Leedsben is elbukott az MU

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2002.09.14. 21:46
Megerősítette vezető helyét az Arsenal, mivel könnyű győzelmet aratott a Charlton otthonában. Némi szerencsével nyert a Liverpool is a Bolton ellen, a Stamford Bridge-en pedig folytatódott a Newcastle érthetetlen vesszőfutása. A Manchester Unitedet a West Bromwich után most a Leeds is megverte 10-ra.
Harry Kewell (10), a Leeds ausztrál támadója a második félidô derekán remek akció végén bólintott Fabien Barthez hálójába
El lehet képzelni, miféle méreteket öltött Manchesterben a középpályások fogyása, ha Phil Neville e poszton kezdett a forduló rangadóján. A "vörös ördögök” szedett-vedett összeállítását (Barthez – O'Shea, Ferdinand, Blanc, Silvestre – Ph. Neville, Beckham, Butt, Giggs – Van Nistelrooy, Solskjaer) persze még így is sok helyütt elfogadnák a világon… A leedsi közönség az "áruló” Rio Ferdinandot igyekezett kifütyülni-huhogni, pedig lett volna oka a kedvenceket is némi kritikával illetni. Az MU ugyanis teljesen a hazai kapuhoz préselte ellenfelét, s ha Van Nistelrooy kicsit jobban figyel, vagy a bíró szigorúbb a tizenhatoson belül, netán nincs Woodgate, akkor több góllal is vezethetett volna. A Leeds védője egy alkalommal lélegzetelállító reflexszel, a gólvonalról húzott ki egy csúsztatott fejest, mégsem ő produkálta a félidő leglátványosabb mentését, hanem Harte. Az ír bekk egy hosszú (de nem felső) sarokra csavart Beckham-szabadrúgásról sejtette meg, hogy az egyébként pompásan védő Robinson kapus nem érne rá oda, fogta hát magát, és a kapu elé lépve mellre vette (!) a löketet.
A szünet után Van Nistelrooy azonnal kiprovokált egy óriási védést Robinsontól, ám kisvártatva a túloldalon Silvestre egy pillanatra elfeledkezett Harry Kewellről, ami elég volt az ausztrál támadónak ahhoz, hogy Harte beadását a dermedt Barthez mellett a kapuba bólintsa. Ettől fogva esélyük sem volt a vendégeknek az egyenlítésre, csúnyán sikerült tehát Rio Ferdinand visszatérése az Elland Roadra. "Nagyon csalódott vagyok. Egyértelmű volt, hogy aki az első gólt szerzi, azé a győzelem, és mi lefociztuk a Leedset az első félidőben” – mérgelődött Sir Alex Ferguson.

Premier League

6. forduló: Leeds United–Manchester United 1–0 (Kewell 66.), Bolton Wanderers–Liverpool 2–3 (Gardner 54., Iván Campo 87., ill. Baros 45., 72., Heskey 89.), Charlton Athletic–Arsenal 0–3 (Henry 45., Wiltord 74., Edu 90.), Chelsea–Newcastle United 3–0 (Gudjohnsen 14., 59., Zola 26.), Everton– Middlesbrough 2–1 (Campbell 32., 80., ill. Németh 11.), Sunderland–Fulham 0–3 (Inamoto 33., Hayles 54., Marlet 78.), West Bromwich Albion–Southampton 1–0 (Gregan 75.). A Manchester City–Blackburn Rovers és a Tottenham Hotspur–West Ham United mérkôzést vasárnap, a Birmingham City–Aston Villa találkozót hétfôn rendezik.

Következik (szeptember 21–23-án) a 7. forduló: Arsenal–Bolton, West Ham– Manchester City, Aston Villa–Everton, Liverpool–West Bromwich, Manchester United–Tottenham Hotspur, Middlesbrough–Birmingham City, Southampton– Charlton Athletic, Newcastle–Sunderland, Fulham–Chelsea

Division I

8. forduló: Portsmouth–Millwall 1–0, Brighton–Gillingham 2–4, Burnley–Stoke City 2–1, Coventry City–Grimsby Town 3–2, Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 4–2, Leicester City–Derby County 3–1, Nottingham Forest–Watford 0–1, Preston North End–Sheffield Wednesday 2–2, Reading– Wimbledon 0–1, Sheffield United–Rotherham United 1–0, Walsall–Bradford City 0–1. Az Ipswich Town–Norwich City összecsapásra vasárnap kerül sor.
Az élcsoport: Portsmouth 22 pont, 2. Leicester City 19, 3. Norwich City 14 (15–5, 7 mérk.), 4. Sheffield United 14 (11–9)
Enyhén szólva nem megrázó hír, hogy az Arsenal első két találatát bizonyos Henry és Wiltord jegyezte – az már érdekesebb, hogy Arséne Wenger társulata ezzel új csúcsot állított fel, amennyiben egymás után 45 Premiership-találkozón lőtt gólt. (Utoljára 2001 május 15-én, a 2000–01-es szezon utolsó előtti fordulójában volt eredménytelen az észak-londoni gárda, a Newcastle elleni 0–0 során.) A végeredményt amúgy a brazil Edu állította be a vége felé, amikorra a nagyon jól kezdő, kezdetben fölényben futballozó Charlton már teljesen leeresztett.
Milan Baros két góljával tökéletesen helyettesítette a Liverpoolból hiányzó Owent (Gérard Houllier egyelőre pihentette a lábadozó csatárt), mégis majdnem megmentette az egy pontot a Bolton. A Real Madridtól szerződtetett Iván Campo debütálása alkalmából három perccel a vége előtt egyenlített, de Heskeynek maradt még ideje arra, hogy eldöntse a meccset, így a Mersey-partiak a címvédő nyomában maradtak.
Ugyanez elmondható a 'Poollal holtversenyben a harmadik helyen álló Chelsea-ről is, amelynek színeiben az izlandi Gudjohnsen duplázott. Sőt, a veterán Zola szintén – megint – betalált, így a "kékek” a vártnál sokkal könnyebben seperték be a három pontot a Newcastle ellen – otthonukban 1986 óta először. Vagyis bejött Claudio Ranieri hajmeresztőnek tűnő húzása, amellyel a kispadra ültette Hasselbaink nevű gólzsákját. Sir Bobby Robson "szarkái” csak az utolsó előtti pozíciót birtokolják.
Lassan beérni látszik a Fulham! Jean Tiganának az éllovasoknál eggyel kevesebb mérkőzést játszó együttese már az ötödik helyen állomásozik, köszönhetően a Sunderland elleni biztos sikernek. Szintén meglepően jól szerepel a Southampton ellen már harmadszor diadalmaskodó, újonc West Bromwich, a Middlesbrough lendülete ellenben Németh Szilárd újabb gólja ellenére megtört, némileg váratlan módon éppen a liverpooli Goodison Parkban.