benedetto del Tronto – egyéni: Sebastien Deleigne (francia); csapat: Magyarország; váltó: Olaszország 1997, Székesfehérvár – egyéni: Dmitrij Szvatkovszkij (orosz); csapat: Oroszország; váltó: Magyarország 1998, Umea – egyéni: Sebastien Deleigne (francia); csapat: Franciaország; váltó: Franciaország 1999, Drzonków – egyéni: Sárfalvi Péter (magyar); csapat: Magyarország, váltó: Magyarország 2000, Székesfehérvár – egyéni: Imre Tiidemann (észt); csapat: Oroszország; váltó: Magyarország 2001, Szófia – egyéni: Andrejus Zadnieprovskis (litván), csapat: Magyarország, váltó: Magyarország
Az eddigi nôi Eb-gyôztesek 1989, Modena – egyéni: Dorota Idzi (lengyel); csapat: Lengyelország; váltó: Lengyelország 1991, Szófia – egyéni: Zsana Dolgacseva (szovjet); csapat: Szovjetunió; váltó: Szovjetunió 1993, Gyôr – egyéni: Kim Raisner (német); csapat: Németország; váltó: Lengyelország 1995, Berlin – egyéni: Iwona Kowalewska (lengyel); csapat: Lengyelország; váltó: Magyarország 1997, Moszkva – egyéni: Kate Allenby (angol); csapat: Lengyelország; váltó: Oroszország 1998, Varsó – egyéni: Paulina Boenisz (lengyel); csapat: Olaszország; váltó: Fehéroroszország 1999, Tampere – egyéni: Zsana Dolgacseva-Subenok (fehérorosz); csapat: Oroszország; váltó: Lengyelország 2000, Székesfehérvár – egyéni: Vörös Zsuzsanna (magyar); csapat: Magyarország; váltó: Nagy-Britannia 2001, Szófia – egyéni: Stephanie Cook (angol), csapat: Nagy-Britannia, váltó: Magyarország
– A lányok felkészülését nem zavarta sérülés vagy betegség, és ez már jó jel. Ellentétben kapitánytársammal, én a tervezett csapatot tudom indítani – kezdte Kulcsár Antal, a nők szakvezetője. – Vörös Zsuzsa és Simóka Bea Világkupát tudott nyerni az idén, Füri Csilla pedig az utóbbi időben mindig az első tíz között végzett, és ezt biztatónak tartom. Ha az Eb-n is mind a hárman az élmezőnyben lennének, az már a csapatban is érmet jelenthetne. Tavaly aranyérmes volt a váltónk, de más összetételben. Kísérletezgetek, keresem az ideális stafétát, amely kiegyensúlyozott teljesítményre képes. Az Eb-n egyébként nemcsak az érmekért, hanem a vébé-szereplésért is vetélkednek a lányok, a csehországi eredmények alapján döntök a San Franciscó-i öszszeállításról. Az eddigi Eb-ken a magyar nők mérlege 4 arany-, 4 ezüst-, és 4 bronzérem, és mindössze kétszer (1998, 1999) maradtak medália nélkül. A férfiak 15 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek, és egyszer sem maradtak dobogós hely nélkül. A sikersorozat folytatásával öttusázóink ismét magukra irányíthatják a szurkolók figyelmét. Már csak azért is, mert a labdarúgó vb-n nem szoríthatunk magyar csapatnak…