A magyar női tőrcsapat lecsúszott a dobogóról

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
Vágólapra másolva!
2002.08.23. 22:56
Címkék
"Nyugi, megcsinálom. Én nyugodt vagyok, csak ne idegesítsetek"  szólt hátra izgatott társainak Knapek Edina pénteken egy óra tájban. Hogy mit kellett megcsinálnia? A németek elleni negyeddöntős mérkőzésen 36:36-os állásnál, a hirtelen halálban kiharcolni az elődöntőbe jutást. Mivel nálunk volt a kedvezmény, ehhez nem kellett mást tennie, "csak" kihúzni kapott tus nélkül a ráadás egy percet. Az ellenfele nem volt más, mint az egyéni olimpiai ezüstérmes és világbajnok Sabine Bau.
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
Mohamed Aida az egyéni bronzérem után csapatban nem állhatott fel a dobogóra
De nemcsak ez az egy perc volt hallatlanul izgalmas, hanem az idáig vezető asszók is. 15:11-re, majd 20:14-re is vezettünk, ám a németek feljöttek, egyenlítettek (26:26). A befejező emberek, Knapek és Bau 31:31-nél léptek pástra. 34:32, 36:34 a vetélytárs javára! Két másodperc volt hátra, amikor Edina talált (35:36), majd egy másodperc múlva egyenlített. És ekkor következett a már említett hirtelen halál. Amikor újdonsült egyéni bronzérmesünknek nem is kellett élnie a kedvezménynyel, tisztán talált, és ezzel a négy közé vezette a csapatot.
"Legalább öt évet öregedtem ezen a mérkőzésen. Az utolsó két másodperc óráknak tűnt” - fogalmazta meg érzéseit a másik bronzérmes, Mohamed Aida.
"Nem is tudtam, mit csináljak, Sírjak vagy kiabáljak az izgalomtól” – szakadt ki Varga Katiból.
Az elődöntőt az oroszokkal vívtuk, akik egyéniben megszerezték az arany- és az ezüstérmet Bojko és Jucseva révén. Vezettek is 13:8-ra és 21:18-ra is, ám Mohamed Jucseva elleni sikere után 23:23 az állás! Felcsillant a remény. Varga Kati 30:27-nél tartott Bojkóval, de nem tudta megtartani az előnyt, 31:30-as orosz előnynél jöttek a befejező emberek, Mohamed és Nyikisina.
"Nem tudtam mit csinálni, sehol sem volt a hegyem” – összegezte 9:2-es vereségét Mohamed, mely az oroszok 40:32-es győzelmét jelentette.
Maradt a bronzmeccs. Ebben is régen volt részünk, az 1994-es athéni vb-n állt legutóbb a dobogó harmadik fokán magyar női tőrcsapat. Sokáig úgy tűnt, most is ott fog. Az első két asszó még döntetlen volt, aztán Lantos szenzációs vívással 7:1-re (!) verte Scarlatot, és máris 13:7 a javunkra. A részletek helyett maradjunk az izgalmaknál, az utolsó asszónál. Knapek és Badea 32:26-nál kötött be. Vagyis hattusnyi magyar előnynél, ami még nőtt is (36:28). És akkor ki tudja, mi történt, kísérteni kezdett a csütörtöki női kardcsapat döntő. Emlékeznek, ugye? Ott párolgott el 16 tusnyi magyar előny a végére. Fél perc volt hátra, amikor még 38:36-ra vezettünk, aztán 38:38, majd 7 másodperccel a vége előtt 39:38 a javunkra! De az 1996-os olimpiai bajnok egyenlített, és letelt az idő. Következett a hirtelen halál. A ráadás egy percben a román talált – és örült a bronzérmének.
"Egész nap jól vívtunk, balszerencse, hogy nem lettünk érmesek. Edina a németek ellen nagyot alakított, kivívta magát, szerintem utána lelkileg elfáradt. Kati a japánok ellen remekelt, Gabi a románok ellen nagyon jó volt. Soha nem küzdöttem ennyire csapatversenyen, mint most. Ha nem is ment mindig a vívás, küzdöttünk” – összegzett Mohamed Aida.

Férfi párbajtőrcsapatunk világbajnoki címvédőként lépett pástra, és Kolumbia ellen még hozta is a kötelező győzelemet. Következett Korea, amelynek két versenyzője is az első nyolc között végzett egyéniben. Sokan tartottak is az ázsiaiaktól. Végig kiélezett volt a küzdelem, fej fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó két asszó döntött: Fekete Attila 3:0-ra, majd Kovács Iván 13:10-re kapott ki, és a csapat az alsó ágra került, ahol végül a kilencedik helyen zárta a világbajnokságot.


52. világbajnokság, Lisszabon

Férfi párbajtőrcsapat (40 induló). A 32 között: Magyarország–Kolumbia 45:26. A 16 között: Koreai Köztársaság–Magyarország 45:41 (Imre Géza +2, Fekete Attila +1, Kovács Iván -7). A 9-16. helyért: Magyarország–Egyesült Államok 45:32. A 9-12. helyért: Magyarország–Spanyolország 45:34. A 9. helyért: Magyarország-Ukrajna 45:36. Elődöntő: Franciaország–Észtország 45:37, Oroszország–Koreai Köztársaság 45:38. A 3. helyért: Koreai Köztársaság–Észtország 31:30. Döntő: Franciaország–Oroszország 45:34
Világbajnok: Franciaország (Benoit Janvier, Fabrice jeannet, Jean-Michel Lucenay, Hugues Obry), 2. Oroszország (Pavel Kolobkov, Szergej Kocsetkov, Alekszej Szelin, Vjacseszlav Szelin), 3. Koreai Köztársaság (Kim Jung Kvan, Ku Kjo Dong, Li Sang Jup, Jang Roj Sung), 4. Észtország, …9. Magyarország (Imre Géza, Fekete Attila, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián)

Női tőrcsapat (16). A 16 között: Magyarország–Japán 45:37 (Varga Katalin +8, Mohamed Aida +4, Lantos Gabriella -2, Knapek Edina -2). Negyeddöntő: Oroszország–Egyesült Államok 45:28, Románia–Koreai Köztársaság 45:26, Lengyelország– Olaszország 45:31, Magyarország–Németország 37:36 (Mohamed +4, Varga K. -1, Knapek -2). Elődöntő: Lengyelország–Románia 45:41, Oroszország–Magyarország 45:36 (Mohamed -2, Knapek -2, Varga K. -5). A 3. helyért: Románia–Magyarország 40:39 (Lantos Gabriella +6, Mohamed +4, Knapek -11). Döntő: Oroszország–Lengyelország 45:41
Vb: Oroszország (Szvetlána Bojko, Jekatyerina Jucseva, Olga Lobinceva, Viktorija Nyikisina), 2. Lengyelország (Sylwia Gruchala, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Malgorzata Wojtkowiak), 3. Románia (Badea-Carlescu, Scarlat, Stahl, Szabó-Lázár), 4. Magyarország (Mohamed Aida, Lantos Gabriella, Knapek Edina, Varga Katalin)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik