Ki fejel jobban Annál?

Vágólapra másolva!
2002.06.18. 21:57
Címkék
Nem lehet azt mondani, hogy az olasz válogatottat "hazaküldő játékos teljesen ismeretlen lett volna Maldiniék előtt. (Mint ahogy azt sem lehet megmondani, hogy vajon a Milan hátvédje miért nem ugrott fel vele együtt fejelni a 117. percben, ám ez másik lapra  és másik napra  tartozik.)An Dzsung Hvan  "angolosan írva Ahn Jung Hwan  ugyanis két éve a Perugia játékosa, és bár nem tartozik Serse Cosmi csapatának kulcsemberei közé, azért az elmúlt két idényben harminc olasz bajnokin lépett pályára, öt gólt szerezve. (A 20002001-es évadban 15 meccsen négyszer volt eredményes, a 20012002-es bajnokságban szintén 15 meccset kapott és egyszer, a 31-es hazai sikert hozó január 27-i PerugiaVerona találkozón talált a hálóba.)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
Az olaszokat kiejtô An Dzsung Hvan helyében sokan kiszaladtak volna a világból (Fotó: Reuters)
An a Daewoo Royalsban kezdte a pályafutását, itt "fedezték fel” a Perugia mindenütt – de főleg Ázsiában! – jelenlévő játékosügynökei. A piros-fehér umbriai klubban az elmúlt években megfordult többek között kínai, japán, iráni és dél-koreai játékos is, és mi sem bizonyítja jobban az egyesület elszántságát és fogékonyságát az egzotikus országokból érkező labdarúgókra, mint hogy menedzserei állítólag még magyar futballisták szerződtetését is fontolgatták.
A leghíresebb Ázsiából érkezett perugiai légiós eddig a (szintén vb-résztvevő) japán Nakata Hidetosi volt, ám most már alighanem Anra a legbüszkébbek Perugiában – már amennyiben büszkék arra, hogy az ő "neveltjük” gólja ütötte el az olaszokat a továbbjutástól. An Dzsung Hvant persze ettől függetlenül nagyon szeretik a városban, edzője, Serse Cosmi pedig már a mérkőzés előtt felhívta a figyelmet a csatárra – és az egész dél-koreai válogatottra: "An nagyszerű futballista, nálunk a görög Vrizasz és Fabio Bazzani mellett ő számít a harmadik számú csatárnak. Fizikailag remek állapotban van, jó az ütemérzéke, kiválóan fejel és villámgyors. Ráadásul téved, aki azt hiszi, hogy a dél-koreaiak taktikailag felkészületlenek. Amikor két éve leigazoltuk, An már otthonosan mozgott a szakkifejezések között, mindig tudta, hogy miről van szó a taktikai értekezleten.”

Névjegy

AN DZSUNG HVAN
Született: 1976. január 27., Szöul
Nemzetisége: dél-koreai
Magassága/testsúlya: 177 cm/71 kg
Posztja: csatár
Válogatottságainak/góljainak száma: 23/4
Klubjai: Daewoo Royals (késôbbi nevén Puszan Icons, 1996–2000), Perugia (2000–)
Legnagyobb sikerei: az év újonca (1998), Philip Morris-kupa-gyôztes (1998), bajnoki ezüstérmes (1998)
Így aztán aligha véletlen, hogy An Guus Hiddink válogatottjának egyik fontos, bár nem meghatározó embere lett, különösen, amikor a skótok ellen 4–1-re megnyert felkészülési meccsen két gólt szerzett. A vb-n a lengyelek elleni találkozón csereként lépett pályára, majd csere volt az Egyesült Államok ellen is, ennek ellenére ő szerezte az egyenlítő gólt – amely szinte pontosan úgy nézett ki, mint az olaszok elleni keddi találat. Az amerikaiak elleni gólt követően An kirohant a szögletzászlóhoz, és örömében úgy csinált, mintha korcsolyázna. Nem sokkal később kiderült, hogy minek szólt ez a mozdulatsor. A februári téli olimpián a rövid pályás gyorskorcsolyázók férfi 1500 méteres küzdelmében a zsűri utólag diszkvalifikálta a célvonalon elsőként áthaladó Kim Dong Szungot, és helyette az amerikai Apollo Anton Ohnónak adta az aranyat. An úgy érezte, hogy ezzel a góllal "bosszút állt” a szerinte igazságtalan döntés miatt.
Ez a találat mindenesetre a kezdőcsapatba katapultálta a Perugia játékosát, aki a portugálok ellen is jól játszott, s így az olaszok elleni nyolcaddöntőben is kifuthatott a pályára. Nem sok kellett volna hozzá, hogy ő legyen a mérkőzés negatív hőse, hiszen az 5. percben kihagyta az ecuadori játékvezető által kissé "könnyű síppal” megítélt büntetőt (egészen pontosan Buffon kiütötte a labdát), ám magához tért a sokkból, folyamatosan sakkban tartotta az olasz védelmet, és a 117. percben, amikor lélekben már mindenki a tizenegyesekre készülődött, fejjel megszerezte a dél-koreai továbbjutást jelentő gólt.

Annál nagyobb gondja pedig ne legyen, minthogy júliusban mit mondjon majd, amikor belép a Perugia öltözőjének a kapuján. Nem fognak rá jobban haragudni, mint a 2000-es Eb-döntő aranygólját szerző Trezeguet-re, amikor a francia megjelent a Juventus edzőtáborában…
LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT: Serse Cosmi, a Perugia edzője bejelentette, hogy a következő idényben nem tart igényt An Dzsung Hvanra: "Nem ő tehet a vereségünkről, ő csak a dolgát végezte, de az olasz futballnak határozott választ kell adnia erre a felháborító bíráskodásra, úgyhogy én a jövőben An helyett inkább az olasz játékosokra számítok.”
No comment…
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik